Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állandóan éhes vagyok, nem...

Állandóan éhes vagyok, nem tudok lefogyni, kezdem elveszíteni a reményt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve szültem, kinyúltak a hasizmaim, 4-5 hónapos terhesnek nézek ki, a gyakorlatok nem használnak. 170 cm vagyok, 53 kilósan estem teherbe, most 70 kiló vagyok. Tükörbe sem tudok nézni, undorodom magamtól. Állandóan éhes vagyok, leírhatatlanul éhes, ha diétázok is, néhány na után falási rohamom lesz. Nem tudom mit tegyek, hol kezdjem, vissza szeretném kapni a régi életemet, vitalitásomat.

2020. okt. 10. 21:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

A tüneteid alapján totál meg vagy billenve hormonálisan. Kellene egy teljes pajzsmirigy és nőgyógyászati hormonpanel.

TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG, ösztrogén, progeszteron, FSH, tesztoszteron, kortizol, vas, ferritin, vaskötő kapacitás, 3 pontos vércukor és inzulin.

Na, ezt neked kérésre nem fogják megcsinálni, mert az orvosok be vannak fenyítve és semmi "felesleges" vizsgálatot nem kérhetnek.

Kamuzd be a nőgyógyásznak, hogy elmaradt a ciklusod és/vagy pecsételsz, nézz utána az IR és pajzsmirigy alulműködés tüneteinek és kamuzd be ezt is.

Sajnos, ha nincs pénzed magánlaborban kérni ezeket, akkor erre kényszerülsz, mert a beteg le van śzarva, ha nem fizet.

Nyilvánvaló, hogy beteg vagy. A fél haj kihullása nem fiziológiás folyamat, pláne 3 évvel szülés után!

Sok sikert!

2020. okt. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem olvastam végig, ha volt már akkor bocsi. Nem kell futni, ha nem bírod, mondjuk a sípcsont fájdalom az tipikusan a rossz futótechnikától vagy a nem megfelelő cipőtől is lehet, tehát megoldható probléma. De sétálni és biciklizni tudsz, én annál jobb zsírégetőt nem ismerek, ráadásul rendkívül kímélő mozgás mindkettő. Őszintén mondom, ha naponta két-három órát rászánsz a sétára, vagy biciklizésre, akkor gyorsan tudnál fogyni.
2020. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

"A körzeti orvosomnak mutattam, ő megerősített, hogy szétnyílt a hasizmom, azt mondta csináljak felüléseket."

Én úgy tudom, szétnyílt hasizommal tilos felülést csinálni. Ha a földről akarsz fölkelni, akkor is hasra kell fordulni és négykézlábhelyzeten keresztül kell fölállni. Nézz utána a neten, vannak hatékony gyakorlatok rá. A derekad azért fáj, mert a rosszul végrehajtott felülés rosszat tesz neki, és a szétnyílt hasizom lényegében garantálja a rossz végrehajtást.


"Sok gyümölcs, zöldség és csirkehús."

Ez oké, de számoltál mellé kalóriát? Azért, mert ha eddig a kenyér-tészta-krumpli szentháromságra alapoztál, mint sokan, és ezt most zöldségekre cseréled, az egy hatalmas visszaesés kalóriában. Részben ez persze jó, hiszen pont ez a cél. Másrészről viszont sokat túl kevés zöldséggel helyettesítik az addigi magas glikémiás indexű köretet. Szóval legalább egy-két hétig jó lenne, ha kiszámolnád az ételek kalóriatartalmát, hogy lásd, mekkora adagot kell enned. Egy digitális mérleg nem nagy beruházás, ha még nincs.

2020. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%

A lábad a helytelenül elvégzett gyakorlatok miatt faj.

2x-3x elmenni csoportba tornázni, ha többször nem is, bele kell, hogy férjen (kb1500 Ft) utána tudod egyedül is otthon, ott kiigazítják a rossz mozdulataidat. Megveheted az egész Videotékát is, ha rosszul csinálod az elemeket.

Egészségesen enni nem drága, ez tévhit, csak tényleg oda kell figyelni, főzni otthon. Ha családostul csináljátok végképp, a gyereket gondolom nem tömör műanyagkajával, akkor ti miért ennetek egészségtelenül? Nem is kell így magadra külön főzni! Egészségesen egyel, és már ez sokat fog segíteni, nem is kell feltételtlen azonnal kevesebbet.

A titok a fokozatosságban van, ne használj cukrot helyettesítsd az ételek én főzéskor is, csak vizet igyál semmi mást de abból a 2-3 liter legyen meg egy nap.

At meg, hogy nem tornázól a férjed előtt csá kifogas, de ha nagyon így érzed akkor kérd meg, hogy minden este egy órát sétáljon a gyerekkel, amíg te tornazol,

2020. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
42%
Sok gyümölcsöt ne egyél, mert a magas cukortartalom nem tesz jót. Viszont foglald el magad egész napra, legyen sok programod, hogy ne gondolhass az evésre.
2020. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem valami párkapcsolati problémátok is lehet, ha a férjed előtt szégyellsz tornázni. A lelki okokkal (önbecsülés hiánya, energiátlanság) igenis foglalkozni kell.
2020. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos tanácsot! Összeállítottam egy kis haditervet. Biztosan lehetne szigorúbb, de ez az, amit biztosan be tudok tartani:


- A hasam miatt elmegyek csoportos foglalkozásra. Úgy érzem ez is benne lehet abban, hogy sokat fáj a derekam, ez létfontosságú.

- Biciklivel megyek dolgozni. Nálunk félig home office van, úgyhogy ez csak heti 2-3 alkalom, naponta 7,5 km.

- Beiktatom a sétákat, ez a gyereknek is jót tesz.

- A legnehezebb a kivizsgálás lesz, engem a körzeti orvos és a nőgyógyász is erőteljesen lepattintott, még szemrehányást is tettek nekem, nagyon megalázó volt. Leülök a férjemmel beszélni, hogy esetleg valahogy ki tudnánk-e facsarni egy endokrinológiai vizsgálatot laborral.

- Többen írtátok az egészséges étkezést, ehhez megvannak az alapok. Az ünnepeket leszámítva nálunk nincs édesség, igyekszünk kerülni a péksütiket, van zöldség, gyümölcs, tejtermékek, magok, csírák. Itthon főzök, hulladékot nem adok a családnak, nincs chipsz meg pilóta keksz. Nálam inkább a mennyiségekkel van gond, próbálok erre jobban odafigyelni.



Nagyon szépen köszönöm ezt a sok hasznos választ! Nem is gondoltam, hogy ennyien és ilyen okos, motiváló dolgokat fogtok mondani ismeretlenül. Köszönöm szépen!

2020. okt. 11. 13:23
 28/31 anonim ***** válasza:
84%

Drukkolok, szerintem jó tervet találtál ki! Bizony, a has gyengesége az egyik tipikus oka a derékfájásnak. Ugyanis a mély hasizmokból áll egy olyan izomfűző, ami ha erős, akkor tehermentesíti a csigolyákat. Gondolom az izmok szétnyíltsága is csak ront a helyzeten. A másik tipikus ok a derékfájásra az, ha a derekadnál meg vannak rövidülve az izmok, ebben az esetben elvileg segít, ha talpra húzott lábakkal hanyatt fekvésben lenyomod a derekad a talajra, aztán pár másodperc múlva elengeded, és ezt ismételgeted párszor.


Ha a férjed otthonról dolgozik, akkor valószínűleg ülőmunkát végez. Amilyen gyakorlatot majd a csoportban megtanulsz, az neki is hasznos lesz, hogy majd 10-20-30 év múlva ne fájjon a dereka (vagy legalább később kezdődjön). Én ezt kipróbáltam a férjemmel, az eredmény: folyamatosan nyögött, hogy ez milyen fárasztó, meg nehéz, meg ő nem bírja... Pedig elvileg ő az edzettebb. Azóta fele annyira se vagyok szégyenlős előtte :-)

2020. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%
"Biztosan lehetne szigorúbb." Mondom én, hogy a lelkeddel van baj! Nem vagy képes önmagadat elfogadni! Mért kéne, hogy szigorúbb legyen és miből gondolod, hogy amit te csinálsz, az nem elég jó? A háziorvosod helyett meg keress másikat, ha van.
2020. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
93%
Ja és igen, egyáltalán nem kéne ennél szigorúbbnak lenned. Szerintem nem kis lépések ezek, amiket itt leírtál. Tervezésnél persze mindig kisebbnek tűnik, de igazából egyáltalán nem könnyű rávenni magát az embernek, hogy bármit is rendszeresen elkezdjen csinálni.
2020. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!