Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy hétről...

Mitől lehet, hogy hétről hétre egyre kövérebb vagyok?

Figyelt kérdés

Február elején 47.5 kg voltam, most 51.1 vagyok, és közel sem ettem annyit, hogy ennyit hízzak. Volt pár falásrohamom, ez igaz, de azok bőven nem voltak ehhez elegendő mennyiségűek.

Elkezdtem szedni egy pszichiátriai gyógyszert a hónap elején, de leálltam vele pár napja, viszont azóta is feljött 0.5 kg.

Mi oka lehet?

Mit lehet csinálni ezzel?

Pajzsmirigyproblémám biztosan nincs, nemrég voltam laborban pont emiatt.



2021. febr. 25. 09:31
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem lehet a súlyodtól függetlenül kezelni, mert te magad írtad, hogy evészavarod volt/van, ráadásul a súlyod most is kritikusan alacsony.

Pszichiátriai gyógyszert pedig nem hagyunk csak úgy abba, ha nem fenyegeti az életedet. Okkal kaptad. Ha nem felel meg, erős mellékhatásai vannak, akkor menj vissza az orvosodhoz, és keressetek együtt megfelelőt.

De egyébként semmi gondot nem látok a számokban. Szűk egy hónap alatt reális ez a hízás, és valószínűleg de, ettél hozzá eleget, mert nem kellett olyan sokat enned ahhoz, hogy ez feljöjjön ekkora testre... A szervezeted egyébként is pánikszerűen raktároz. A másik fele, volt havid mostanában? Ha nem, lehet visszatér, ugyanis olyankor simán felvizesedik az ember. A másik: végre van étel a tápcsatornádban.

Egyébként nem, én nem esek pánikba, ha egyik napról(!) a másikra ingadozik a súlyom 2-3 kilót. Tisztában vagyok vele, hogy ez normális.

2021. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
94%
Elárulom neked, ha 70 kg lennél, akkor sem volnál olyan hú, de nagyon kövér.
2021. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
92%
Már feladta a kérdező, nem kapta meg a tanácsot, hogyan fogyjon ismét 50 kiló alá. Elüldöztétek.
2021. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
89%
47 kilósan még a szél sem fújna el, mert nem lenne mibe belekapnia.
2021. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim válasza:
87%
170 centihez a 47 kiló nagyon kevés, de még az 51 is... Inkább hízz fel 60-ra, az lenne a normál testtömeg ehhez a magassághoz. Neked a fejedben van a probléma, közelítesz az anorexiához sajnos.
2021. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
39 kilóról 47-re hízni nekem baromi megterhelő volt lelkileg, de persze könnyebb beszólni, mint megpróbálni megérteni a másik helyzetét. És az a 8 kg 4-5 hónap alatt jött fel, ugyanennyi kajával, ezért látom irreálisnak egy hónap alatt a 4 kg hízást.
2021. febr. 25. 13:38
 27/55 A kérdező kommentje:
#15 Ezt nem jól tudod. Volt kritikusan alacsony a súlyom, és semmilyen jogomat nem vették el, csak figyelmeztettek, hogy veszélyes, amit csinálok.
2021. febr. 25. 13:40
 28/55 A kérdező kommentje:

#23 Nincs szükségem tanácsra a fogyáshoz, van benne tapasztalatom bőven :)

Azt szerettem volna tudni, mitől hízhattam ennyit, de kb két értelmes válasz érkezett, az összes többi válaszoló nem értette a kérdést, ugyanis nem az állt benne, hogy szerintük sok, vagy kevés a súlyom

2021. febr. 25. 13:42
 29/55 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Mindenki értette a kérdést, és ennek megfelelően válaszolt. Arról, hogy hízhattál-e, senki sem tud konkrétat mondani, hiszen semmit nem írtál az étkezési szokásaidról. Annyit tudunk, hogy szedtél egy gyógyszert (aminek lehet mellékhatása a súlygyarapodás, egyes gyógyszerek hajlamosítanak a hízásra), és ahelyett, hogy ezt megbeszélnéd az orvosoddal, abbahagytad a gyógyszert, hogy nehogy az így is kritikusan alacsony súlyod tovább nőjön. A megadott infók alapján ennyit lehet a kérdésedre válaszolni.
2021. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
71%

A visszatáplálás nyilván nem kellemes, és ezt senki nem állította.


Az, hogy egy pszchihiáter mi alapján zárat el, mind tudjuk, és egy csepp ésszel mindenki tudja, hogy mit akarnak hallani, ezt nem kétlem.


De a realitás az, hogy tüneteid vannak, és nem úgy tűnik, hogy javulnál.

Ezek a kondítciók, jelek minden ép eszű orvosnak azt mondják, hogy a terápia nem működik. Szerinted mit fog rá reagálni?

2021. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!