Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170 cm vagyok és 70 kiló. Nem...

170 cm vagyok és 70 kiló. Nem megy a fogyás. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom és azóta sem mennek le a kilók. 52 kilósan estem teherbe, 76 kiló voltam közvetlenül a szülés előtt. Most 69-70 kiló vagyok úgy, hogy 1,5 éve nem eszem cukrot és igyekszem visszafogni a szénhidrátokat. Elkezdtem itthon tornázni, ill. tavaly nyáron elmentem párszor futni, de rendesen fájnak a térdeim, a bokám. Madárcsontú vagyok, ezen a háj el tudjátok képzelni hogy mutat...


Tudom sokan kérnek ilyen ügyben tanácsot, én nem is tenném, ha nem lennék ennyire elkeseredve. Szégyellem magam a férjem és a világ előtt is. Nem tudom mit tegyek, hogy kezdjek hozzá rendesen mert ezek szerint amit eddig csináltam, az semmire nem volt jó.


Köszönöm előre is!



2021. márc. 12. 18:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Sürgősen kezdj el edzeni, izomtömeget építeni, meglátod a zsírpárnák szépen lejjebb fognak menni, mert megnő az alapanyagcseréd. Az izmok "drágák", vagyis sok kalóriát visz el a fenntartásuk, így a bevitt kalóriák zsírraktározás helyett arra fognak fordítódni.
2021. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

10, de sokszor nagyon éhes vagyok és olyan is előfordul, hogy másnap több ételt engedek meg magamnak. De azért ez nem napi szintű. Inkább a hangulatomra van rossz hatással és nem tudom, hogy emiatt-e, de borzasztóan hullik a hajam.


11, igyekeztem és nem csak emiatt, hanem mert lelkileg jót tenne a sport. De tényleg nagyon fájnak a lábaim. Most napi 20-25 perc szobabringázással igyekszem felkészíteni magam a rendes sportra.

2021. márc. 12. 21:12
 13/22 anonim ***** válasza:

Ez az étrend nagyon nem jó. Hol vannak a húsok? Hol vannak a zöldségköretek ebédre hús mellé?

Kekszek helyett normális kajákat kéne enned.

Vacsora 1 szelet sajt, ez valami rossz vicc?

Amiket gyakran, rendszeresen kellene fogyasztanod: sok fehérje, zsiradék, és jó minőségű szénhidrátok! Sajtféléket,túrót, joghurtot, tojást, olajos magvakat, húsokat, zöldségeket pl káposztafélék, paprikafélék, paradicsom, karfiol, zöldbab, karalábé, sárgarépa, cukkini, zeller, jégsaláta, uborka, retek, gomba... Ilyenek.

Koplalással semmi jót , egészségeset, tartósat nem fogsz elérni. Csak kínzod magad, és a szervezetedet is.

2021. márc. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

10es vagyok, figyelj, ha belegondolsz ezek az etkezési szokások kiegyensúlyozatlanok. Aluleszel egyik nap mint egy kismadár, másik nap olyan ehes leszel hogy nyilván többet fogsz enni. Rossz a közérzeted, hullik a hajad..sürgősen válts egy olyan kalória bevitele ami mellett jól is érzed magad. Heti 1-0,5kg fogyással szépen lassan kellene leadni a felesleget. Ezt az étrendet viszont hónapokig nemhinném hogy élvezetesen tartani tudod.

Viszont mindenképp mozogj mellette! Nem kell futni,de akkor biciklit otthon. Én szépen fokozatosan emelném a biciklizés időtartamát kb 30p után indul be a zsírégetés, úgyhogy a cél olyan 35-60p közé tenném edzésileg:) esetleg valamilyen alakformáló tornát is csinálhatnál mellette. El kell kezdeni.

Próbálj szokásokat kialakítani.

A jó étrend nem az az étrend lesz amit utálsz, hanem az, amit hosszú távon tartani tudsz. (pont ezért nem lehet egy sémára ráhúzni hogy hú én ketoval fogytam le, te is fogyj azzal. Lehet hogy te utálod a zsíros kaját. Próbáld összeírnu mik azok az ételek amiket szeretsz, és beleilleszthetőek lennének az étkezésedbe) nyugodtan odaírhatod a tejberizst, vagy más elsőre nem épp diétás dolgokat. Mindenre lehet találni alternatívát, és hosszú távon, ezek az alternatívák fognak segíteni:)

Például én basmati rizst főzök mandulatejben, majd csokis protein porral keverem össze ha épp tejberizst szeretnék enni. Nagyon finom, és jók a tápértékei:)

2021. márc. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó ötleteket kaptam! Már most motiváltabbnak érzem magam :)
2021. márc. 13. 08:42
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van csak írj:) igaz nem vagyok dietetikus, viszont sok táplálkozási tanfolyamot végeztem. Tudom milyen komplikáltak tűnhet ez elsőre, pedig valójában egyszerű a fogyás képlete. Persze kell kitartás ahhoz hogy megcsinált, de nem kell szenvedni sem. Igazából ugyanolyan jókat lehet enni, csak picit másmilyeneket. Nem kell semmiről lemondani:)
2021. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Esténként szoktam inni fehér bort, nem literszámra, max. 2 pohárral."

Mindennap? Ha nem, milyen gyakran?

Szülés utáni depresszió tünetei stimmelnek nálad?

2021. márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hetente 1-2 alkalommal. Inkább a munkahelyi stressz az oka, nem ritkák a 10-12 órás munkanapok. Váltani a mostani helyzetben és a várható gazdasági következmények miatt esélyem sincsen.
2021. márc. 13. 09:22
 19/22 anonim ***** válasza:
Nincs gond azzal az 1 pohár fehérborral, csak akkor más Nasi ne legyen azon a napon. De stresszoldásnak este egy kis meditációt vagy nyújtást ajánlok, majd egyszer próbáld ki
2021. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 13. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!