Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyhatnék le júliusig 5...

Hogy fogyhatnék le júliusig 5 kilót?

Figyelt kérdés
170-172 cm magas vagyok nagyjából 63 kiló. Nem tartom magamat túlsúlyosnak, de még husisnak sem. Szimplán nem szeretem magamon ezt az 5 kilót. Sokkal jobban érezném magamat a bőrömben, ha vékonyabb lennének a karjaim és lábaim. Nagyon régóta próbálok ezeken változtatni, de mindig feladom. Sajnos nagyon szeretek enni. Ha unatkozom általában eszem. Próbálok odafigyelni, hogy csak napi 5x egyek, de olyankor folyton azon jár az agyam, hogy még mennyi idő mire vacsorázhatok/ebédelhetek. Edzeni nem igazán szoktam, de most nyitott vagyok rá, hogy elérjem a célomat. Nem szeretnék diétákat elkezdeni, mert soknak mindig az a vége, hogy visszajönnek a leadott kilók. A másik problémám, hogy nem szeretek étrend szerint enni. Szeretem, ha olyan kajákat fogyasztok, amiket magamtól is megennék, ha diétázom, ha nem. Nagyon megköszönném, ha valaki, aki jártas a témában elmondaná, hogy lehetséges-e júliusig vagy felejtsem el ez annál hosszabb lesz. Tudom, hogy 3 hónap alatt 5 kiló nem sok, de azt is vegyük figyelembe, hogy nem megy le nekem olyan könnyen, mert nincs rajtam annyi felesleg. Több edzéssel? Kevesebb szénhidrát? Mégegyszer nagyon köszönöm előre is!
2021. márc. 31. 18:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szeretnék diétákat elkezdeni, mert soknak mindig az a vége, hogy visszajönnek a leadott kilók. A másik problémám, hogy nem szeretek étrend szerint enni."


Anélkül nem fog menni, mert nincsenek rá csodagyógyszerek. Pont.


"Szeretem, ha olyan kajákat fogyasztok, amiket magamtól is megennék, ha diétázom, ha nem."


Igen, a normális diétának ez a lényege.


Hetente kb fél kilót adhatsz le egészségesen, így simán meglehet. Keress egy kalóriakalkulátort, az kiírja, hogy mennyit kell enned ahhoz, hogy fogyj. Azt kövesd. Nem kell kizárni a szénhidrátot.

2021. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Csinálj 3 tojásnapot (csak tojás, amennyi jól esik), máris 2 kg fogyás. Utána egyél tovább, ahogy szoktál egy hétig. Aztán csinálj 3 hamburgernapot (csak a hamburgerhús, amennyi jól esik), ez is minusz 2 kg. Utána egyél tovább, ahogy szoktál egy hétig. Újabb 3 tojásnap, és el is érted a célod.
2021. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

#2 És ez szerinted hogyan működhetne? 20 tojás 1500 kcal, ami majdnem a napi szükséglete. Ez rendben van így, de tojásokkal nem fog jól lakni, ráadásul szénhidrátot miből visz be? A tojásnak a héjájából?


A hamburgerhús még rosszabb, meg hogy fogyhatna egy nap alatt 2 kg-ot? Tisztában vagy vele, hogy ahhoz 14.000 kcal mínuszban kellene lennie? Ha mondjuk 2000 kcal kell neki a fogyáshoz, akkor nem eszik és egésznap fut - Na, úgy talán meglehetne a napi -2kg. Máshogyan nem.

2021. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

sikerült beazonosítani, mi a legnagyobb problémád: evés unaloműzésként.

Akkor ezen kell változtatni.

Ha még mellé tornázol is és változtatsz kicsit az étrendeden, hogy egészségesebb legyen, akkor még jobb eredményeid lesznek.


Pl én anno, mikor fogyni akartam, nekem az volt a problémám, hogy imádtam enni. Nem ettem unalmamban, mint te, de a főétkezésekkor én jóval többet ettem, mint amivel jól laktam. Mert még ezt is megkóstolom, azt is, még desszert is, mert nagyon szerettem/szeretek enni. Volt, hogy egy órán keresztül csak feküdni tudtam evés után lol :D

Na, én erről leálltam, megfogadtam, hogy addig, amíg jól lakok, vagy pici korábban, és utána nem eszek többet. Mellé tornáztam, elhagytam a feldolgozott élelmiszereket, lement rólam 5 kiló 3-4 hónap alatt és még jobban is éreztem magam, mert nem voltam kajakómás meg lett izomzatom is.

2021. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ha elkezdek mellé tornázni, azt milyen rendszerességgel és milyen hosszan tegyem? Gondolok itt arra, hogy érnek-e valamit ezek a youtubeon lévő fittness guruk 10-15 perces edzései?
2021. márc. 31. 21:06
 6/23 anonim ***** válasza:
Csak erre a jajj, nem eszek szénhidrát vonatra ne ülj fel. Még mindig nem a szénhidrát, hanem a kalória többlet hizlal. Egyébként egészséges, nem feldolgozott ételeket kell enni és kerülni/kiiktatni a fehér lisztet, cukrot, olajat.
2021. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
3-as, 6-os, akkor csak számolgassátok a kalóriákat és éhezzetek :)
2021. ápr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#7

A hatos vagyok. Hol írtam, hogy számolni kell a kalóriákat? A kalória többlet hizlal és a számold a kalóriákat, szerinted ugyanaz? Hogy jön ide az éhezés?

2021. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Cukorbetegként 180 grammos szénhidrát diétára vagyok itélve. Majdnem ugyan úgy, ugyan azokat eszem mint eddig (lassú felszivódású szénhidrátokra cseréltem) de a napi 180 g szénhidrátot nem léphetem túl. 5-6x eszem egy nap. Éhes abszolút nem vagyok, viszont elég szépen fogyok,kb 1 kg/hét. Nekem ezt nem a fogyás miatt kell csinálnom, mégis jó érzés hogy ennyi is elég a fogyáshoz.
2021. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A cukorbetegséget nem a CH, hanem a zsír megvonás gyógyítja. A CH megvonás csak tüneti kezelés, idővel valószínúleg csak rosszabb lesz. Fogyni pedig nem a szénhidrát csökkentés miatt fogysz, hanem mert kalória deficitben vagy.
2021. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!