Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyhatnék le júliusig 5...

Hogy fogyhatnék le júliusig 5 kilót?

Figyelt kérdés
170-172 cm magas vagyok nagyjából 63 kiló. Nem tartom magamat túlsúlyosnak, de még husisnak sem. Szimplán nem szeretem magamon ezt az 5 kilót. Sokkal jobban érezném magamat a bőrömben, ha vékonyabb lennének a karjaim és lábaim. Nagyon régóta próbálok ezeken változtatni, de mindig feladom. Sajnos nagyon szeretek enni. Ha unatkozom általában eszem. Próbálok odafigyelni, hogy csak napi 5x egyek, de olyankor folyton azon jár az agyam, hogy még mennyi idő mire vacsorázhatok/ebédelhetek. Edzeni nem igazán szoktam, de most nyitott vagyok rá, hogy elérjem a célomat. Nem szeretnék diétákat elkezdeni, mert soknak mindig az a vége, hogy visszajönnek a leadott kilók. A másik problémám, hogy nem szeretek étrend szerint enni. Szeretem, ha olyan kajákat fogyasztok, amiket magamtól is megennék, ha diétázom, ha nem. Nagyon megköszönném, ha valaki, aki jártas a témában elmondaná, hogy lehetséges-e júliusig vagy felejtsem el ez annál hosszabb lesz. Tudom, hogy 3 hónap alatt 5 kiló nem sok, de azt is vegyük figyelembe, hogy nem megy le nekem olyan könnyen, mert nincs rajtam annyi felesleg. Több edzéssel? Kevesebb szénhidrát? Mégegyszer nagyon köszönöm előre is!
2021. márc. 31. 18:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10es, bizonyitott tény, hogy a 2-es típusú cukorbetegséget a finomított szénhidrátok fogyasztása okozza. Ugyancsak bizonyított, hogy a cukorbetegség egyszerűen meggyógyítható a szénhidrátbevitel csökkentésével. És mivel a szenhidrát is kalória, nyilván kalóriadeficit lép fel egy ilyen diéta során.

Zsirmegvonásról szó sincsen.

2021. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11

Ha ez bizonyított tény, akkor kérlek mutass nekem olyan kutatásokat, amelyek ezt bizonyítják. A cukorbetegséget nem gyógyítja a ch bevitel csökkentése, csak tünetmentess teszi. Ordas nagy különbség. A magas zsír bevitel alakít ki inzulin érzékenységet. Tessék, én tudok kutatásokat mutatni, amik az én igazamat támasztják alá.

H. P. Himsworth, E. M. Marshall. The diet of diabetics prior to the onset of the disease. Clinical Science 2, 95-115, 1935. NA.


H. P. Himsworth. Insulin Deficiency and Insulin Inefficiency. Br Med J. 1940 May 4; 1(4139): 719–722.


M. Roden, T. B. Price, G. Perseghin, K. F. Petersen, D. L. Rothman, G. W. Cline, G. I. Shulman. Mechanism of free fatty acid-induced insulin resistance in humans. J Clin Invest. Jun 15, 1996; 97(12): 2859–2865.


M. Roden, K. Krssak, H. Stingl, S. Gruber, A. Hofer, C. Furnsinn, E. Moser, W. Waldhausl. Rapid impairment of skeletal muscle glucose transport/phosphorylation by free fatty acids in humans. Diabetes. 1999 Feb;48(2):358-64.


J. Shirley Sweeney. DIETARY FACTORS THAT INFLUENCE THE DEXTROSE TOLERANCE TEST A PRELIMINARY STUDY. JAMA Int Med, Dec, 1927, Vol 40, No. 6.


E. W. Kraegen, G. J. Cooney. Free fatty acids and skeletal muscle insulin resistance. Curr Opin Lipidol. 2008 Jun;19(3):235-41.

2021. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van még egy cikk 150 hivatkozással, hogy a legfelsőbb szinteken a tényleg hozzáértő tudósók az alacsony zsír bevitelt és a magas teljesértékű szénhidrát bevitelt ajánlják mindenféle cukorbetegségre, akár megelőzés, akár kezelés szempontjából. Ezek kicsit komolyabb emberek, mint a magyar orvosok és dietetikusok, akik még mindig ott tartanak, hogy 160 g, vagy még kevesebb ch.


"És mivel a szenhidrát is kalória, nyilván kalóriadeficit lép fel egy ilyen diéta során."

Oké, de akkor megint csak ott tartunk, hogy kalória deficit kell. Azt meg miért pont a szénhidrát csökkentésével akarjuk elérni? Abban nincs vita, hogy minőségi szénhidrátot kell bevinni, tehát nem mesterséges cukrot meg fehér kenyeret kell enni. 1 g ch 4 kcal, 1 g zsír 9. Márcsak ezért sem praktikus, mert amellett hogy a sok zsír egészségtelen, ugyanannyi kalória bevitel mellett többet lehet enni, ha ch heavy az étel. Ami jó, mert több tápanyag, több mikronutriens (ugye azok is fontosak, csak valamiért senki nem jut tovább a makróknál) és kevésbé lesz éhes az ember.

2021. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de attól hogy belinkelsz egy csomó angol nyelvű kutatást, számomra ez nem bizonyiték. Nem tudok vele mit kezdeni, godnolod hogy nekiállok szaknyelvet szótárazni? Magyarul hivatkozz kérlek.
2021. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#14

Az a nagy baj, hogy magyarul nagyon kevés kutatás van. Ezért kell angolul tájékozódni. Ha olvasol egy magyar cikket, az nem forrás. Nekik is kellene hivatkozniuk egy kutatásra, persze sokszor nem teszik. Ezt a videót tudom mutatni, itt magyarul mondják el a lényeget angol nyelvű kutatásokra hivatkozva.

https://www.youtube.com/watch?v=j8IOGejNaj0&t=2s

2021. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

[link]

Közben találtom egy magyar nyelvűt is. Ez a PTE kutatása a növényi étrendről. Szó van benne arról is, amiről én beszélek.

2021. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2021. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
2 hétnél tovább nem bírtam. Feladtam, ahogy mindent szoktam. Nem is értem minek tettem fel a kérdést. Úgyis tudtam, hogy nem fogom megcsinálni. Vicc!
2021. ápr. 18. 22:03
 19/23 anonim ***** válasza:
Mit csináltál pontosan?
2021. ápr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Napi 1100-1500 kalóriat ettem, este kerültem a szénhidrátot. 7 után már nem ettem semmit. 3-4 liter vizet ittam és még jól is esett, heti 3x edzettem. Semmi cukor, lisztet is kerültem. De mégis feladtam, pedig nem is volt megerőltető. Most meg itt zabálom a tálca sütit...És még édesszájú sem vagyok. Alig eszem édességet úgy amúgy is.
2021. ápr. 19. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!