Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esténként nagyon éhes vagyok,...

Esténként nagyon éhes vagyok, mégsem fogyok, miért?? A kalória elvileg nem túl kevés, nem eszem cukrot, gyors ch-t, stb.

Figyelt kérdés

2 hete álltam rá egy új étrendre és sokkal több sportolásra (futás, erősítés vegyesen).

Eleget eszem kalóriában (1500 körül), és jó minőségű is az étrendem (fehérje, rost, semmi cukor, délutántól már nagyon kevés, vagy semmi szénhidrát, stb.).

De iszonyú éhes vagyok, főleg a lefekvés idejére, és a 2 hét alatt még semmit se fogytam, egyetlen dekát, egy fél centit sem!

A kalóriákat nagyon szigorúan jegyzetelem, és mindig be vannak kalkulálva az edzések is. Minden napot az elvileg a heti fél kilós fogyáshoz szükséges 1500 körüli kalóriával zárok.

Baromira idegesít, hogy nem történik semmi, miközben ennél kevesebbet már képtelen vagyok enni, így is küzdök az éhséggel, hiszen ennél eddig sokkal többet ettem.


Létezhet olyan, hogy ez az 1500 kcal körüli érték túl kevés, és tartalékolásra készteti a szervezetet???

Előre is köszi minden segítő szándékú választ!



2021. máj. 4. 09:28
1 2 3 4 5
 11/46 westworld888 ***** válasza:
link lemaradt: [link]
2021. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

A cél alatt nem azt értettem, hogy fogyni akar-e, hanem hogy mi az a súly, amit el akar érni!

A másik meg, hogy ez az érték az ülő foglakozásra vonatkozik, ha emelett sportol, akkor jóval több kalóriát használ el, mint anélkül.

Az 1500 kcal és heti fél kg fogyás akkor igaz, ha emellett nem sportol, a sporttal még napi 200-400 kcallal kevesebb marad neki, ebben az esetben a végéredmény 1200-1400 kcal lesz maximum.

Meg, mivel nem igazán túlsúlyos, a heti fél kiló túl nagy ütemü fogyás lenne.

Az étrendnél meg a makrók konkrét értéke lenne érdekes, mert szerintem ott van valami probléma.

2021. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Egyébként ha közepes aktivitást állítok be a linkednél, akkor 1615 kcalt ír.
2021. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%
Ha éhes vagy, akkor mi a kérdés? Egyél többet. Tévhit, hogy fogyókúra alatt éhezni kéne. A szénhidrátoktól egyáltalán nem kell félni. Ha nem eszel hozzááadott cukrot, akkor nincs baj. Zöldséget és gyümölcsöt nyugodtan lehet enni, sokat is. A krumpli lehet alapélelmiszer, amennyiben nem olajban sütöd ki. A cékla meg pláne. A protein por helyett biztosan ennék inkább egy kis gyümölcsöt.
2021. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a virslit is elengedném, mert erősen feldolgozott étel.
2021. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 westworld888 ***** válasza:
70%

De te 1700 feletti kalóriákról beszéltél!!!

Hát még te is megnézted, hogy fogyáshoz 1615 jött ki az oldalon.

2021. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 ArmyGirl33 válasza:
100%
Nem vagyok szakértő a témában , viszont én azt ajánlom , hogy próbálj ki ázsiai ételeket , mivel nekik alapvetően nem túl hizlalók az ételeik . Például én rendes tészta helyett üveg/rizstésztát szoktam használni , mert nagyon laktató ráadásul nincs benne tojás , ezért kevésbé hizlal . Emellett még a zöld teát ajánlanám . Én minden nap iszok egy bögre zöld teát és szerintem megéri kipróbálni , mert nekem segített .
2021. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
96%
1500 kcal mellett sportolsz is,akkor kevés. A kalóriaszámláló az alaoanyagcsevélel számol,sportot nem számítja bele. Egyél 1700at,és lesportolod a maradékot,kijön az 1500 és fogyni fogsz. Ha 1500ból még sportolsz is,az éhezés
2021. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Bocs, lemaradt az életkor: 34 vagyok.

A fent említett oldal szerint tehát 1585 kéne a fogyáshoz, közepes aktivitással.

A makrókról hidd már el nekem légyszi, hogy rendben vannak, dietetikus ellenőrzi, és nem ma kezdte.


14: Köszi, de nagyon nem mindegy, hogy gyümölcs vagy protein... az egyik masszív szénhidrát (cukor főként), a másik meg fehérje.

A krumplit sem lehet túl sokat tolni, egyszer megnéztem a vércukromat olaj nélkül sütött steak krumpli után, egekbe szökött tőle.

És végül: nem "félek" a szénhidrátoktól. De ha fogyni akar az ember, akkor azokat csökkenteni kell, ha tetszik, ha nem, ez így van...

2021. máj. 4. 11:36
 20/46 A kérdező kommentje:
18as: nem, a sportot beleszámítva írja az 1500at!
2021. máj. 4. 11:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!