Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esténként nagyon éhes vagyok,...

Esténként nagyon éhes vagyok, mégsem fogyok, miért?? A kalória elvileg nem túl kevés, nem eszem cukrot, gyors ch-t, stb.

Figyelt kérdés

2 hete álltam rá egy új étrendre és sokkal több sportolásra (futás, erősítés vegyesen).

Eleget eszem kalóriában (1500 körül), és jó minőségű is az étrendem (fehérje, rost, semmi cukor, délutántól már nagyon kevés, vagy semmi szénhidrát, stb.).

De iszonyú éhes vagyok, főleg a lefekvés idejére, és a 2 hét alatt még semmit se fogytam, egyetlen dekát, egy fél centit sem!

A kalóriákat nagyon szigorúan jegyzetelem, és mindig be vannak kalkulálva az edzések is. Minden napot az elvileg a heti fél kilós fogyáshoz szükséges 1500 körüli kalóriával zárok.

Baromira idegesít, hogy nem történik semmi, miközben ennél kevesebbet már képtelen vagyok enni, így is küzdök az éhséggel, hiszen ennél eddig sokkal többet ettem.


Létezhet olyan, hogy ez az 1500 kcal körüli érték túl kevés, és tartalékolásra készteti a szervezetet???

Előre is köszi minden segítő szándékú választ!



2021. máj. 4. 09:28
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell mindenképpen a ch-t csökkenteni, a vércukorszintnek meg köze sincs a fogyáshoz (amennyiben nincs a cukroddal gond, nyilván). Én zabkásával, krumplival, kenyérrel, rengeteg gyümölccsel fogytam 16 kilót. A kalóriadeficit a lényeg, amire a szénhidrátcsökkentés is lehet egy módszer, de nem az egyetlen. Nekem pl nem is vált be, éhes voltam én is, a ch jobban laktat kb ugyanannyi kalóriával. Lehet neked is ez a helyzet, lehet papíron tökéletes az étrended, csak nem neked.
2021. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 westworld888 ***** válasza:
27%

"a vércukorszintnek meg köze sincs a fogyáshoz"

OMG...

a vércukorszint az egyik legfontosabb tényező a fogyásban ! ! !

annak is aki makk egészséges!


"a ch jobban laktat kb ugyanannyi kalóriával" - ennek pont az ellenkezője az igaz, a zsír és a fehérje sokkal laktatóbbak


persze, fogytál 16 kilót de rohadt káros étrenddel, az alapján, amit leírtál. konkrétan zabáltad a cukrot meg a gyorsan felszívódó ch-t keményítőt..

sokféleképpen lehet fogyni, úgy is h közben egészséges maradsz meg úgy is, h kicsinálod a cukorháztartásodat, vagy hosszútávon üt majd vissza amikor idősebb leszel. na te az utóbbi módszert csináltad.

EGYÁLTALÁN nem csak a kalóriadeficit a lényeg..

javaslom dumálj te is egy dietetikussal de sürgősen, és mutasd meg neki miket eszel. meg fogsz lepődni

2021. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
77%

Meglennél lepődve, hogy a nem ma kezdett dietetikusok között mennyi kontár van. A nem ma kezdte dolog sokszor hátrány is, mert általában csesznek haladni az új kutatásokkal.


"Köszi, de nagyon nem mindegy, hogy gyümölcs vagy protein... az egyik masszív szénhidrát (cukor főként), a másik meg fehérje."

Akkor mégegyszer. A gyümölcs cukor miatt soha a büdös életben nem hízott el egy ember sem. És akkor mi van, ha a másik fehérje? 1 g szénhidrát és 1 g protein is 4kcal. Szerinted a proteinből a többlettel mi történik? Aztán az sem mindegy, hogy pl egy banánban milyen sok hasznos rost és mikrotápanyag van, ellentétben a porral, ami üres fehérje.


Hízni a kalória többlettől hízik az ember, nem a magas vércukortól. Ha olaj nélküli krumplitól neked az egekbe szökik a cukrod, akkor gond van az inzulinérzékenységeddel, ehhez a zsír bevitelt kellene megvizsgálni. Az, hogy a cukor valamennyire ingadozik, az ugyebár egy normális dolog, de ezt biztosan te is tudod.


" De ha fogyni akar az ember, akkor azokat csökkenteni kell, ha tetszik, ha nem, ez így van..."

Pedig ez nagyon nem így van. Abban megegyezhetünk, hogy a fogyáshoz kalória deficit kell? Ha én deficitben vagyok és a napi bevitelem 80 %-a szénhidrát, akkor szerinted nem fogyok?


Hogy a másik részébe is beleszóljak, az ilyen kalkulátorok egy átlag értéket adnak. Az egyéni anyagcseréd ettől könnyedén eltérhet, akár jelentősen is. Ha te éhes vagy, akkor többet kell enned, hiába ír 1500-at sporttal együtt a kalkulátorod.

2021. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
39%

Westworld:

Nem rám reagáltál, de had kapcsolódjak be én is a beszélgetésbe.

Ha kalória deficitben vagyok, akkor a vércukorszint hogyan gátol a fogyásban? Ezt vezesd le nekünk, kérlek.


A keményítővel semmi baj nincs. A cukor probléma pedig elsősorban a zsír fogyasztás miatt jön elő (meg persze a nagyon rossz ch-k miatt, mint a hozzáadott cukor, nem a gyümölcsök, meg a krumpli miatt). Az inzulinérzékenység mond valamit? Ha a sok gyümölcs és a magas ch-s étrend vezetne cukorbetegséghez, akkor a vegánok (akik nyilván erősen ch dúsan esznek) között miért nem cukorbeteg mindenki?


A dietetikus dolgot pedig engedd el. Egyrészt iszonyú sok közöttük a kontár, másrészt tudok idézni olyan táplálkozás kutatót, aki pont az én véleményemet támasztja alá.

2021. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Miért éhezteted magad?
2021. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Na jó, figyi, ez már picit destruktív, hogy csak így látatlanban lekontározod a dietetikus ismerősömet, aki egy nagyon elismert szaktekintély. Azt se tudod, kiről van szó..

Amit írsz, azok egyszerűen blődségek, baromira nem mindegy, hogy gyümölcscukrot vagy proteint viszünk be, pl. ha edzettünk, vagy ha vérplazmaadásra készülünk (amit szintén csinálok), és még egy csomó szempontból nem mindegy! Ha este lefekvés előtt megeszek még egy proteinszeletet, akkor sokkal nagyobb eséllyel alszom át az éjszakát, mint ha megeszek helyette egy adag gyümölcsöt, és bizony, ez a cukoringadozás miatt van!! Az egyik azt okozza (a gyümölcscukor), a másik meg nem.


"A gyümölcs cukor miatt soha a büdös életben nem hízott el egy ember sem." - ezen már kivagyok, ezt mi alapján mondod? :D Megvizsgáltál minden embert a világon?

Rettenetesen sokan híztak már amiatt, hogy kétpofára zabálták a gyümölcsöt, gondolván, jaj, az nem hízlal...


"Hízni a kalória többlettől hízik az ember, nem a magas vércukortól. " - itt is nagyon kiütközik a tudatlanságod, olvass utána, mit okoz a magas vércukor. Kitalálod? Bizony, hízást. Ugyanis a magas vércukorra jön a magas inzulinszint, ami pedig szépen raktározza a zsírt.


"Ha én deficitben vagyok és a napi bevitelem 80 %-a szénhidrát, akkor szerinted nem fogyok?" - de, valszeg igen, meg cukorbeteg is leszel jó eséllyel.


Ne haragudj, tudom hogy segíteni akarsz, de iszonyat nagy tévhitekben élsz, egyébként meg miért akarod mindenáron az étrendemet megváltoztatni, amikor nekem az jó úgy, ahogy van?? Ha úgy ennék, ahogy te fogytad le azt a 16 kilót, hát én nem fogynék, mert gyümölcscukrot, kenyeret és krumplit zabálva nem esténként, hanem óránként törne rám az éhség, és olyan inzulinszintjeim lennének, hogy a világ összes zsírját felhalmoznám. És nem, ezt is rosszul tudod, ehhez nem kell IR-esnek vagy cukrosnak lenni.


Egyet kell értsek westworld-del, mielőtt ilyen szent meggyőződéssel magyarázol, tanulj kicsit többet ezekről, mert nagyon de nagyon rosszul tudod a dolgokat.


Amit a kalkulátorról írsz, az persze lehetséges - ezért írtam ki magát a kérdést, erről szól a kérdésem (és nem arról, amit te akarsz mindenáron erőltetni, hogy hogyan változtassam meg az étrendemet).

Örülnék neki, ha így lenne, és több kcal-t kéne ennem a fogyáshoz, csak még ezt egyelőre nem merem meglépni.

2021. máj. 4. 12:11
 27/46 westworld888 ***** válasza:
45%

"Ha kalória deficitben vagyok, akkor a vércukorszint hogyan gátol a fogyásban? Ezt vezesd le nekünk, kérlek."


Ha kiugrik a vércukrod (gyors ch-k miatt), akkor ahogy kérdező is írja, megemelkedik az inzulin amit szokás zsír raktározó hormonnak is hívni.


"Az inzulinérzékenység mond valamit?" - igen IR-es vagyok... jóval többet tudok a dologról mint te, vagy úgy is fogalmazhatnék én értem te meg nagyon nem..


"Ha a sok gyümölcs és a magas ch-s étrend vezetne cukorbetegséghez, akkor a vegánok (akik nyilván erősen ch dúsan esznek) között miért nem cukorbeteg mindenki?" - hát ilyen idióta kérdést komolyan :D a dohányosok között miért nem tüdőrákos mindenki?


kiszállok mert itt is, ahogy a legtöbb helyen, a tudatlanok magyaráznak a leghangosabban.. kérdező jól tudsz mindent, én azt javaslom egyél kicsit többet, próbálgasd

2021. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Két hét alatt ne várj nagy eredményt, előszőr a víz megy le kb 3 kg, aztán egy darabig semmi, ilyenkor szokták feladni. Az első hónap után lesz eredmény, kitartás!
2021. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
78%

#26

Nem állítottam, hogy a te ismerősöd kontár. Azt mondtam, hogy attól még, hogy valaki dietetikus, még lehet kontár. Feel the difference. De ha ő ennyire jobban tud mindent, akkor miért itt kérdezel?


Este valóban nem jó ötlet sok gyümölcsöt enni, ezt nem is írtam. Azzal tisztában vagy, hogy edézs után mennyi protein épül be izomként? A többivel szerinted mi történik?


"Rettenetesen sokan híztak már amiatt, hogy kétpofára zabálták a gyümölcsöt, gondolván, jaj, az nem hízlal..."

Azoknak az embereknek más problémájuk volt az étrendjükben. Ajánlom ezt a cikket: [link]


Illetve ezt is, ami az egész szénhidrát mizériát megválaszolja:

[link]

Az ember csak nagyon minimálisan képes a szénhidrátot zsírrá alakítani (de novo lipogenesis). A ch oxidatív prioritást élvez a zsírral (és a fehérjével) szemben. Tehát gyakorlatilag nem létezik olyan, hogy szénhidrát többlet, mert kalóriatöbbletben is úgy fogsz hízni, hogy a szénhidrátot fogja a szervezeted először felhasználni (mert nem hülye, tudja hogy az a legjobb energiaforrás), a maradék zsírt (és proteint) pedig elraktározza testzsírként. Ezért rossz megközelítés a szénhidrát csökkentés. Ha a zsírt és a fehérjét leviszed tényleg minimumra (8-10 %), akkor ha kristálycukrot zabálsz, akkor sem fogsz hízni. Erre tudományos forrás, szívesen előkeresem, ha érdekel. Persze ezt nem ajánlom, mert attól még egészségtelen, de hízni azt nem fogsz. A cukor tényleg nagyon rossz, de a hízás szempontjából erősen túl van démonizálva.


A tudatlan nem én vagyok kettőnk közül. Az inzulin egy afféle hírvivő hormon, aminek az elsődleges feladata a glükózt eljutattni a megfelelő helyekre. A zsírt csak akkor fogod elraktározni, ha többletet viszel be-->kalória többlet. Mellékelek egy kutatást is, amiből ez kiderül:

Hall KD, Guo J, Courville AB, Boring J, Brychta R, Chen KY, Darcey V, Forde CG, Gharib AM, Gallagher I, Howard R, Joseph PV, Milley L, Ouwerkerk R, Raisinger K, Rozga I, Schick A, Stagliano M, Torres S, Walter M, Walter P, Yang S, Chung ST. Effect of a plant-based, low-fat diet versus an animal-based, ketogenic diet on ad libitum energy intake. Nat Med. 2021 Feb;27(2):344-353.


"de, valszeg igen, meg cukorbeteg is leszel jó eséllyel."

A cukorbetegség elsősorban a zsíron múlik. Zsírszegény high carb étrenden a büdös életben nem lesz senki cukorbeteg. Tessék, ez még magyarul is van, de ez olyan szinten egyértelmű, hogy 100 kutatást tudok még rá hozni.

https://www.youtube.com/watch?v=j8IOGejNaj0&t=2s


" Ha úgy ennék, ahogy te fogytad le azt a 16 kilót, hát én nem fogynék, mert gyümölcscukrot, kenyeret és krumplit zabálva nem esténként, hanem óránként törne rám az éhség, és olyan inzulinszintjeim lennének, hogy a világ összes zsírját felhalmoznám."

Én nem az a válaszoló vagyok, aki így fogyott. De nem, zsírt kalóriatöbbletből tudsz halmozni és ha nem eszel sok zsírt, akkor nincs mitől félned. Ettől függetlenül nekem aztán teljesen mindegy, hogy mit eszel és hogy élsz. Leírtam mikkel nem vagy tisztában. Ha nem nézel utána ezeknek, akkor ne tedd.

2021. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

25: Nem cél az önéheztetés. A "szabályokat" próbálom követni. Elvileg 1500at kéne ennem a fogyáshoz, életmódot, aktivitást meg mindent beleszámolva.

Viszont nagyon éhes vagyok (annak ellenére, hogy nem eszem semmi gyorsan felszívódót), és 2 hét alatt még semmi nem történt, noha a "szabályok" szerint 1, de legalább fél kiló már lemehetett volna.


Ezért próbálok rájönni, lehetséges-e, hogy nekem ez az 1500, annak ellenére, hogy minden kalkulátor ezt javasolja, túl kevés, és raktározásra sarkallta a szervezetemet. Korábban megettem napi 2000 kcal-t, az tuti. Sokszor szerintem 2500-at is. Talán túl nagy a különbség? Talán azt is figyelni kell, hogy mekkorát csökkentettünk, mert az amiatti sokkhatás is tartalékolásra késztetheti a szervezetet?


28: De nekem még víz se ment le...

2021. máj. 4. 12:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!