Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esténként nagyon éhes vagyok,...

Esténként nagyon éhes vagyok, mégsem fogyok, miért?? A kalória elvileg nem túl kevés, nem eszem cukrot, gyors ch-t, stb.

Figyelt kérdés

2 hete álltam rá egy új étrendre és sokkal több sportolásra (futás, erősítés vegyesen).

Eleget eszem kalóriában (1500 körül), és jó minőségű is az étrendem (fehérje, rost, semmi cukor, délutántól már nagyon kevés, vagy semmi szénhidrát, stb.).

De iszonyú éhes vagyok, főleg a lefekvés idejére, és a 2 hét alatt még semmit se fogytam, egyetlen dekát, egy fél centit sem!

A kalóriákat nagyon szigorúan jegyzetelem, és mindig be vannak kalkulálva az edzések is. Minden napot az elvileg a heti fél kilós fogyáshoz szükséges 1500 körüli kalóriával zárok.

Baromira idegesít, hogy nem történik semmi, miközben ennél kevesebbet már képtelen vagyok enni, így is küzdök az éhséggel, hiszen ennél eddig sokkal többet ettem.


Létezhet olyan, hogy ez az 1500 kcal körüli érték túl kevés, és tartalékolásra készteti a szervezetet???

Előre is köszi minden segítő szándékú választ!



2021. máj. 4. 09:28
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:
9%
40es neked se erosseged a szovegertelmezes
2021. máj. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"én nem is a dietetikai tényezőkről nyitottam a fórumot"


De. Ha a te étkezésedet dietetikus állította össze és te amellett folyamatosan éhes vagy, akkor azt a dietetikussal kell megbeszélni. Az, hogy 2 hét alatt nem fogytál, semmit nem jelent, az nagyon rövid idő.

2021. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező és Westworld: Pedig igaza van annak, akivel vitatkoztok. Évszázadokkal ezelőtt, amikor az emberek nagy része (főleg a szegények) nagyrészt növényi alapon étkeztek, miért nem volt mindenki cukorbeteg a sok szénhidráttól? Pont hogy az egyre magasabb húsfogyasztás miatt egyre kevesebb ch-t eszik a fejlett világ. Mégis több az elhízott és a krónikus beteg, mint valaha. Hogy is van ez?
2021. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Az is eléggé nevetséges, hogy azért hiszel a dietetikusodnak, mert neki papírja van, meg szakmabeli. Szerinted az ellenkezőjét nem állítják dietetikusok és egyéb szakmabeliek?
2021. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
Én már több mint három hónapja csinálom, az elején én is éheztem, már kevésbé. Fogyni viszont nagyon keveset fogytam, vagy az is lehet, hogy semmit😂türelmes vagyok, úgyhogy várok még vele
2021. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

"Amit írsz, azok egyszerűen blődségek" " itt is nagyon kiütközik a tudatlanságod" "iszonyat nagy tévhitekben élsz" "tanulj kicsit többet ezekről, mert nagyon de nagyon rosszul tudod a dolgokat"


Kellemetlen, hogy pont annak írtad ezt, akinek igaza van. Kérdező, inkább "te tanulj kicsit többet ezekről, mert nagyon de nagyon rosszul tudod a dolgokat".

A kaját illetően pedig, ha ez az étrend neked megfelel (azon kívül, hogy éhes vagy), akkor nyilván ne változtass rajta. 2 hét nem idő, ne légy türelmetlen. Néha az ember folyamatosan éhes, amikor fogy, de ez leginkább akkor szokott előfordulni, ha már olyan szinteket akar elérni, ami kínszenvedés a szervezetének. Nem úgy tűnik, hogy te itt tartasz, tehát egyél többet vagy egyél laktatóbb dolgokat. Légy türelemmel, és több hét után igazíts csak a dolgokon, ha kell.

2021. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!