Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esténként nagyon éhes vagyok,...

Esténként nagyon éhes vagyok, mégsem fogyok, miért?? A kalória elvileg nem túl kevés, nem eszem cukrot, gyors ch-t, stb.

Figyelt kérdés

2 hete álltam rá egy új étrendre és sokkal több sportolásra (futás, erősítés vegyesen).

Eleget eszem kalóriában (1500 körül), és jó minőségű is az étrendem (fehérje, rost, semmi cukor, délutántól már nagyon kevés, vagy semmi szénhidrát, stb.).

De iszonyú éhes vagyok, főleg a lefekvés idejére, és a 2 hét alatt még semmit se fogytam, egyetlen dekát, egy fél centit sem!

A kalóriákat nagyon szigorúan jegyzetelem, és mindig be vannak kalkulálva az edzések is. Minden napot az elvileg a heti fél kilós fogyáshoz szükséges 1500 körüli kalóriával zárok.

Baromira idegesít, hogy nem történik semmi, miközben ennél kevesebbet már képtelen vagyok enni, így is küzdök az éhséggel, hiszen ennél eddig sokkal többet ettem.


Létezhet olyan, hogy ez az 1500 kcal körüli érték túl kevés, és tartalékolásra készteti a szervezetet???

Előre is köszi minden segítő szándékú választ!



2021. máj. 4. 09:28
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

29: Ne add már a szentbeszédet légyszi.


Nyilvánvalóan arra céloztál a kontárkodós megjegyzéseddel, hogy én se bízzak abban, amit az én dietetikusom mondott, hiszen te így, távolról, ismeretlenül is megmondod, hogy ő kontár. Mindketten tudjuk, hogy ez volt benne.

"De ha ő ennyire jobban tud mindent, akkor miért itt kérdezel?" - ez is annyira elcsépelt, olcsó, béna visszavágás... ha nem tartom jogszerűnek, amit te írtál (teljesen megalapozottan), akkor meg miért kérdezek egyáltalán, akkor kussoljak. Az ugye lényegtelen, hogy én nem is a dietetikai tényezőkről nyitottam a fórumot, csak TE vitted el arra a témát....


És akkor a saját hitelességeddel teljesen szembe menve, belinkelsz itt ilyen balazsvegansportos, meg youtube-os linkeket. Mert azok tuti megbízhatóbbak, mint egy régről ismert, sokat bizonyított dietetikus. :D

2021. máj. 4. 12:58
 32/46 anonim ***** válasza:

"Ha kiugrik a vércukrod (gyors ch-k miatt), akkor ahogy kérdező is írja, megemelkedik az inzulin amit szokás zsír raktározó hormonnak is hívni."

Ezt a kérdezőnek címzett kommentemben megválaszoltam. Nagy túlzás zsír raktározó hormonnak hívni. Tessék, itt le van vezetve, hogy miért.

[link]


"jóval többet tudok a dologról mint te, vagy úgy is fogalmazhatnék én értem te meg nagyon nem.."

A mellékelt ábra nem ezt mutatja. Előző kommentemből ajánlom a videót. A ch csökkentés csak tüneti kezelés, ténylegesen csak zsírszegény étrenddel lehet az IR-t gyógyítani. Íme egy olvasmány a zsírok szerepéről IR esetén.

[link]


"a dohányosok között miért nem tüdőrákos mindenki?"

Nem, egyáltalán nem idióta kérdés, attól még, hogy te nem érted. Számtalan kutatás szerint a dohányzás összefüggésben áll a tüdőrák kialakulásával, gondolom ezt nem vitatod. A növényi étrend esetében viszont pont hogy fordított arányosság van. Vagy ha szerinted magasabb arányaiban a cukorbeteg a vegánok között, mint a rákos a dohányosok között, akkor tényleg nincs miről beszélnünk.

[link]

[link]


"kiszállok mert itt is, ahogy a legtöbb helyen, a tudatlanok magyaráznak a leghangosabban."

Pontosan ugyanezt érzem veled kapcsolatban. Illetve kiszállni általában az akar, aki nem képes megcáfolni a másikat. Tudod, a galamb aki felrúgja a sakk táblát, aztán sértődve távozik. Nem feminás cikkekkel jövök, hanem komoly tudományos kutatásokkal. Ha úgy érzed tévedek, beszéljünk róla akár itt, akár privátban.

2021. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Válaszolok helyette én: tévedsz.

És azért szállt ki, mert nem pazarolja több idejét rád, amit teljesen megértek... követem is a példáját.


Tudod: nem az a baj, ha az okos hülyéskedik, hanem ha a hülye okoskodik...

Én is linkelek neked egyet: [link]


Üdv mindenkinek! A segítő javaslatokat köszi!

2021. máj. 4. 13:04
 34/46 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 21-es válaszoló, kicsit ki lett forgatva, amit írtam. Egy szóval nem írtam, hogy "zabáltam" a szénhidrátot, pláne nem este, csak azt, hogy nekem jobban bevált a zsír csökkentése, mint a szénhidráté, így érzem jobban magam. Van cukorbeteg a családban, láttam az életmódját, neki sem a málnás zabkása, a banán, meg hetente kb 3 szelet kenyér volt a hibás. De ha neked tökéletes az étrended, akkor nem értem, mi a kérdés. Folytasd úgy, ahogy eddig csináltad, de ha éhes vagy, egyél kicsit többet, mert éhezni sem jó.

Illetve, ami még eszembe jutott, hogy a kalóriába beleszámolod az edzést is. Nem lehet, hogy nagyon túlbecsülöd, és azért nem fogysz? Ez elég tipikus hiba, bár az éhségedet nem fogja megoldani, ha még kevesebbet eszel.

2021. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
59%

Az alap kérdésedet rögtön az elején megválaszoltam én is és mindenki más is: "Egyél többet!"

Emellett akartam többet segíteni, hogy felnyitom a szemed egy két tévedésre. De mondom, ha nem érdekel a dolog, akkor éld tovább az életedet, én semmit nem nyerek azzal, hogy te egészséges vagy.


"És akkor a saját hitelességeddel teljesen szembe menve, belinkelsz itt ilyen balazsvegansportos, meg youtube-os linkeket. Mert azok tuti megbízhatóbbak, mint egy régről ismert, sokat bizonyított dietetikus. :D"

Ennek a két embernek is papírja van, nem csak a te dietetikusodnak. Ők is elismertek, maximum nem a te körödben. De nem az a lényeg, hogy ki mondja, az a lényeg, hogy mire hivatkozik. Azért linkeltem így, mert egyszerűbb neked magyarul elolvasni/meghallgatni, mint ha az eredeti kutatásokat hivatkoztam volna be ide. De mondom, cáfold meg az állításokat, ha szerinted hülyeség, amiket írtam. Én reagáltam a te állításaidra.


"Nyilvánvalóan arra céloztál a kontárkodós megjegyzéseddel, hogy én se bízzak abban, amit az én dietetikusom mondott, hiszen te így, távolról, ismeretlenül is megmondod, hogy ő kontár. Mindketten tudjuk, hogy ez volt benne."

Abban bízol, akiben akarsz. Monjduk egy okos ember maga is utána jár a dolgoknak, olvas, kritikusan gondolkodik. Nem csak elintézi annyival, hogy ő a dietetikus, neki hiszek. Amit én, illetve az általam linkelt 2 ember mond, azt szerinted én/ők találtuk ki? Szerinted azt nem állítja rengeteg másik dietetikus és táplálkozás kutató a világon?

2021. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
59%

#33

Tehát továbbra sem tudsz semmire érdemben reagálni és semmit megcáfolni, csak én vagyok a hülye, aki okoskodik. Oké. Ha annyira hülye lennék, akkor érvekkel, tényekkel, kutatásokkal győznétek meg. Akinek ez nem megy, csak felveszi a nagy mellényt, hogy ő aztán de okos, az azt jelzi, hogy igazam van.

2021. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim válasza:
34, azt irta fitnesz oraval neki az edzesek kaloriajat.
2021. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:
*nezi
2021. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy már a biokémiánál járunk, de arról senki nem beszél, hogy a kérdező valójában teljesen normális súllyal rendelkezik, amiből nem nagyon értem hova akar még tovább fogyni, ahelyett, hogy inkább a formálódás lenne a cél, aminek eredményeként lehet még 1-2 kg plusz izommal gyarapodna. A hormonegyensulya is valószínűleg azon múlik, hogy ez a "plusz" 5-6 kg rajta van. Ha 1-2 hónap múlva sincs fogyás kaloriadeficittel, akkor ez az optimális testsúlya a kérdező testének, nem az, amit a bmi kalkulátorok mondanak...
2021. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de ha te meg a dietikus ismerősöd, kérdező mindenben tökéletes, és nektek feltétlen igazatok van, akkor MI ÉRTELME kiírni egy ilyen kérdést?

Minden választ, ami nem azonosa a jelenlegi étrendeddel, rossznak minősítesz, ahelyett , hgy elgondolkodnál azon, ha sok mindenki azt írja, ez túl kevés kalória, akkor lehet, hogy igazuk van.

2021. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!