Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok már kb 3 éve diétázok kisebb kihagyásokkal, sokáig jól ment le is adtam 20 kg-ot de utána úgy gondoltam hogy megállt a fogyás ezért kb fél éve volt hogy nagyon kevés kalóriát ettem (1200-1300 kalóriát) és mellette heti 7x edzettem 1,5 órákat

Szerintem ez miatt nem tudtam wc-re menni csak hashajtóval és 4 hónapja már nem is menstruálok

Mostanában felemeltem a kalóriát 1900ra és csak heti 4x edzek de sajnos még mindig nem menstruálok

Esetleg tudtok valami tanácsot adni?

Nem nagyon szeretnék többet enni mert félek hogy visszahízom azt ami lement.

(Nőgyógyásznál már voltam, azt mondta minden rendben van)



2021. máj. 10. 22:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kb 1,5 év alatt
2021. máj. 11. 08:57
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyél továbbra is 1900 körül. Előbb utóbb rendbejön a szervezeted. Nem tudom mióta emelted meg, légy türelmes. Ha helyrerázódtál, akkor pedig ne drasztikus módszerrel akarj tovább fogyni, hanem konzultálj hozzáértővel,kereshetnél pl személyi edzőt.
2021. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
52%

Első vagyok.


Szerintem 2000 körül simán ehetsz. Nem kell mindennap edzeni, az nem tesz jót. Kell egy-egy pihenőnap, úgy sokkal jobban fogsz fogyni, izmosodni. Azért számolj azzal is, hogy ha sportolsz, akkor ugye izmosabb is vagy, és az izom nehezebb, mint a zsír, szóval hiába vagy esetleg kilóban még szerinted sok, ne csak azt nézd, hanem az összhatást tükörben. Megváltozik az alakod. Itt a jó idő, lehet menni futni a szabadba, én is járok. Csak arra figyelj, hogy futócipőben menj és ne aszfalton fuss.


Még egy kis gondolat... ne akarj nádszál vékony lenni, nem minden pasinak jön be, a formás lányokon sokkal jobban állnak a ruhák. 🙂

2021. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

#1


Ja és az alacsony testzsírszázaléktól elmaradhat a menstruáció.

2021. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

30% a testzsír, szerintem az nem alacsony

2021. máj. 11. 21:11
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Férfinak valóban nem alacsony.

Nőknél ilyenkor már leáll a ciklus.

2021. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#16 Miért állna le? Nézz már utána légyszíves... Teljesen átlagos ez a testzsír%.
2021. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
52%
Szia! Én is jártam hasonlóban, kb 5 éven át nem volt normális a ciklusom. Ha nem is tűnik kevésnek amit eszel és soknak amennyit eddzel akkor is tudatosítanod kell hogy a tested sokalhatja ezeket. Kicsit emelni kell a napi zsírbeviteleden, (nem fogsz ettől elhízni hirtelen) és az edzések intenzitását csökkenteni, az egyik helyére akár jógát berakni. És türelmesen kell ezt vinni hónapokon át. Az orvos azt mondta nekem hogy +2-3kg-mal afölé a súly fölé kell menni mint amennyin utoljára megjött és ezt tartani. Általában 2x annyi időbe is telhet hogy visszajöjjön mint amióta elmarad. Tehát: ha 60kg-on volt utoljára akkor kb 62-63kg-ra kell engedned a súlyodat (kicsivel több mag és alacsonyabb intenzitású edzés) és ha 2 hónapja nem jött meg akkor minimum 4 hónapon át várnod kell stagnáltatva a súlyodat, életmódodat.
2021. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!