Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így mennyire jó?

Ez így mennyire jó?

Figyelt kérdés

23/f vagyok

194cm és jelenleg 144kg

most 2000 kcal amit eszek mindennap

fehérje min 160g

szénhidrát max 200g

zsír max 64g

itthon pár napja elkezdtem súlyzózni (1 évig kondiztam) meg szobakerékpározni ezek mellett van 3 foci edzésem egy héten kapus vagyok így nem a futó része az érdemi nálam. 13 éve csinálom a focit így azért van valamennyi izom is rajtam igazából egy sérülés miatti kényszerpihi miatt híztam fel ennyire és szeretnék most már kezdeni magammal valamit mert belenézek a tükörbe es nagyon gáz. Főként nálam a törzs ami nagyon el van zsírosodva a sportból adódóan a karom lábamon nem olyan arányban van a zsírréteg mint pl a has és a csípő tájékán. A kérdésem az lenne ezzel a fenti írtakkal jó vagyok e vagy sem mert most igazából 1 hete kezdtem és ha valamit rosszul csinálnék gondolnék ne egy két hónap után derüljön ki.



2021. máj. 16. 20:19
 1/5 anonim válasza:

Súlyzós edzés jó, ajánlanám a futást, mint kardiot, de szobakerékpározol, szóval az is megteszi.

Kajánál röviden tömören annyi a lényeg, hogy a fehérje jó nekünk, szénhidrátból a lehető legkevesebbet naponta (teljes kiőrlésű dolgok mehetnek mértékkel), zsírokat mellőzzük. Cukor mellőzése gondolom egyértelmű. Rengeteg víz fogyasztása. Köretnek rizs vagy párolt zöldség, saláta, no krumpli. Fehérhús jó, vörös nem.

2021. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

reggeli zabpehely fehérjepor csak ehhez szoktam

ebéd csírke , rízs ,bulgúr, vagy zöldség

vacsora hasonló az ebédhez.

kenyeret 3 éve nem eszek se péksütemények. Ezekhez szósz vagy egy kis plusz light sajt és joghúrt amit még beiktatok.

2021. máj. 16. 21:21
 3/5 anonim válasza:

Akkor teljesen jó, szószokra figyelj, hogy milyet fogyasztasz, a legtöbb nagyon hízlaló.

És figyelj oda, hogy ne éheztesd magad, inkább egyél többször kevesebbet.

2021. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó
2021. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván van rajtad izom is, de a vékonyabb karokat és lábakat valószínűleg az magyarázza, hogy a legtöbb férfi hasra hízik (lásd pipaszár lábak, hordó has).


Szerintem 2500 kcal-t is megengedhetnél magadnak, pláne ennyi mozgás mellé. Ne éheztesd a szervezeted. Egyelőre futást én nem javasolnék (helyette sétát igen, illetve ha a korábbi sérülésed és kedved engedi, olyan 110-120 kg-tól mehetne futás), de a szobabicikli nagyon jó.

2021. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!