Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el a fogyást?

Hogy kezdjem el a fogyást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van itt fent, és tudom, hogy rengeteg cikk, blog, stb a neten. Amik szerint a lényeg az, hogy számoljuk a kalóriákat. De már ezt sem értem ☺️ hogy miben mennyi van, meg fél óra sétától mennyi megy le (honnan tudjam)...

35 éves nő vagyok. 175 cm magasra nőttem és 88 kiló vagyok. Pár éve még 68 voltam, és már az is olyan soknak tünt. Szélesebb a csípőm, vastagabbak a combjaim, ezt már kezdem elfogadni, hogy soha nem leszek nádszálvékony.

Sajnos ülőmunkát végzek, ez csak ront a helyzeten.

A covid óta (március) nagyon izzadós is lettem, a fejem, hajam tiszta víz, akkor is, ha csak 18 fok van. És ez borzasztó, főleg most, nyáron. Szóval a futást mellőzném, mert kb 1 percig birnám ☹️

Minden tippet, ötletet szivesen fogadok.


2021. júl. 4. 17:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
35%
Nem olyan nehéz ez. Sokan feleslegesen túlbonyolítják. Pedig annyi az egész, hogy teljesértékű ételeket kell enni. Sok zöldség, gyümölcs, tk gabona, mellé hüvelyes és kevesebb állati eredetű étel. Ne egyél feldolgozott ételeket, és junkot. A napi beviteled 15-20 %-a legyen maximum zsír, kalóriában és nem grammban számolva. Mellé persze edzeni sem árt, bár a te célodhoz erősíti edzések kellenének elsősorban, nem kardió.
2021. júl. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%

Hat nagy ellenseg a cukros udito! Ha betartas minden de azt iszol sajnos nem fogsz fogyni . Csinalj teat es edesits massal mint cukorral. Mez sem jo, de jobb. Aztan hutsd le es kes a finom hazi jeges tea.

Vagy keves cukor, meg mindig jobb. 1kgt bele raknak az uditobe😅


Ja meg keruld a lisztet es a cukrot es mindent amibe van. Hatalmas segitseg!

2021. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
47%

Nem olyan bonyolult mint sokan gondolják. Még számolgatni sem kell, anélkül is lehet fogyni. Csak figyelni kell arra mit eszel.

Fontos tudni, és elfogadni, hogy az éhség nem dísznek van, a szervezet jelez ha tápanyagra van szüksége. Érdemes figyelni rá. Egyél rendesen, de csak amikor éhes vagy, normális mennyiséget, egészségesebb, ételeket. Ha pedig kellemesen jóllaktál, hagyd abba.

Legyenek előnyben a húsok, zöldségek, tojás, olajos magvak, sajtfélék, natúr joghurt, túró, zsiradékok- lehetőleg ne finomított étolaj.

Kerüld a fehérlisztes, cukros termékeket, túl sok adalékanyagot.

És persze mozogj rendszeresen. A minimum cél heti 5x 1 óra mozgás legyen.

Nagyjából ennyi.

2021. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Heti 5x1 óra mozgás dicsértes, de ezt elérni... még a napi 15 perc torna is nehéz annak, aki nem szokott hozzá. Persze fokozatos növelés a cél.

Ha valaki megszokta a szénsavasat, a szénsavas ásványvízről is le kellene mondani?

2021. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Ma is megvolt a másfél órás séta. Ilyenkor imádok sétálni, amikor nincs 37 fok árnyékban, és már 5 perc után tiszta víz vagyok 🥵

Ma is odafigyeltem, mit fogyasztok, alig ettem, és sok vizet ittam. Na jó, meg egy kis üdcsi 😇😃

Gondoltam rá, hogy esetleg jöhetne egy kis Rubint réka videó. Nem szimpi a csaj, de jól csinálja, amit csinál. Szerintem elsőre kb 5 percig bírnám 😃

2021. júl. 5. 20:57
 16/31 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj az ilyen mozgasos fogyassal, hogy rengeteg ido.


Ha egy dolgzo felnott vagy aki reggel 8 tol delutan 4,5-ig bent van a melohelyen akkor mar elegge sok idot el tud venni.


Ha mesz mondjuk futni, akkor hazaerni kb 20 - 30 perc a munkahelyrol. Ezen felul elkeszulni, feloltozni meg minden meg kierni a futopalyara meg nyujtani elotte bemelegiteni 30 - 45 perc, elkezdesz futni, kb 30 - 45 percet, majd vegzel nyujtasz, lazitas es mire hazaersz megint eltelt 20 - 30 perc. Ez minimum 20+30+30+20= 1 ora 40 perc, ha elegge szigoruan veszed a dolgot.


De este van, faradt vagy szellemileg is, lassabb vagy, szoval kb. 2 ora.


Arrol nem is beszeltem, hogy ha nem egyedul mesz, hanem mondjuk haverral, barattal akkor valoszinuleg meg tovabb tart a dolog.


Aztan faradtan, kimerulten, lassan hazaersz 30 perc, csinalsz valami kajat, lezuhanyzol megint 20 - 30 perc. Tehat ujabb 1 ora lep be.


Tehat mondjuk este 5 kor vegeztel, es ha szigoruan tartod magad az idohoz meg az edzesi sebesseghez, akkor este 7 - 8 ra leszel otthon es semmit nem csinaltal meg kb. csak edzettel. Nem voltal a paroddal, gyerekkel ha van, nem neztel meg egy jo filmet sem, nem jatszottal, nem dumaltal haverokkal. Es akkor marad az az elet, hogy reggel 6 - 7 kor kelni, este 7 - 8-ra hazaerni.


Most ezt lehet hogy lehet birni egy ideig, de tartosan beleunja magat az ember, az garantalt.


Arrol nem is beszelve, hogy emelett egy strict dietat kell kovetni, es ha akar egy kis makosgubat megeszel mert na, akkor dobhatod ki azt a 3 orat amit elcsesztel. Mellesleg 30 - 45 perc edzes nem sok.


Rovidtavon elkezdeni a mozgas orientalt fogyokurat konyebb, de hosszutavon fenntartani nagyon nehez.


Rovidtavon a csak dietazast nagyon nehez elkezdeni, de ha hozzaszoksz akkor hosszutavon mar nem olyan nehez, es tobb idod marad mindenre.

2021. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Szerintem kell a mozgás. Én úgy oldom meg, hogy mivel amúgy is utálom a tömegközlekedést, választottam a munkába egy átszállás nélküli útvonalat több gyaloglással, ami tempós. Ez 2x20 perc fixen naponta, plusz kitérő bolt, stb. Heti 3x pedig otthon tornászom 30 percet súlyzókkal, előtte 15 perc lépcsőzőgép, közben tvzek. Az átöltözés otthon 3 perc, edzés után pedig megyek zuhanyozni és rögtön pizsi, egybekötöm az esti zuhanyzással, így heti 3x 50 perc megy pluszban mozgásra, azzal, hogy otthon csinálom, időt spórolok, nincs kieső idő.
2021. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Az sosem jo ha keveset eszel. Az karos es rosszabbat teszel es duplajara hizol. En igy jartam
2021. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Pont annyi kaját fogyasztok, ami épp elég, egy falattal sem többet.

Szombat óta nincs nasi, se csoki, üditő is nagyon minimális, igyekszem sokat mozogni (sétálni).

Tudom korai, de ráálltam a mérlegre, és ugyanannyi ☹️☹️☹️

2021. júl. 6. 12:10
 20/31 anonim ***** válasza:

Hat remelem hogy jol van belove az “epp eleg”



Igen sajnos ez lassan megy. Az normalis es egeszseges fogyas heti 0,5 kg. Nagyon tulsulyos esetben kicsit tobb.

De ha kozbe edz az ember es alakul az izom az is suly ugye.

Fogyhatsz zsirbol, viszont ha izom meg jon akkor ugye a merlegen ugyan annyi vagy kb.


Volt egy baratnom o volt kb 70 kg zsirban.

Aztan szepen le adta a zsirt, de kondiba meg izmot felszedett, nem csunyan. De szep formas lett. Es ugyan ugy 70 kg csak most vekony es formas.


Ezert nem jo mindig a merleget nezni.

2021. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!