Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szégyellem a testem. Hogyan...

Szégyellem a testem. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Már évek óta szeretnék lefogyni. A gond az mindig ott van, hogy képtelen vagyok kalóriadeficitet tartani. Gondoltam, hogy az edzés segítene, hisz fennebb emelné a kalóriakorlátot, de egyszerűen nem megy. Még a gondolattól is remegek, hogy elmenjek bárhova (konditerem, futópálya) edzeni. Itthon sem merek, mert szégyellem a testem még a szüleim, testvérem előtt is. Annyira szánalmasnak érzem ezt az egészet.

Mit lehet ez ellen tenni? Van esetleg valami álcázott sport, ami sok kalóriát éget? :D

16/F 178cm/87kg.


2021. szept. 10. 10:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
"16/F 178cm/87kg." Mit akarsz? Nem is olyan tragikusak ezek a számok. Egy kicsit megeröszakolod magad és menni fog! Én neked drukkolok, nem a mérlegnek:-))
2021. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

6-os vagyok. 8-as, manapság már elvégeztem az Óbudai Egyetemem a villamosmérnöki képzést, és mérnökként dolgozom... villants nagyobbat ha tudsz... vagy csak irigykedsz?

baj ha ismertetem valakivel az igazságot?

vagy anno bántottak az iskolában, és most védőangyalként funkcionálsz?

2021. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Számokban nem olyan tragikus, de nagyon látszik. Most, vagy két hete belekezdtem egy kalóriadeficites fogyókúrába. Egyelőre tűrhetően megy. A két hét alatt sikerült olyan 9000 kalória deficit. Ami egyáltalán nem rossz, de félek, hogy egy idő után elrontom, vagy elmegy a motivációm, mert már többször is történt ilyen.

Tudom, hogy utánna, ha nem tartom a diétát, visszajön, de ettől nem félek. Ha sikerül lefogynom az szerintem ad majd annyi önbizalmat, hogy el merjek kezdeni edzeni. Csak ki kéne bírnom még egy fél évet így, amit nem biztos, hogy ki tudok majd. Az eddigi legsikeresebb probálkozásom alatt négy hónap alatt sikrült kb. 7-8kg, de akkor szigorúbban vettem, szerintem amiatt is adtam fel (már nagyon nem bírtam, fáradt voltam, nem volt kedvem, abban az időben a depresszióm is elég erős volt), utánna meg visszajött az egész, amit leadtam.

2021. szept. 10. 18:29
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél túl szigorú se magaddal, mert ha mindig arra gondolsz, hogy valamit "ki kell bírni", akkor az elég nagy büntetés fél évig, szóval tényleg lehet, hogy nem sikerül. Valóban nehéz így, hogy nem magadra főzöl, de esetleg beszéld meg anyuddal, hogy mi a célod, és hogy segítsen ebben - valószínűleg az egész családnak jót tesz, ha laktatóbb, kalóriában szegényebb, de mégis finom ételeket esztek.


16 évesen, sőt később is, állati nehéz lesz+rni, hogy mit gondolnak az emberek, de próbáld meg. Ha konditerembe mész, ott mindenki azért van ott, hogy jobb fizikumot alakítson ki magának. Mindenki magával foglalkozik, nem veled. Sokan közülük 1 éve ugyanott tartottak mint te, csak volt merszük lemenni a kondiba és már nem látod rajtuk, hogy valaha túlsúlyosak voltak. A legtöbb ember segítőkész is, ha valami kérdésed lenne, és ha nem is mennek oda, hogy de jó, hogy itt vagy, magukban simán még drukkolnak is neked, hogy legyen kitartásod és elérd a céljaid.


Én már negyvenen túl vagyok, de huszonéves koromban kb. 15-18 kiló túlsúllyal lementem az uszodába, mert imádtam úszni és valahogy rávettem magam, de nagyon szégyenkeztem. És úszás után az öltözőben odajött egy ismeretlen, hogy milyen jó, hogy itt vagyok, én legalább eljöttem, csomóan nem tesznek ennyit magukért, és sok sikert kíván.

Ez akkor nagyon jól esett és egyben nagyon megdöbbentett, hogy van, aki ezt gondolja, és nem ítélkezik.


És furcsamód az történt, hogy a 30-as éveimben, amikor jógázni jártam, megjelent egy 100+ kilós vendég az órán, aki aztán rendszeresen járt. Bőven senki nem nézte ki onnan, mindenkinek teljesen természetes volt. De én úgy gondoltam rápakolok egyet és "továbbadom" azt, ami olyan jól esett nekem évekkel azelőtt.

Odamentem hozzá óra után, és kifejeztem, hogy mennyire szuper, hogy jár az órára, és hajrá és stb. Kicsit zavartan megköszönte, mosolygott, aztán elbúcsúztunk - továbbra is járt az órára.


De nagyon hülyén éreztem magam, mert mi közöm hozzá, hogy ő hogy érzi magát, mindenkinek természetes volt, hogy ő ott van, talán neki is, minek hívom fel rá a figyelmet, hogy szerintem egy 100+ kilós ember jógaórán az "furi", de ne aggódjon, nem kell úgy éreznie, és milyen jó, hogy itt van.


Szóval látod, akik okosabbak nálam, azok nem tesznek még jó szándékból és pozitívan sem ilyen "motiváló" megjegyzéseket, ezért sosem fogod tudni, hogy mit gondolnak - de hidd el, a legtöbb ember vagy nem foglalkozik veled, vagy ha észre is vesz, akkor drukkol neked. Én is, hajrá! :)

2021. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mindentudó99 ***** válasza:
45%
Nézd én karácsonykor 96 voltam. Na akkor mondtam hogy most már elég. Most 72 vagyok. Minusz 20 gyorsan lement. Két hónap kb. Az úgy jó volt. De 70-re szeretnék lemenni. Még két kiló minusz és megvan. Nincs nagy titok szigorúan tilos enni. Kenyér pékáru lisztek kilőve. Reggeli semmi. Ebéd kevés csirke hús rengeteg saláta. Este egy savanyú alma. Nem sportoltam. A mozgás csak a melóban volt. Tejtermék szintén semmi
2021. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!