Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjtölés 1 nap...

Időszakos böjtölés 1 nap kihagyása?

Figyelt kérdés

16:8-as módszerrel csinálom az időszakos böjtölést, minden nap de. 11 és du. 7 között eszek, azonban ma szóltak, hogy holnap délelőtt atlétikai versenyre kell mennem.

Ha egy nap ennék reggelit is, aztán este 7-ig ennék, másnap pedig újra 11-kor, tehát egy nap kimaradna, az elrontaná a diétámat? Vagy nem gond?



2021. okt. 20. 10:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%

8: nem lenne bajom ha reggeliznék, de nem akarok reggelizni. Vagyis nekem máshogy van a böjt és nem akarok uzsonnázni meg vacsorázni.nem vagyok éhes, időt vesz el és a rwfluxkmnak se jó. Az csak egy pozitivum hogy egy olyan szabállyal hogy nem eszem (amit szàmomra kényelmes és nem szenvedés tartani) eltűnik kb 4-500 elnasst kalória, amire abszolút nijcs szükségem (akár gyümölcs, akár müzljszelet, akár joghurt). Mert az evési ablakomban megeszek minden tápanyagot és vitamint (és pont annyit), amennyire egy nap alatt szükségem van


A kérdezőnek pedig annyi, hogy nekem se van meg mindig a 16 óra éd van, hogy 20 is megvan. Ahogy jólesik. Az, hogy mennyire zavar be, attól függ, hogy te miért csinálod az időszakos böjtöt. Ha nem dogmatikusan, hanem a jó hatásokért (jólesik, hormonok, étkezési kontroll stb) akkor egy nap nem számít

2021. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%

Az időszakos böjt nekem rengeteget segített.

Segített kordában tartani az étvágyamat

Segített a fogyásban

Segített a zsírégetésben

Segített az emésztésemen, kevesebbszer puffadok

Mentálisan is sokat segített, kevesebbet kell gondolkozom a kaján

Több időm jut reggelente a készülődés, nem kell kapkodnom, sót simán edz hetek reggel bármikor, mert nincs az hogy jaj egy órája ettem, még tele a hasam

Jobban is alszok, mert este ehetek egy nagyobb vacsit. Nem degeszre zabálom magam, de nekem az elalvás egy kiadósabb vacsi után jobban megy

Reggel pedig nem kell leerőltetnem a reggelit, mikor nem is vagyok éhes

2021. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm így utólag a többieknek is! Az utolsó két válaszoló a szívemből szólt, sokkal egyszerűbb így az életem, rengeteget segít a böjtölés:)
2021. okt. 26. 08:17
 14/24 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Akik ismerik ezt a módszert, azoktól lehetne pár kérdésem?

Még sosem hallottam erről a böjtről, viszont szívesen kipróbálnám, csak vannak kételyeim. Egyrészt az nem egészségtelen,

2021. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
hogy kihagyjuk így a reggelit, ami a nap legfontosabb étkezése lenne? Bocsi, előbb küldte el valamiért.
2021. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az is érdekelne, hogy akik fogyás céljából csinálják ezt, azok számolnak kalóriákat, vagy úgy vannak vele, hogy nincs szükség rá mivel csak 8 órájuk van enni és azalatt csak nem lépik át a határt? Hány napig kell/lehet ezt csinálni? És végül van olyan, aki ezzel fogyott nagyobb mértékben?

Nagyon megköszönném ha valaki megválaszolná nekem ezeket, akkor nem kéne új kérdést kiírnom, de természetesen ha zavar akkor inkább kirakok én is egy kérdést:)

2021. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16os, az időszakos böjtöt szerintem nem lehet erőltetni, valakinek vagy jön, vagy nem. Én reggel simán elvagyok reggeli nélkül. Elsőre furcsa volt, mert én is mindig azt hallottam hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése. Muszáj reggel enni. Hát ettem, mert ez volt a megszokott. Este meg, a kicsi, lightos vacsora, ami csakugyan benne él a köztudatban, egyáltalán nem jött be nekem. Éhes maradtam, holott estefelé esett volna jobban egy nagyobb adag étel. Így számomra logikus volt, hogy legalább egy esélyt adjak, és próbáljam ki a 16/8at. Így jobban tudom kezelni az étvágyamat, ami nem utolsó szempont diéta, vagy akár súlytartás alatt. Plusz nem pörgök egész nap a kaján, hogy jaj már 4 órája nem ettem.
2021. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából is egyéni. Van aki már csupán a böjttől fogy, mert nem tud 8 óra alatt annyi kaját megenni, mint amennyit eddig evett egész nap. Engem jó étvággyal áldottak meg, és sokat sportolok, amitől éhesebb is vagyok, szóval nekem azért oda kell figyelnem a kalóriákra is, így számolom őket. Tehát:csak az időszakos böjttől nem fogsz fogyni, de mivel leszűkíti az evési időt, egy jó könnyebbítő módszer lehet diéta alatt. Én személy szerint szépen formálódok tőle. Nincs nagy súlyfeleslegem, ezért lassú folyamat, nem is kilókban, inkább a centikben, meg a képeken látszik, hogy csökkent a testzsírom.
2021. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Köszi! Igazából nekem se esik jól a reggeli, hétvégenként ha sokáig alszom akkor ki is szoktam hagyni és ebéddel kezdem az étkezést. Szóval ilyen szempontból ez tökéletes lenne nekem, viszont pont most olvastam, hogy 18 év alattiaknak nem ajánlott ilyet csinálnia, és én beleesek ebbe a kategóriába, úgyhogy most kicsit elbizonytalanodtam, hogy belekezdhetek-e vagy sem...
2021. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18 évesen szerintem már vagy annyira idős, hogy tudd, mi esik jól neked, a szervezetednek. Ha nem esik jól a reggeli, akkor ne egyél. Egyél akkor, amikor éhes vagy, és jól esik a szervezetednek. Hallgass a tested jelzésére. :) Szerintem ha a böjt mellett odafigyelsz arra hogy egészségesen étkezz, elegendő fehérjebevitel, minőségi szénhidrát, sok folyadék!, és minél több feldolgozatlan, természetes étel fogyasztása, semmi bajod nem lehet. Sőt, többet fogsz tenni az egészséged érdekében mint a legtöbb korodbeli.
2021. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!