Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet elhízni? Sose...

Hogy lehet elhízni? Sose értettem.

Figyelt kérdés

Mármint hogy van valakinek erre ideje, pénze hogy annyit egyen, hogy elhízzon? Amikor még nem hízott el, nem gondolta, hogy nem kéne napi 3000+ kalóriát megennie, a tizedik fogásnál nem gondolkozott el hogy lehet nem kéne azt is megenni?


Én örülök, ha megvan a napi minimális kalóriabevitel ami szükséges a normális testsúlyhoz, pedig sokszor eszek gyorskaját, amivel sok kalóriát lehet bevinni rövid idő alatt, emellett sokat nassolok, de még így sem jön össze sokszor a napi min. 2000 kalória.


De tényleg, miből tudtok ilyen sokat enni, amit ennyire nem untok meg, plusz van rá pénzetek, időtök?


(Stresszevők és egyéb betegségekkel rendelkezők ne válaszoljanak.)



2021. dec. 4. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom hány kaloria.

Édességet eszek.

Gyorskaját nem.

Csipsz és tarsait sem.

Üdítőt nem iszok.

2021. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim válasza:
95%
A genetika nem betegség.Azt jelenti,ki milyen géneket hozott magával az őseitől.
2021. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
90%
Azt írod hogy sokszor eszel gyors kaját és sokat nassolsz. Hát ebből 2 következtetést lehet levonni, fiatal vagy és genetikailag szerencsés. Ez sem feltétlenül marad így örökké, ahogy idősödik az ember változik az anyagcseréje, neked is fog változni. Évente fog változni a tested. Az hogy valakinek a szervezete genetikailag több zsírt raktároz, nem betegség, viszont szívás. Neki sokkal jobban oda kell figyelnie, ő nem ehet gyors kaját és nem nassolhat. Ha neked működne így a szervezeted, te sem beszélnél ilyen nagy mellénnyel. Persze ha valaki el van hízva, saját egészsége érdekében jobban jár ha leadja a felesleget. Ha valakinek ez hosszú évek alatt sem sikerül és csak siránkozik, az csak önsajnáltatás, mindenki le tud fogyni aki akar. Viszont ne hasonlítsd magad össze senkivel hogy te mennyit és mit eszel mert nincs 2 szervezet ami egyformán működne. Attól hogy te szerencsés alkat vagy, valakinek bizony piszok nehéz feladat hogy ne ájuldozzon az éhségtől, mellette pedig bevigyen pont annyi kalóriát, és nem többet, mint amennyire a szervezetének szüksége van.
2021. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
86%
Amugy neked az miért fáj ha más azt és annyit eszik ami neki tetszik?
2021. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, én értem a kérdésedet....


Én is sokszor szoktam csodálkozni, hogy miért akkor kapnak észbe az emberek, amikor már 20 kiló "felszaladt" rájuk??????


Addig észre sem vették...? :-O :-O


Nyilván nem két hét alatt hízik valaki 10-20 kilót...


Nekem pajzsmirigy alulműködésem van. Mégse vagyok elhízva. Sőt. Mert ha felszalad 1-2 kiló, már rögtön teszek ellene. Kicsit visszafogom a kajálást, és többet sportolok.

2021. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
81%

15

Oké, és akkor te jobb vagy mint a többi?

2021. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
54%

16: hol volt szó arról, hogy jobb vagy rosszabb valaki...???


Én egy jelenségről írtam.

2021. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
17%

Nincs olyan, hogy genetika miatt elhízott. Zabál, mint az állat, plusz 30 kiló után kezdenek csodálkozni.

Én sem értettem sosem, hogy van erre idejük, energiájuk. Minimum állandóan vásárolgatni, hogy legyen a szekrényben folyamatosan, de sokszor folyamatosan csinálni a kaját, előszedni, elrakni, koszolni vele. Pedig, ha az ember kihagy egy-két kanyart, azonnal elkezd fogyni, egyesek mégis folyamatosan gömbölyödnek. A ha majd elmúlsz 40 című hülyeséget is hagyjuk. Én sem híztam el, pedig 50 vagyok.

2021. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy híztam 10 kilót, hogy beütött a home office, de nem zavartattam magam, ugyanannyit, ugyanazokat ettem, mint előtte. 9 hónapig alig mozdultam ki, ebből volt 1 hónap teljes karantén, amikor a napi 200 lépés is alig volt meg néha. Emellett férjhez mentem, és a férjem nagy nassoló. Én magamtól sose vettem chipseket, csokikat tudtam úgy tv-t nézni, hogy nem ettem közben, de a férjem mindig evett, így egy idő után rászoktam én is. Nyilván a többi étkezési szokásomon nem változtattam, tehát ugyanannyi rendeset ettem, ami mellé beúszott napi 500-600 kcal nasi formájában. Hát így.
2021. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
86%

Édes vagy, szerinted számol kalóriát, aki elhízik? Fingja sincs legtöbb esetben, míg el nem kezd fogyózni. Én gyerekkorom óta kövér voltam, rendkívül rossz példákat láttam a családomban. Mindent étellel jutalmaztak, bármiféle kedveskedés az unokáknak az csak csoki lehetett, ha nem vetted el a harmadik rántott húst, akkor ment a sértődés. Nem kellett hozzá se plusz pénz, se idő ekkoriban. Aztán meg ahogy nőttem, nyilván egyre gyarapodott a súly is, az arányok sose lettek kisebbek. És aki felnőtt korában elhízott, az legtöbbször már gyerekként is az, fogalma sincs, mennyit kell enni, hogy vékony legyen. Nem olyan egyszerű ez, mint te gondolod.

Nem voltam morbid elhízott egyáltalán, felülről súroltam a 30-as BMI-t a fogyásom kezdetén. Azóta vékony vagyok, sportolok, és még mindig tudnék rengeteget enni, csak már megtanultam mással jutalmazni magam.

2021. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!