Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet elhízni? Sose...

Hogy lehet elhízni? Sose értettem.

Figyelt kérdés

Mármint hogy van valakinek erre ideje, pénze hogy annyit egyen, hogy elhízzon? Amikor még nem hízott el, nem gondolta, hogy nem kéne napi 3000+ kalóriát megennie, a tizedik fogásnál nem gondolkozott el hogy lehet nem kéne azt is megenni?


Én örülök, ha megvan a napi minimális kalóriabevitel ami szükséges a normális testsúlyhoz, pedig sokszor eszek gyorskaját, amivel sok kalóriát lehet bevinni rövid idő alatt, emellett sokat nassolok, de még így sem jön össze sokszor a napi min. 2000 kalória.


De tényleg, miből tudtok ilyen sokat enni, amit ennyire nem untok meg, plusz van rá pénzetek, időtök?


(Stresszevők és egyéb betegségekkel rendelkezők ne válaszoljanak.)



2021. dec. 4. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:

Én világéletemben vékony voltam/vagyok, mindig is 50 kiló körül mozogtam 165 centihez.

Volt egy rossz időszak az életemben, fél éves időtáv, amikor meghíztam 62 kilóra. Ezek után én merem állítani, hogy aki nem genetikája miatt hízott el, az érzelmi alapon eszik, stressz miatt, depresszió, stb. Mindenki máshogy reagál a rossz eseményekre az életében, van, aki nem tud enni, és van, aki meg pont ilyenkor rendelkezik megnövekedett étvággyal.

És ezt nem sértésből mondom, mert ahogy mondtam, velem is megtörtént, hogy egy fél éves távlat alatt 12 kilót híztam, és elég stresszes időszakomat éltem akkor.

2022. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a nagy mértékű stressz nekem még fent maradt az utána lévő fél évben is, de rájöttem, hogy ez így nem lesz jó. Változtatnom kellett magamon, elkezdtem kondizni, életmódot váltani, sokkal kiegyensúlyozottabb lettem és a stressz is lassan, de elkezdett megszűnni.

Nem mondom, hogy ez egy könnyű folyamat - nagy kitartás, elhivatottság, motiváció kell hozzá. Az elején nekem is voltak hullámvölgyeim, de szerencsére felismertem a problémát.

2022. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pl. a súlyos depresszió hozadéka volt, hogy állandóan ettem. Kellett valami, ami kitölti az űrt.
2022. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy régi kérdés de akkora hülyeséget írtak le néhányan hogy muszáj vagyok én is válaszolni.

A hízás lehet genetikai okokból. Nem azt mondom hogy kövérnek születik néhány ember, de valaki sokkal hajlamosabb a hízásra mint mások. Nekem az egész családom ilyen. Én kiskoromtól kezdve túlsúlyos voltam, amíg a nálam sokkal alacsonyabb barátnőim bezabáltak mindenből, én hiába ettem kevesebbet és mozogtam akkor is mindig kövérebb voltam. Pedig mint mondtam egyáltalán nem ettem sokat, teljesen átlagos étrendem volt. Kb 11 éves lehettem mikor először előjöttek az evési zavaraim, a sok piszkálás miatt amit kaptam. Egyszer éheztettem magam, aztán felettem a hűtőt. A súlyom folyton fel-le ugrált, ami elég szomorú tekintve hogy csak egy gyerek voltam. 14-15 éves koromban határoztam el, hogy elkezdek egy teljes életmód váltást. Nem volt könnyű, mert kilátástalannak láttam a helyzetet de sikerült lefogynom. Viszont soha nem leszek olyan mint egy genetikailag szerencsés vékony ember. Ha én nem figyelek nagyon hogy mit eszek vagy mennyit mozgok akkor rögtön felszaladnak a kilók.

2022. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!