Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet elhízni? Sose...

Hogy lehet elhízni? Sose értettem.

Figyelt kérdés

Mármint hogy van valakinek erre ideje, pénze hogy annyit egyen, hogy elhízzon? Amikor még nem hízott el, nem gondolta, hogy nem kéne napi 3000+ kalóriát megennie, a tizedik fogásnál nem gondolkozott el hogy lehet nem kéne azt is megenni?


Én örülök, ha megvan a napi minimális kalóriabevitel ami szükséges a normális testsúlyhoz, pedig sokszor eszek gyorskaját, amivel sok kalóriát lehet bevinni rövid idő alatt, emellett sokat nassolok, de még így sem jön össze sokszor a napi min. 2000 kalória.


De tényleg, miből tudtok ilyen sokat enni, amit ennyire nem untok meg, plusz van rá pénzetek, időtök?


(Stresszevők és egyéb betegségekkel rendelkezők ne válaszoljanak.)



2021. dec. 4. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit a stílusba bele tudnék kötni, illetve vitába tudnék szállni, hogy mennyi empátiával rendelkezel, de leírom:

Kb 12 éves koromig vasággyal együtt voltam 40 kg, akkor kezdődött a pubertás, bejöttek a képbe a hormonok és elkezdtem hízni. 8. osztály végére, már ~65 kg voltam, úgy hogy görkorcsolyáztam, tesiztem, kézilabdáztam. Amikor felvettek középiskolába, egy nyár alatt formálódtam futással egész szépen és izmosabb lettem. Ezt tartottam, 18 éves koromra 70 kg voltam sporttal, úgy hogy nagyon sokat ettem, és izom volt rajtam: kb 2500 kalóriát (átlag)

19 évesen abbahagytam a sportot. Annyit ettem, mint eddigi életemben, de jelenleg 85 kg vagyok és 170cm. Stresszes életvitellel rendelkezem, stresszevő vagyok. Tudom, hogy kizártál a körből, de a legtöbb ember az. Akik elhíznak legtöbbször rosszul osztják be azt idejüket, nincs idő sportra, otthoni főzésre, gyerekek mellett csak bekapnak valamit, hormonális oka van, depressziósak vagy csak szeretnek enni. Ha belegondolsz az én napi kalóriaszükségletem közel 1800 kalória kb. Ha ezt túllépem, akár egy szendviccsel, pár szem asztalt gyümölccsel, akkor elég könnyen megvan a többlet. Ráadásul a genetikámnál kifolyólag könnyen is hízok. Párom 3x ennyit eszik és nem tud hízni.

Jelenleg csak cukormentes, szénhidrátcsökkentett termékeket eszem (kenyerek, felvágottak, édességek, italok) és elkezdtem taposógépet használni, duci tréninget végezni és néha futni. Ha nassolok, akkor igyekszem gyümölcsöket vagy cukormentes dolgokat enni. Úgyhogy teszek ellene, vagy legalábbis próbálok.

Úgyhogy arra kérlek, hogy amikor meglátsz az utcán egy "dagadt" (inkább elhízott) embert, akkor gondolj arra, hogy valószínűleg hibás a kialakult helyzete és életvitele miatt, de ha felismerte a problémát, tenni akar ellene és tesz is, akkor tisztelni kell! Illetve a legnagyobb emberek nem belerugtak másokba, hanem segítő kezet nyújtottak. Érdekes a történelem, nem?!

2021. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
3%

70-es

Érdekes, nagy hasú kerékpáros meg hosszútávfutó mégsincs.

2021. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim válasza:
95%
Hidd el nem leülnek h: "hizzunk el juhhu". Érzelmek, betegségek, genetika áll a dolog mögött.
2021. dec. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
3%

73-as

Hidd el ez megy: "Hízok, 7 kilóval több vagyok mint múlt hónapban? Kit érdekel, úgyis érzelmek, betegségek meg genetika, úgyhogy nem változtatok a kajamennyiségen."

2021. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
68%

#72 nek

Nem is étkeznek úgy mint a 70es válaszoló. Aki kimondottan szarul evett,ami itt nem az ő hibája.

A mindenből a legolcsobb kib_szottul nem a minőség szinonimája.

Ehető nagyjából tápláló és laktató valamennyire. Ez kell a dolgozónak,hogy holnap is tudjon szenet bányászni.

2021. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
74%

75

Egy profi kerékpáros versenyidőszakban 8-10 ezer kcal-t tol be naponta (a többségnek ennyit a gyomra sem bírna). Úgyhogy talán mégiscsak van valami halvány összefüggés a mozgással az "érzelmek, betegségek, genetika" vonal helyett.

2021. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim válasza:
100%
Sajnos ez sok esetben már születéskor eldől a genetikában.
2022. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
67%

156 cm és 99 kiló vagyok (112kilóról indultam). Megkérdeztem a kozmetikusomat,bomba alakja van,hogy ugye nem vagy hízásra hajlamos. Teljesen ebben a hitben voltam. Es mi volt a válasz,hogy dehogyisnem,de odafigyelek mit eszek és eljárok edzeni. Na bumm

Igen,belőlem ez hiányzik,hogy odafigyeljek és akarjak jól kinézni. Nincs olyan,hogy genetika, hülyeség,én takarózhatnék ezzel,de nem fogok,simán csak az a baj,hogy egy tábla csoki lecsúszik egy hambi után. De változtattam és fogyok. Eljárok edzeni a bomba alakú kozmetikusommal,és segít,amiben csak tud. Nagyon motivál és erre volt szükségem. Sok elhízott embernek csak a motiváció hiányzik,de most még azt is lehúzzák a ,,fogadd el magad" baromsággal...

2022. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%
Nálam már a szocializációnál elbaxódott az egész. Nagyon szegény családból származom, a vajas/zsíros kenyéren meg a krumplin és tésztán kívül mást nem nagyon ettem gyerekkoromban, azt is rendszertelenül. Amikor már magamra főzhettem, csak nem tettem bele az energiát, hogy egészséges is legyen amit csinálok, tudatossággal kellett volna pótolni a szocializációs hiányosságokat, de nem tettem. 15 évvel később ébredtem, le is ment egy bő fél év alatt 40 kg, és ez nem diéta, hanem már így élek.
2022. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
0%
A "genetikailag elhízott" és a fényevők társasága az közös halmaz? Vagy mi a fenétől híznak, ha nem a kajától?
2022. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!