Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet elhízni? Sose...

Hogy lehet elhízni? Sose értettem.

Figyelt kérdés

Mármint hogy van valakinek erre ideje, pénze hogy annyit egyen, hogy elhízzon? Amikor még nem hízott el, nem gondolta, hogy nem kéne napi 3000+ kalóriát megennie, a tizedik fogásnál nem gondolkozott el hogy lehet nem kéne azt is megenni?


Én örülök, ha megvan a napi minimális kalóriabevitel ami szükséges a normális testsúlyhoz, pedig sokszor eszek gyorskaját, amivel sok kalóriát lehet bevinni rövid idő alatt, emellett sokat nassolok, de még így sem jön össze sokszor a napi min. 2000 kalória.


De tényleg, miből tudtok ilyen sokat enni, amit ennyire nem untok meg, plusz van rá pénzetek, időtök?


(Stresszevők és egyéb betegségekkel rendelkezők ne válaszoljanak.)



2021. dec. 4. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:
Mondjuk az más, ha valaki 150 centivel eszik 2000 kalóriát.
2021. dec. 6. 14:14
 62/84 anonim ***** válasza:
100%
Akar hiszed, akar nem, siman elkepzelheto, hogy valaki 150 centi megis mondjuk sportol mellette meg olyan munkaja van, hogy 2000 kaloriara van szuksege egy nap.
2021. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
100%
Na szia!33 éves vagyok most 74 kg.18 éves koromig 50-53 kg között voltam.Teherbe estem letettem a cigit meghíztam majd lefogytam.Jött a második baba hízás de ott már nem sikerült teljesen lefogyni harmadik babánál meg kicsúszott az irányítás a kezemből.Néhány éve megelégeltem a 90 kg-ot ami akkor voltam.Lefogytam 10 kg-ot majd jött egy 4. baba...124 kg lett a vége.Ez volt 3 3ve.Azóta ugye 50 kg lement és még mindig van mit leadni.Mondhatnám hogy hormon,betegség és igaz is lenne mert a súly gyarapodásával ezek mind mind előjöttek.De nem.Én nyomorultul éreztem magam egy semminek.A naplómban is úgy köszöntem magamnak hogy szia te senki.Szóval ez elsősorban lelki problémának indul amit nem kezelünk és ez lesz belőle
2021. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ettem.Nem sokkal többet 2000-2500 kcal-át de lassacskán évek alatt a mérték is növekedett így a súlyom is.Nem csoki-csipsz-street food...sima főzött kaja pl. főzelék minden héten egy merőkanállal több...nem olyan gyors folyamat az elhízás ahogy a fogyás sem az.
2021. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
77%
Én 19 éves férfi vagyok és 120 kg, pedig nem zabálok annyit, kb annyit eszem mint a haverjaim, ők mégis megálltak 80-nál, én nagyon hízékony vagyok sajnos, egyszer össze számoltam az kcal abból amiket általában eszem és kb 2000 kcal jött ki, és így is inkább megyek fel mint le. Szívás az egész sajnos. Test típustól is függ.
2021. dec. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
16%

65-ös

Csak olyat füllents, amit magad is elhiszel.

2021. dec. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
100%

Olyat kell tanulnom ami nem érdekel és nem értem. Leülök tanulni és hogy ne forduljak ájultan a földre csokit eszek sok sok csokit eszek.

Majd ha vége meg probálok fogyni...de addig...

És hideg van a bringázáshoz.

2021. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim válasza:
100%
Ezek szerint te nem hallottál még a genetikáról. egy embernek millió és egy dolog szabályozza azt, hogy mennyire hajlamos az elhízásra, előszőr is függ a testalkatától(egy 150 centis fiatal 50kilós nő pl tized annyi táplálékot tud elfogyasztani, mint egy 180 centis felnőtt férfi, aki mondjuk 80+ kiló, gondolj csak bele, hogy ha mindketten híznának csak 5 kilót, mennyivel jobban meglátszana egy kisebb testalkatú személyen. Nagyon fontos még az anyagcsere sebessége, az, hogy mennyit mozog, ha valaki viszonylag keveset eszik, ahogy te is, de egyáltalán nem mozog, könnyen hízhat ő is. Régebben elég túlsúlyos voltam, mivel ha nem is ettem annyira nagyon sokat, de egyáltalán nem mozogtam. Azóta elkezdtem komolyabban edzeni, és egy év alatt kb. 20 kilótól szabadultam meg, annak ellenére, hogy még többet eszem(főleg fehérjéből, az izmok miatt.) Megtehetem anélkül, hogy híznék, mivel sokat mozgok. Figyelembe kell venni az illető életmódját, pl. hogy mennyire stresszes a munkája, élete, hogyha valaki nem alszik eleget, az energiahiány miatt a szervezete mégtöbb zsíros ételt kíván, hogy pótolja az energiát, így zsírt képez a teste. számít az, hogy a szervezet mennyire tudja jól lebontani, illetve raktározni a különböző tápanyagokat, például akinek a felmenői sokat éheztek, az sokkal jobban hasznosítja a táplálékot, így hajlamosabb az elhízásra. a pszcichés okokról pedig még nem is beszéltünk. Nem csak a betegségekre gondolok, amikre mivel kérted nem térek ki, hanem például arra, hogy sokan ezt tartják élvezetnek, vagy egyszerűen ebből élnek, illetve nem törődnek a túlsúllyal. Ne érts félre, ezzel nem a túlsúlyos embereket akarom védeni, csak azt akarom mondani, hogy ahogy neked azon kell igyekezned, hogy ne legyél túl sovány és meglegyen a napi kalóriaminimum, van olyan, aki alig eszik, és így is csakúgy szaladnak fel rá a kilók. Nagyon sok minden állhat az elhízás hátterében, sokan csak szimplánn lusták és szeretnek enni, mások rossz génekkel rendelkeznek(még mindig nem a betegségekre gondolok, csak pl a testalkatokra: ectomorph, endomorph, mesomorph https://www.youtube.com/watch?v=HVWkUX4bOkg izületek, (pl szülés után könnyen megesik a hölgyekkel) abban igazad van, hogy gyakorlatilag néhány esetet kivéve diétával és/vagy edzéssel meg lehetne oldani vagy elkerülni a problémát, de sok ember egyszerűen nem veszi a fáradságot, hanyag, vagy akaratgyenge ehhez. Remélem segítettem, szép estét!
2021. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
100%
Itt látszik, hogy mennyire nem (csak) a kalória számít..
2021. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
95%

Én meg azt nem értem hogy lehetnek ilyen buták az emberek.

Az elhízáshoz nem feltétlen kell mennyiségileg sokat enni. Ez egy olyan alap dolog amit tudni illene.

Az emberek egyéni anyagcseréje nagyon más, nem azonos mértékig tolerálják a tápanyagokat. Vannak akik könnyen híznak zabálás nélkül is. Más meg napi 3-4000 kcallal is 50kg.

Az ugye remélem megvan, hogy enni kell. Olyan nincss, hogy ne egyél és akkor nem hízol el. Ez élhetetlen, egészségtelen stb. Na most én pl simán elhíztam úgy gyerekkoromban, inzenzív sportolás mellett, hogy azt ettem amit a szüleim adtak, fehérlisztes tészta, fehér rizs, fehér kenyér, krumpli, minimális hús, a legolcsóbb párizsi, némi zöldborsó, kukorica. A szüleimnek nagyon kevés pénze volt, minden falat be volt osztva, napi 3 étkezés, olyan kis adagok hogy sokszor 2 óra múlva korgott a gyomrom az éhségtől. ilyenek hogy süti csoki csipsz stb szóba se került, nem volt rá pénz. Mégis 175cm/110kg voltam 13 évesen.

HHosszúés rögös volt az utam, ma már felnőtt, és még mindig rettenetesen hízékony vagyok, aktívan sportolok, magam választok ételeket, szigorú diétán élek ( nagyrészt lowcarb zöldségek, húsok, tojás, magvak, tejtermékek, főként) és vért izzadok, hogy tartsam a 67 kilós egészséges súlyomat.

Egyébként édesanyán is nagyon könnyen hízik, ő 170 cm és 70-80 kg közt próbálja tartani magát, neki is nagyon nehéz.

Ha nem válogatjuk meg nagyon, hogy MIT eszünk, simán feljön 5-6kg is egy hónap alatt, és ehhez nem kell se zabálni 6 fogásnyi ebédet, se gyorskaján élni.

2021. dec. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!