Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet elhízni? Sose...

Hogy lehet elhízni? Sose értettem.

Figyelt kérdés

Mármint hogy van valakinek erre ideje, pénze hogy annyit egyen, hogy elhízzon? Amikor még nem hízott el, nem gondolta, hogy nem kéne napi 3000+ kalóriát megennie, a tizedik fogásnál nem gondolkozott el hogy lehet nem kéne azt is megenni?


Én örülök, ha megvan a napi minimális kalóriabevitel ami szükséges a normális testsúlyhoz, pedig sokszor eszek gyorskaját, amivel sok kalóriát lehet bevinni rövid idő alatt, emellett sokat nassolok, de még így sem jön össze sokszor a napi min. 2000 kalória.


De tényleg, miből tudtok ilyen sokat enni, amit ennyire nem untok meg, plusz van rá pénzetek, időtök?


(Stresszevők és egyéb betegségekkel rendelkezők ne válaszoljanak.)



2021. dec. 4. 18:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
88%

Nem néztem hogy hany kaloriat ettem. Teggelire gyorsan megettem egy tal muzlit vagy sajtos-sonkas mikrozott kenyeret reggel 7kor. Irany a suli, 10re mar boven ehes voltam, az egyelten gyorsan elekszitheto, sokaig tartogathato es olcso kaja a szendvics, pl szalamis vagy sonkas. Neha ettem melle egy paprikat. Utana 7-8-9 tanora, du 3kor jutottam le a menzara ahol is mindent megettem, olyan ehes voltam. Aztan meg egy kulonira es utana haza, hazaertem kb 6-7re es megint ehes voltam. Meleg etel vsgy megint szendvicsfele vacsira. Es utana meg orakig tanulas, kb 9kor masodik vacsi es ejfwl korul fekudtwm le. (Igen, megerte ennyit tanulni egy elit suliba, mert megadta az alapot egy jo elethez, 3 diplkmahoz, nemzetkozi versenyekhez stb) Ezt mindennap. Legtobbszor napi 2 szendviccsel. A gyors es egyszeru ehsegcsillapitas a cel. Nem tud mindwnkinek a kaja korul forogni az elete. Es igen, olcsobb kakaos csigat sutni mint zoldsegek, sonkat, turot enni. Es olcosbb szendvicset csomagolni mint tonhalkremes tortillat pl. Arrol bem is beszelve hogy barmit csomsgoltunk, a csonagolasi ido levonoditt minden napbol. Es a kajanak meg este is huto nelkul ehetonek kellett lennie ha megmaradna. Szoval telleg a szendvics volt az opcio.

Raadasul nagyon jol fozok es nagyon finomakat sutok (hobbi volt, aztan ebbol is diplomaztam vegul). Heti egy-ketszer minimum volt hazi suti vagy pekaru vagy pizza stb. Pl fahejas csigabol siman mehettem 6ot ami utolag tidom h kb 1000 kaloria. Es hogy miert? Mert finom volt.

Hetvegente csaladdal reggeli, kenyerfele, sonka szalami zoldseg stb. Utana ebed, mindig mafunknak foztunk. Uzsi vagy suti es vacsora. Neha az uzsi kimaradt. Ket batyam van lanykent es mindig kb annyit szedgem mint ok, sose tudtam hogy kevesebbol is jol lehet lakni. No meg ettem oukkadásig hisz finom volt. (Ha tudnam h nem hizok egy dekat se, ma is igy ennek. Szeregem az eteleket, szeretem az izeket. Mas meg a kutyakat szereti)


Gimi es egyetem alatt folyamatosan hiztam. 93kg lett a vege a 153 centimhez. Ma ez 66kg es ebbol 9.5kg izom


Utag tudom hohy

Müzli tejjel az a mennyiseg: 5-600kcal

Szendvics: 300-350 kcal

Menza ebéd (emmi kozetkeztetesi renselet alapja ) 7-900 kcal

Itthon vacsi: kb 700 kcal

Masodik Vacsi: 400 kcal

Ja es kozben napi 1-2kg gyunolcsot minimum megettem ami plusz 300 kcal


Ez igy 3100 kcal

Ezt 153 cms lanykent hajszal pontosan a ketszerese a szuksegletemnek (heti egyszer kosaredzesre is jartam akkoriban, ugy)


A hiba sok helyen van, de ha belegondolunk hkgy a 153cm 9. Osztalyos lany es a 19p cm vegzos srac ugyanazt es ugyanannyit eszik evekig, az egyik elfogy vagy a masik elhizik. Es nagycsalaodskent bizony napi 170 forintert kaptunk 2 fogásos meleg ételt, ez lényegében nem volt opcionális.

Azota teljesen mashogy elek. Pl tudlm hogy nem szabad annyit ennem mint a batyaimnak (amit elotte nekem soha senki nem mondott el)

Tudom hogy minden ugyanakkora (pl egy darab kekszy egy szelet rantott hus, egy ebedes tanyer), megis nekem max egy fél szelet hus a szuksegletem, max a tanyer harmadara rakhstok rizst ll es melle teszem meg harmadara a porkoltet (nem ugy mint a magas ferfiak akik tezsenk a kozeoere az aljara es a tetejere a feltétet). Es igen, miota eletmododt valtottam bizony nagykn szar erzes hogy meg egy szelet bejglit sem ehetek meg, csak felet. Egesg eletemben. Mjnden etelbol kb kevesebbet ehetek mint egy egység. Megeszem egy 300 kcalos tk kakaos csigat, ami a tesomnake gy uzsonna, nekem tobb mitn egy etkezes. Na korabban errol nem volt fogalmam.


Amit leirtam az csak a gimi 4 eve (kerek 10 kilot hiztam alatta), plusz 14et sikerult felpakolni 3 ev egyetem alatt, ahom raadasul meg kevesebb ideje van az embernek. Bufeben csak rantott dolgok, mikro nincs, szunet sincs, bolt nem volt 2p perces korzetben. Az epuletben turorudi automata ees fornetti. Vagy suliba menet gyors kiruccanas pejsegbe. Ugyanott tadtasz kaloriaba mint a fornetti.

Szoval az embernek akkor se az egeszseges etkezes korul forog a vilag. Arrol nem is beszelve hogy soha senki nem adja meg a tudast ami szukseges ahhoz. Legalabbis nekem nem adta.


Amugy a kerdesedet paraszt es provokativ modon tetted fel, sokaig gobdolkoztam hogy valaszokjak e. Foleg azert baj ez mert itt mind yanok vagyunk akik kuzdunk a sullyal, az etelekkel, azok megszervezesevel es sokszor ezek finanszirozasaval es a napba valo beillesztessel is. Sokunknak rejtett vagy tudatos teskép ésvagy evészavara van. Tehát a kérdésed ugy hat mintha megkérdeznél egy alkoholfufgot hogy miert iszik alkoholt. Egyszoval paraszt volt, na..

2021. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim válasza:
90%
24 éves koromig sovàny voltam 170cm/52 kiló. Alattomosan, évente 2-3 kiló kúszott fel, 28 évesen már 72 voltam. Olyan a munkám, hogy egész nap hajtanak (fizikai munka) egyszer van félóra szünet a 8-9 óra alatt, amíg el kell menni WC-re, enni, inni, cigizni, átöltözni ha koszos lett a ruha. Szóval őrült mód kapkodsz, szinte rágás nélkül nyelsz, hogy minden lemenjen és ne halj éhen. Munka előtt, ha nagyon laktató eszel, akkor nem tudsz az 1.órában rendesen dolgozni (fáj a hasad, mert emésztene szerencsétlen gyomor). A szendvics, a sok kenyér, a tejes reggeli iszonyat hízlal. Mikor hazaérsz, annyira fáradt vagy, hogy csokit kapsz be és beájulsz az ágyba, nem fogsz órákig kotyvasztani. Most lefogytam egy év alatt 10 kilót, de kínkeserves volt. Szendvics helyett főtt tojást és csirkecombot viszek, azt hamar bekapom. Viszont mellé mindig kell banán, különben fáj a gyomor. Én nem léptem túl az ajánlott kalóriamennyiséget, viszont a kenyérfélékjel nem tud rendesen megbirkózni a szervezetem, azonnal bízok tőle.
2021. dec. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
13%
Pizza meg palacsinta :-P Nyamiiiiii :-P Majd minden nap eszem. Te meg sanyargasd magad! Sok sikert 😀
2021. dec. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
85%
Vannak nagyon fogékonyak. Én ha megszagolok egy palacsintát az plusz 5 kg.
2021. dec. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, 13-18 éves koromban 15-nél kevesebb palacsintát nem igen ettem, mégsem voltam több 78 kilónál sosem a 190 centimhez. Olyankor nem gondol az ember a hízásra, csak amikor huszonévesen elindul felfelé.


Bár ismerek olyat is, aki 40 évesen is annyit eszik amennyit akar.

2021. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
40%

A fő oka az, hogy a magyar emberek kb. 95%-a szinte semmit nem ért a táplálkozáshoz, illetve borzasztó rossz mintákat kapott a szüleitől, valamint az orvosok és dietetikusok és butaságokat beszélnek sokszor.

a többsége még azt sem tudja, hogy 70-80%an étrenden múlik a kinézet, és hogy nem a zsír a fő bűnös.


ettől függetlenül én egyszerűen nem tudok felmenteni senkit, mindenkinek adottak lennének a lehetőségek, h ne finomított ch-kat zabáljon 2 pofára, és hogy kalóriadeficitben legyen, de könnyen genetikára, öregedésre, kevés időre stb.-re fogni.

és ezzel el is érkeztünk a másik fő problémához, a magyar mentalitáshoz, nem rosszindulatból írom, de ennyi kifogáskereső, lusta embert még sehol nem láttam, mint itt.


mindezekkel nem azt akarom mondani, hogy a genetikának vagy öregedésnek ne lenne szerepe elhízásban, csak jóval kisebb, mint ahogy a kövérek beállítják.

2021. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint hogy van valakinek erre ideje, pénze hogy annyit egyen, hogy elhízzon? Amikor még nem hízott el, nem gondolta, hogy nem kéne napi 3000+ kalóriát megennie, a tizedik fogásnál nem gondolkozott el hogy lehet nem kéne azt is megenni?"


a legtöbb ember nem tudja, miben mennyi kalória van, illetve ha igen, borzasztóan alulbecsüli, hogy mennyit vitt be.

2021. dec. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
56%
Nem sportolnak meg tomik a buszon a fornettit. Latom en 😏🤣 meg a maszk ala is betuszkoljak
2021. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
100%

21. Nagyon korrekt válasz! 👌👌 ügyes vagy hogy rajöttél a probléma okára és hogy sikerült orvosolnod az egészséged érdekében! Aláírom én is, tanulmányaink alatt, főleg egy nehéz egyetemen büfé kaja/kisbolti kaja ami legtöbbször szóba jött, szóval a gyors szénhidrátok. Én az egyetem alatt évente 1 kilót szedtem fel ugyanazzal az étkezéssel. 52 kilóról indultam, nagyon vékony voltam, 58al zártam az egyetemet. Azóta 60 lettem, ez még mindig normál súly, de ezen is látszik h mennyit változik pusztán az ember anyagcseréje is ahogy öregszik. Ugyanazzal a táplálkozással 8 év alatt plusz 12 kiló. Muszáj tanulni a táplálkozási hibáinkból. Én is nagyon szeretem a péksüteményeket, imádok sütni-főzni. Erre nekem nagyon oda kell figyelnem hogy ne süssek-főzzek-egyek ész nélkül bármikor bármit, hisz már nem vagyok 20 éves ;) ...

Egyébként szerintem is szándékosan provokatív a kérdés.

2021. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat 8 év alatt 8 kiló. Nem tudom hogy matekoltam... mindegy :D 29 voltam
2021. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!