Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a felesleges...

Benito1 kérdése:

Mit lehet tenni a felesleges és undorító zabálás ellen?

Figyelt kérdés

Bevallom imádok enni és azt is bevallom, hogy elhízott vagyok és fogynom kéne. Nem is az, hogy kéne hanem muszáj, de nagyon ha nem akarok 30 éves koromra 150kg lenni.

Ha főzök valamit akkor szedek egy tányérba, beviszem a gép elé. Közben nézek valami sorozatot. Eltelik fél óra megint eszek pedig tudom, hogy nemrég ettem és valójában nincs szükségem arra, hogy újra egyek, de mondhatni addig zabálok amíg nem érzem azt a "húdetelevagyoknemtudokmegmozdulni" érzést. Mintha az adna boldogságot, hogy telezabálom magam. Aztán persze jön a lelkiismeretfurdalás és legszívesebben visszatekerném az időt és nem ennék semmit.

Mondhatjuk unalomevésnek is pedig vannak hobbijaim. Olvasás, kirándulás, sportolás a szabadban a barátaimmal és stb.

Egyedül élek. Nem mindennap van programom. Hazaérek délután a melóból és ha nincs semmi dolgom akkor eszek. Nem is eszek: ZABÁLOK. Mintha nem bírnám ki étel nélkül pedig nem halnék éhen ha kevesebbet ennék.

Próbálkoztam kalóriaszámlálással. (1600 ettem egy nap) Tényleg lemértem mindent. Sok zöldéget és gyümölcsöt ettem. Egyik nap betartottam, másik nap leszartam a méricskélést, ettem a csipszeket, dobozos üdítőket, nasikat MIKÖZBEN tisztában vagyok azzal, hogy nem szabadna ilyeneket ennem mert így is kövér vagyok és rögtön meg is bánom utána.

Hogy lehetne ezt abbahagynom?



2022. febr. 28. 14:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
9: a szőlőben RENGETEG cukor van, ugyanígy az aszalt fügében, datolyában... Inkább almát, kivit, kevésbé tömény édes gyümölcsöt egyél.
2022. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A szőlő a diéta ellensége, cukros és nem telit el.

A banán mértekkel lehet de étkezésként fogd fel és nem rágcsálnivalóként.

Aszalt cuccokst felejtsd el. Egy szem aszalt fügében annyi a kaloria mijt egy szem sima fugeben. Az aszaltbol megeszel 5-6ot és már olyan mintha fél kilónál tartanál.

Szeress meg más zöldségeket.

Én minden vasárnap megmosok, hagyok picit száradni konyharuhán, megpucolok és hasábokra darabolok két paprikát, két sárgarépát és egy fej sörretket. Ez megy dobozban a hűtőbe és hétvégéig kitart. Ezeket rágom ha csak rágnék valamit.

A karalábéval is megcsinálhatod.

Mandsrint meg ne egyél magába, mert savat csinál és csak éhes leszel

2022. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kár, hogy pont a kedvenceimet nem szabadna nagyon ennem.. :/

Viszont észben tartom és köszönöm. Nem is gondoltam volna ezeket.

2022. febr. 28. 20:40
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
A kiegyensúlyozott táplálkozás a lényeg! Nincs olyan, hogy nem szabad! Akkor jutsz minden ásványi anyaghoz és akkor tudod az étrendet tartani, ha vegyesen táplálkozol. A magadra kényszerített nyúlkaját csak abbahagyni lehet 2 nap után. Nem fogsz meghízni a kedvenc gyümölcseidtől, ha nem kilószámra eszed őket.
2022. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szabad, mértékkel. Pl szőlő, dió és mozzarella együtt teljesen jó uszonna lehet. Együtt lassabban szívódnak fel, van benne fehérje es zsir is ami lassitja a szolo cukortartalmának felszivodasat.

Ha viszont magaban eszel, az felviszi es ledobja a cukrot, enerváltságy fejfájás jelentkezhet

2022. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
A szárzeller is nagyon finom rágcsálni!
2022. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%

Most én is ebben a mindig eszem fázisban vagyok, nem segít ezen a kis adag, meg tervezés.

Ami kiszokott rángatni belőle az vagy a tetszenivágyás, vagy a sport, vagy hogy szégyellem már magam mások előtt és a ruháimat nem tudom hordani.

2022. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Vans$ válasza:
100%
Többet mozogni ,azaz égetni a kalóriát amit beviszel.
2022. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
32%
Ez discipline kérdése. Ne egyél ennyit, és kész. Nincs erre semmi varázsszer. Találkozz egészségesen, és csak annyit egyél, hogy már nem vagy éhes, de még nem laktál jól. Emellett irány a konditerem.
2022. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
11%
Én gondolkoztam, hogy elkezdek valami ecigit. Amúgy nem dohányoztam soha.
2022. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!