Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 130kgra híztam hogy fogyjak...

130kgra híztam hogy fogyjak le mikor àllandòan éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Pròbàltam sétàlni de sajog a térdem a csípöm. Nehéz dolgom van mert falàsi rohamok törnek ràm.


28 éves nö vagyok.


2022. ápr. 13. 14:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
82%

Először is: ne felezgess, kudarchoz vezet!

Aki elhízott, az nem csak sokat eszik, hanem a legtöbbször egészségtelenül is. Ha csak felezel, frusztrált leszel az éhségtől, és korántsem biztos, hogy fogyni fogsz, ráadásul a kevés fehérjefogyasztás miatt izmot is veszítesz.

Egyébként a napokban íródott erről egy jó cikk, orvosok tollából:

[link]


Pár fontos dolog:

1. A gyors felszívódású szénhidrátokat csereld le. Ehhez a glikémiás indexet kell figyelni, erről vannak táblázatok a neten

Például tészta csak durum, vagy teljes kiőrlésű, rizs ne fehér, hanem barna.

Tarhonya helyett például bulgur. Galuska, palacsinta készülhet zabpehelylisztből. Nem kell külön, meg lehet találni azt, ami az egész családnak bejön.

2. Zöldség, zöldség, zöldség! Nyersen, párolva, főleg azok, amik nem tartalmaznak keményítőt. Nálam favorit a cukkini, nyáron olcsó, és elég sok mindenhez használható.

3. Számolj kalóriát! Nem kell paranoiásan, grammra mérve. Én mindig csak saccolom, de úgy, hogy ha csalók, pontatlan vagyok, inkább kicsit többet írok be. De ez az elején fontos, először én is padlót fogtam attól, mennyivel többet ettem, mint szükséges.

4. Mozgás. A séta mellett ami szóba jöhet, az például a kerékpározás, úszás.

A séta is jobban esik túra keretében, kint a szabadban. Ebben egy jó cipő rengeteget segít.

Sokat számíthat némi súlyzós edzés. A legjobb, ha el tudsz menni konditerembe, de ha nem, akkor akár otthon, kézisulyzoval, vagy lehet kapni olcsón gumiszalagot.

2022. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan étrendet kellene kitalálnod amelyet fenn tudol tartani. A kalória számolás tényleg jó ötlet, én 120 kilóról fogytam eddig 17-kgot úgy hogy mindent eszek igazából csak mértékkel (az az ami a napi kalória szükségletembe belefér) igazából végig tartom a kalória deficitet és mellette tornázom legalább egy órát. Még messze a cél, de eddig is tök örülök hogy sikerült, és neked is fog, hogy mindent bele. :)
2023. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!