Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség időszakos böjthöz...

Segítség időszakos böjthöz (24-48 órás)? Néhány kérdés

Figyelt kérdés

Kipróbálnám az időszakos bökttel való fogyást újra. Pár éve 3 hónapig bírtam 24 óránként ettem csak, egy ideig tartható is volt. Nyilván fájt a fejem meg hasonlók de nem mertem hosszútávon tartani pedig fogyasztott (amikor lehetett enni akkor se full egészséges kajákat ettem)

Viszont mikor nem mozogtam meg nem figyasztott

De most a 48 órás lenne terítéken

Az jó ha egyik nap eszek este 6ig kb aztán utána 2 napig nem eszek, majd 2 nap után újra este 6kor?

Normális ilyenkor a fejfájás?

Remélem nem okoz semmi bajt meg inzulin rezisztenciáz



2023. máj. 21. 19:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az időszakos böjt nem fogyásra van, hanem az emésztőszervek tehermentesítésére. A napi 10-16 órás böjtöknek van csak értelme, ilyenkor a nem evős időszakok lehetőséget adnak a tápcsatorna regenerálódására, az inzulinszint csökkenésére (ami javítja a sejtek érzékenységét), az emésztőnedvek termelődésére.

Persze nem való mindenkinek, sok esetben káros is.

2023. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
:O Én hét közben rendszeresen 24 óránként eszem. Sőt olyan is van, hogy kimarad egy nap és 48 óráig semmit. Elég sokat mozgok, munkába is pl biciklivel járok. De semmi bajom nincs ettől. Lehet a szervezetem már hozzászokott, de se fejfájás, se más tünet.
2023. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!