Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 50kgot?

Hogyan fogyjak le 50kgot?

Figyelt kérdés
Nem bírom megallni hogy ne egyek finom hizlalo kajákat csoki chips pizza tészták két évem van hogy lefogyjak hogy formába hozzám magam hogy a régi ruháim jók legyenek rám tanácsokat várok
2023. szept. 7. 16:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
Igen kedves utolsó, csak ez kb 100ból 1 embernél működik, örülj, hogy te vagy az az egy, de légyszi ne vedd el mások kedvét ezzel a hozzáállással.
2023. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Most miért? A kalóriadeficitet így is el lehet érni, meg úgy is.


Mármint koplalva, kockásfüzetbe vezetve minden szem rizst, meg sportolva, így társaságba járva, egyre energikusabbá válva, egyre edzettebbé válva, egyre ügyesedve, egyre formálódva, egyre egészségesebben.


Mi az, hogy ez 100-ből 1 embernek működik? Mindenkinek működik, aki hajlandó leizzadni néhányszor egy héten.

2023. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#12 megcsak nem is kell valami aktív sportolást elkezdeni.


En irodában ültem egész nap, azután autóval haza es tömtem magam édességgel.


Ahogy a 9-es posztban leírtam, megváltozott étrend es a mindennapi sétával sikerült 70 kg leadni 2 év alatt.


Eleinte napi 2-3 km volt a seta, ami szép lassan felment 6-8 km-re. Mostanában pedig 10-12 km seta is belefér.

2023. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 NTBS ***** válasza:
Fokozatosan, lassan, szakember segítségét kérve.
2023. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12%

Az, hogy 100ból egy ember képes lefogyni intuitív módon, mi a többség, ha nem számoljuk, akkor ha kevesebbet eszünk mint gondoljuk, hogy kéne, akkor is bőven túleszünk… mert nem azért lettünk 100-120 vagy esetemben 160kg-osak, mert kicsit többet ettünk a kelleténél, hanem mert a mai napig zabálok nem pedig eszek…

Grammra kiszámolt étrendet kell tartanom, így lejöttem 5év alatt 85re, de ha csak kicsit lazítok a gyeplőn, azonnal rohamosan hízok, mert nem tudok mértéket tartani magamtól, és a többség ezzel így van, nem pedig úgy mint te, aki mázlista módjára elkezdesz sportolni kicsit és a szervezeted alapjáraton intuitív módon tudja mi mennyi merre hány méter…

Egyébként pedig nem kell füzetben grammra számolni örökké mindent, mert egy idő után beletanul az ember, és már úgy főzök, hogy magamban peregnek a számok és tudom mi mennyi.

2023. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem sok szerepe volt az intuíciónak, amikor elkezdtem a mozgást. Az első hónapban lényegében plussztableták, meg sportkrémek segítettek megmozdulni. Kicsit többet, kicsit intenzívebben még mindig könnyebb volt mozogni, mint a kaját elkezdeni számolni.


Egyszerű a matek, többet mozgok, fogyok, kevesebbet mozgok, hízok.

2023. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
27%

Nem nem egyszerű a matek… ez hülyeség és nem igaz…

Nem a mozgás miatt fogysz vagy hízol, henem a bevitt és elégetett kalóriák arányától…

Én és a többség, ha többet mozgunk, több kaját is kívánunk…

Értsd már meg, hogy egy kivételes kisebbséghez tartozol, nálunk a többségnél ez rohadtul nem ilyen egyszerű, hogy le se szarom mit eszek mozgok kicsivel többet és már fogyok is… ilyen rohadt egyszerű lenne, nem egy milliárdos iparágról beszélnénk.

2023. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

#17 pedig tényleg ilyen egyszerű.

En valamikor a 20-as éveim elején kezdtem el hízni: ülőmunka, semmi mozgás, sok nassolás. 38 evesen jöttem rá, hogy mar rettenetesen kövér vagyok.


Mindenfele fogyókúra recept nélkül fogytam le es azóta is sikerül tartani nagyjából a súlyom.

2023. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
23%

Én én én én… ezt vedd már észre…

A többség nem TE vagy…

Lehetsz egoista lelked rajat, de fogd már fel ha valami véletlenül rajtad jól működik, az nem feltétlenül fog a másik 8milliárd emberen is pontosan ugyan úgy működni.

2023. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, csk a bevitt és elégetett kalóriák egyenlegéről szól.


Milliárdos ipar a fogyokúráztatás, milliárdos ipar a sport.


Te, és még sokan inkább csökkentitek a kalóriát, amit bevisztek, én növelem a felhasználtat.


A te logikádból következik azonban valami:


Azt írod, hogy "Én és a többség, ha többet mozgunk, több kaját is kívánunk..."


Tehát ha kevesebb kaját eszel, akkor kevesebbet is tudsz mozogni? Ami csökkent energiafelhasználást jelent? Ami akkor azt jelenti, hogy ami korábban elég volt a napi 3-500 kcal deficitedhez, az most már csak 200-400-at jelent? Hová vezet ez? Levert enerváltsághoz, erőtlenséghez, "miértnemfogyok" érzéshez, koncentrációs problémákhoz, gyengeséghez, skinnyfat alkathoz?


Vagy megeszed, amit szeretnél, kívánsz (és mozgás után nem is tud annyit enni az ember), nyilván odafigyelsz, hogy ne egy tábla csokit verj be habos kapuccsínóval, ha sportolni voltál, hanem eszel valami sonkát és zöldségeket? Miközben hétről hétre könnyebben és jobban mozogsz, könnyebben lélegzel, ruganyosabb, tettrekészebb vagy? Hidd el, nem fogsz annyival többet enni, mint amennyivel mozogsz!


A kaja mennyiségét nem lehet egy bizonyos fizikai határ alá vinni (mert nem fogsz fizikailag jóllakni, nem lesz "tele" a gyomrod), és nem lehet egy biológiai határ alá vinni, mert a kis adagokban nem lesz elég vitamin, ásványi anyag, zsír, fehérje, rost... Hogy meddig lehet csak kajával kalóriadeficitbe kerülni (az egészséged veszélyeztetése nélkül), az alulról korlátos.


Mozogni viszont mindig lehet többet! Illetve nyilván sokkal messzebb van ennek fizikai korlátja, mint a kajacsökkentésnek.


De mondok még jobbat! A kalóriadeficitet mindkét irányból meg lehet célozni. Lehet kevesebbet enni (értsd alatta az "egészségesebbet", mint hogy kenyér helyett zöldséget is), ÉS többet mozogni. Nem ész nélkül, tehát nem 500 kcal mínuszra belőni a kaját és napi 500-al többletet sportolni, mert az ugyanaz, mint 1000 kcal deficit, amit legfeljebb nagy súlyban visel el a szervezet a fogyás indításakor. De a vágyott -500-at elérheted 200 kcal elvonással (ami reggel és este 2-2 deci tejnél nem sokkal több, vagy kevesebb, mint egy üveg sör), ÉS 300 kcal mozgással, amit egy bő fél-háromnegyed órás torna, ugrókötelezés, egy nagyobb séta a kutyával, vagy némi bicajozás is összehoz.


És tessék, ettél rendesen, ettél eleget, nem éhezik a szervezeted, és közben te is energizált, életerős leszel, és nemcsak hogy fogysz, de formásodsz is!

2023. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!