Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyás?

Miért nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két évben nagyon elengedtem magam. Rettenet sok egészségtelen ételt ettem. Fast food heti többször, minden nap csoki, chips, péksütik. A főétkezések össze-vissza, általában este 7-8 körül bőséges vacsora, melegszendvicsek, stb.

8 kg jött fel így 159cm-hez vagyok 59 kg. Ez a lélegtani határ, 3 hete felszívtam magam. Azóta semmi fehérliszt, cukor, napi 5x étkezés.

Reggeli natúr zab vagy rizskása, kis gyümölcs.

Tízórai fehérje ital.

Ebéd vagy csirkesaláta, vagy ha nem kimondodtan egészségtelen, szénhidrát bomba ebédet főzök a családnak, akkor normál kaja szerényebb adagban(ma pl spenót lesz egy tojással tejszín nélkül).

Uzsonna répa egy marék dióval, vagy hozzáadott cukor mentes joghurt.

Vacsi általában valamilyen saláta, tonhal, csirke, ilyesmi vagy szendvics szénhidrát csökkentett kenyérből.

Napi 3 l víz megvan.

Ez megy három hete.

Ma megmértem magam, 30 deka ment le. Nem számolok kalóriákat, de szöges ellentéte a táplálkozásom a korábbinak. Hogy lehet, hogy nem fogyok? Sokkal jobb a közérzetem, energikusabb vagyok, végre nem kívánom a csokit(az első két hét pokoli volt). De kilóra nem történik semmi.



2023. okt. 5. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Közben sok mozgás!

Egy hónap múlva mérd. Először inkább átalakulsz, a ruháid bővebbnek tűnnek. Az igazi, látványos fogyás kb 3 hónap, mire elkezdődik.

2023. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
3 hete csinálod, ilyen pici időtávlatban élből értelmezhetetlen az érdemi fogyás, plusz ha fogalmad nincs a pontos kalóriabeviteledről, akkor a továbbiakban semmin nem kell meglepődni. Tök jó, nem eszel fehér lisztet, meg naponta ötször étkezel, meg pörög a zab a fehérjeporral, meg a szénhidrát csökkentett (LOL) kenyér a napi három liter vízzel, nagyon Femina.hu pozitív az életmódod 3 hete, gratulálok, de ha nem vagy a számok alapján a kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni, illetve ha az életmódváltás tele van értelmetlen bullshittel, és hosszútávon nincs relevanciája a fenntartásának, akkor hosszútávon az életmódváltás sem lesz sikeres.
2023. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát 3 kanál zabot szoktam kókusztejben felmelegíteni még egyszer annyi bogyósgyümivel általában. Annyi szénhidrát biztos nincs benne mint a 300grammos milkában, amit egy nekifutásra be szoktam tolni 😃 az a kenyér meg, hát abból sem eszem sokat, mert undorító. Ilyen majdnem fekete nyirkos savanyú barna szmötyi. Jó sok zöldséggel lecsúszik. Nem tudom, mennyi lehet a kalória bevitelem, de a fele maximum a korábbinak. Elkezdem figyelni.
2023. okt. 5. 10:49
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

"Nem tudom, mennyi lehet a kalória bevitelem, de a fele maximum a korábbinak"

Dietetikusok, edzők, versenysprtolók nem képesek hosszú szakmai évek utána sem érzésre/szemre megbecsülni a kalóriabevitelüket, úgyhogy te se hagytkozz a hatodik érzékedre ezen a téren. Lehet, hogy a fele, lehet, hogy nem. Lehet, hogy hétfőn és kedden tényleg a fele, de szerdán és csütörtökön meg nem, aztán az ember így nehezíti meg a saját dolgát teljesen feleslegesen. Ha fogyási szándékaid vannak (ezzel a magasséggal 59 kilósan ez nem biztos, hogy indokolt, de mindegy), akkor a kalóriabevitelt nem menedzselni felesleges hiba.

A szénhidrátnak pedig semmi köze a fogyáshoz, úgyhogy azt nem is tudom, miért kevered ide ennyiszer. Nyilván a zab ezerszer jobb szénhidrátforrás egészségügyileg, mint a milka csoki, ez evidens, de a kalóriabeviteled, és a hosszútávon is fenntartható életmódod fog dönteni a testsúlyod kapcsán.

2023. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Írni fogom kalóriabázison, kíváncsi vagyok most már. A szénhidrátot azért figyelem, mert úgy tudom ha túl sok a ch, addig nem éget zsírt a szervezet ameddig a ch-t tudja használni/égetni helyette.
2023. okt. 5. 11:14
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

"ha túl sok a ch, addig nem éget zsírt a szervezet ameddig a ch-t tudja használni/égetni helyette"

Ez egy dietetikailag értelmezhetetlen butaság, semmilyen szakmai alapja nincs ennek. Ha túl sok a szénhidrát, akkor maximum azért nem fogysz, mert ezáltal kalóriatöbbletbe kerülsz. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor mindegy, hány gramm a szénhidrátbeviteled, fogyni fogsz. Ezért mondom, hogy hiteles forrásokból tájékozódva kéne felépítened az életmódváltásodat, mert ha ostobaságokra alapozol, akkor az az építmény előbb-utóbb ledől.

2023. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Na, írom, ma eddig 335 kcal a reggeli+tízőrai a kalóriabázis szerint. Kíváncsi vagyok mi lesz a nap végén. Sajnos, muszáj fogyni, hasas-combos lettem, főleg hasas. Korábban xs/s méret voltam, most M és van olyan M-es farmerom, amit alig bírok begombolni. 50-52 kg lenne a cél.
2023. okt. 5. 11:23
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
#5 ez hülyeség. Semmin nem alapszik.
2023. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Kaloriadeficit a kulcs, ennyi. Ezt a sok hulyeseget amit ide osszehordtal, inkabb felejtsd is el, ertelme nincs.


Kaloriat kell szamolni.

2023. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én csak laikusként kérdezem, hogy ha valaki kalóriadeficitben van, de annak nagy része szénhidrát és kevés a bevitt fehérje, akkor fogyásnál a szervezet először izomból fog fogyni és nem a zsírból, ez igaz vagy tévhit?

Mert a kérdező azt írja hasas és combos lett, akkor a hasi zsírt nem fogja tudni lefaragni így, izomból meg veszít.

Szerintem jól teszi, hogy életmódot váltott, mert az étkezése így egészségesebb, a közérzete is jobb.

Kérdező, szerintem nem a kilók száma lényeges hanem gondolom az alakod számít . Én ajánlom a Yazio vagy más hasonló appot nyomon követésre. Ebben láthatod az elfogyasztott ételek összetételének arányait is, mennyi a fehérje, szénhidrát, zsír tartalmuk. Ha jól szeretnél fogyni, a tápanyagok helyes arányaira is figyelj.

Azért fogysz lassan, mert ebből a súlyból csak keveset fogsz tudni kilókban veszíteni, nem vagy túlsúlyos, nem lesz ebből látványos fogyás. Inkább a minőségi átalakulásra helyezd a hangsúlyt, fehérjedús étrenddel és sok sok edzéssel elérheted, hogy csinosabb és edzettebb leszel. Lehet, hogy kilóban nem leszel sokkal kevesebb, de ha zsírt égetsz és némi izomzatot növelsz, jobb lesz az alakod, csak tartsd is meg ezt az életmódot.

2023. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!