Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyás?

Miért nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két évben nagyon elengedtem magam. Rettenet sok egészségtelen ételt ettem. Fast food heti többször, minden nap csoki, chips, péksütik. A főétkezések össze-vissza, általában este 7-8 körül bőséges vacsora, melegszendvicsek, stb.

8 kg jött fel így 159cm-hez vagyok 59 kg. Ez a lélegtani határ, 3 hete felszívtam magam. Azóta semmi fehérliszt, cukor, napi 5x étkezés.

Reggeli natúr zab vagy rizskása, kis gyümölcs.

Tízórai fehérje ital.

Ebéd vagy csirkesaláta, vagy ha nem kimondodtan egészségtelen, szénhidrát bomba ebédet főzök a családnak, akkor normál kaja szerényebb adagban(ma pl spenót lesz egy tojással tejszín nélkül).

Uzsonna répa egy marék dióval, vagy hozzáadott cukor mentes joghurt.

Vacsi általában valamilyen saláta, tonhal, csirke, ilyesmi vagy szendvics szénhidrát csökkentett kenyérből.

Napi 3 l víz megvan.

Ez megy három hete.

Ma megmértem magam, 30 deka ment le. Nem számolok kalóriákat, de szöges ellentéte a táplálkozásom a korábbinak. Hogy lehet, hogy nem fogyok? Sokkal jobb a közérzetem, energikusabb vagyok, végre nem kívánom a csokit(az első két hét pokoli volt). De kilóra nem történik semmi.



2023. okt. 5. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nincs helyi fogyas, nincs olyan, hogy ne tudna fogyni hasbol, ha egyszer elkezdi.

Fog menni onnan is, meg mashonnan is.

2023. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Persze, én sem úgy értettem, ha fogyunk persze hogy mindenhonnan fogyunk . Csak szerintem nem mindegy, hogy a felrakódott zsírból vagy az izomzatból veszítünk többet és ez a has alakjánál is lényeges. Amikor szültem kétszer egymás után, bizony nehéz volt mit kezdeni a hasammal plusz 11 kilóval. Hiába fogytam mindenhonnan, a hasam akkor sem volt szép, nem lett lapos és hájas volt. Csak a torna, futás, jóga, edzés segített meg a helyes étrend.
2023. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
1087 kalóriában állt meg a nap. Muszáj leszek tornázni, csak nem tudom mikor 3 kicsi mellett. A hasam a mumus, igen, szét is van nyílva a hasizmom rendesen, bő két ujjam befér a résbe.
2023. okt. 5. 19:14
 14/18 anonim ***** válasza:
Rectus diastasissal irány az orvos + gyögytornász, ne ess neki ész nélkül a mozgásnak, mert kibukik a beled!
2023. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az kétségtelen, hogy életmódváltásra van szükséged. Igen. Csak nem ilyenre.

Amit most csinálsz, nem fog sokáig tartani. Azt írtad, hogy 1037 kcal lett a vége. Na mármost. Ez egy kisbabának is kevés egy napra.

3 hete kezdted el és lement 30 dkg. Ez mind víz. Mivel drasztikusan váltottál át a régi életmódodból ebbe, mást ne nagyon várj.

Meglehet, hogy 3 hónap múlva le fog menni x kg. De gondolj bele. Kiéhezteted közbe a tested és mindez majd falásrohamokhoz vezet, majd visszahízod a dupláját.

Én a helyedbe nem ezt csinálnám.

Kezdj el egy egészséges életmódváltást. A fogyás kulcsa a kcal-deficit. Tölts le egy appot, számold ki a napi kcal-szükségleted, az ételek kcal értékét. Ajánlom figyelmedbe a Yazio alkalmazást.

Azt írtad, hogy combosabb vagy. Nos. Nincs helyi zsírégetés!

Ha formásodni szeretnél eddz. Csináld azt, amit szeretnél. Nem muszáj futnod, sem konditerembe járnod, ha nem szeretnél. 100 meg 1 lehetőséged van.

Ezt a életmódváltást ne vedd tehernek, ne akard kényszeresen csinálni. Ne azért csináld, hogy XS-es méreted legyen. Csináld azért, hogy jobban érezd magad a bőrödben, hogy sokáig egészséges maradhass. Sok sikert!

2023. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azóta is írok be mindent kalóriabázisra. Elkezdtem kocogni is, első nap 2 km után"meghaltam", tegnap már sikerült 6km-t kocogni. Ma eddig 860kalóriánál tartok. Mindig 1000-1300 között vagyok mióta írom. Nem éhezek ám. Ma ettem pl töltöttkáposztát, csak kimértem 150grammot és nem ettem hozzá tejfölt meg kenyeret. Máskor spenótot rágok, tegnap egy fél ananászt elnassoltam, ma répát rágcsálok az étkezések között. Szóval nem koplalok, nem éhezek, csak igyekszem egészségesen nasizni. Na meg batankoltam étrendkiegészítőkből, de azt durván. Kb jól is laktam mire mind beszedtem reggel 😅 9 ilyen-olyan vitamin, ásványianyag, kollagén, hyaluron, vas, C, D, magnézium. Végre megmozdult a mérleg. 57 vagyok, 59-ről indultam.
2023. okt. 8. 15:44
 17/18 A kérdező kommentje:
A legnehezebb része az volt először, hogy ne csábuljak el. A férjem nagy evő/nassoló, tele a kamra csokival. A gyerekeknek is joghurtok, pudingok, tejszeletek. Első 1-2 hétbem nagyon kínlódtam, hogy ne menjek rá. Mostanra átállt az agyam, hogy az enyém a no added sugar Jogobella a hűtőből, a répa, stb. Mintha valami függőségről jöttem volna le, rendesen ideges voltam. Mostanra egyre kevésbé hiányzik, remélem, így marad.
2023. okt. 8. 16:05
 18/18 A kérdező kommentje:
A BMR 1314 kcal lenne, testsúly megőrzéshez 1807 kcal kellene a kalkulátor szerint. Annyit nem is tudom hogy tudnék megenni, így is többször eszem mint régen, jelez a telefon 3 óránként, hogy enni kell és közben is rágok répát, ubit.
2023. okt. 8. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!