Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra szakértők láttátok...

Fogyókúra szakértők láttátok már valaha a táplálékpiramist? XD Vélemény?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 22. 20:58
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

megálmodtam még egy választ :-)

szóval addig ok és teljesen igazad van kedves bix hogy a mai embernek jóval kevesebb energia szükséges mint régen a kaszáló-kapáló stb embernek, viszont a mondandód abból a szempontból demagóg, hogy ez, hogy nem 5000 hanem csak 1800-2000kalóriát igényel a szervezetünk még nem indok az arányok megbontására. és a régi időkkel csak arra akartam utalni hogy ritka volt a hús a tányérban, hogy igen, sokkal többet mozogtak, sokkal többet dolgoztak, mégsem ittak utána fehérjeturmixot és valószínűleg egyik izmuk sem tűnt el nyomtalanul. nagyon nem. most meg mivan? 90-100kgos nők egy óra biciklizés után nyomják mert kell a fehérje az izmoknak, de hogy mi a jó francnak, azt nem tudom. mármint hogy minek kell igyák. jó persze, testépítők. mindenkinek van egy kattanása, és lehet hogy sok nem természetes, átlagos ember által követhetetlen és lehet, hogy egészségtelen dolgot elkövet érte, és lehet hogy a célt el is éri vele, a kérdés hogy milyen áron és az hogy ez az átlagembernek mennyire lesz megfelelő. nem mellesleg ez is hatalmas biznisz lehet. meg némi ellentmondásba vagytok keveredve szerintem, mert van aki azt mondja hogy az izmoknak fehérjére van szükségük, mégis a régi többlet energia igényt, a több izom munkát több szénhidrátokra fogjátok egyébként ezt nagyon helyesen.

véletlenül előttem van a biokémia tankönyv :-D remélem érdekel titeket. első a szerv neve, második a tartalék tápanyaga ha van a harmadik a kedvenc energia forrása, negyedik az export vagyis amit ki tud juttatni:


agy - nincs- GLÜKÓZ vagy ketontestek - nincs

vázizmok nyugalomban - glikogén - ZSÍRSAV- nincs

vázizmok mozgásban - kimerül - GLÜKÓZ- laktát

szív - gyakorlatilag nincs - ZSÍRSAV- nincs

zsírszövet - triglicerid - ZSÍRSAV- zsírsav, aminosav

máj - glikogén, zsírsav, triglicerid - GLÜKÓZ - glükóz,ketontest

Azt írja a vázizmokról: kevésbé jó glükóz ellátás mellett a zsírsavakból ketontestek keletkeznek, súlyosabb éhezéskor fehérjékből aminosavak. de látjuk, csomó szerv a glükózt szereti, így az adu nem a fehérje hanem a glükóz.

Táplálkozási ajánlások szerint az ideális fehérje bevitel 10-12energia %.


Persze szükséges a fehérje nagyon sok fontos funkciójuk van, nade hogy elsődlegesnek állítják be a fogyás szempontjából az egy picit vicces, főleg hogy a fehérjékről igy van írva a blabla nélkül:


Funkciók

1)vázfehérjék (bőr,köröm,haj,porcok stb alkotói)

2)lipoproteinek (zsírok szállítása)

3)glikoproteinek (immun kölcsönhatás, membrán felépítés)

4)enzimek (biol. folyamatokat katalizálnak)

5)oxigén szállítás (hemoglobin)

5)mioglobin (izmokban)


ahj meguntam.

2011. jún. 23. 08:12
 42/52 A kérdező kommentje:

hogyha nem eszel semmit, vagyis 0-t és nem 20percig :-D akkor kb egy hónapig bírod ki.

valóban elbont ilyenkor fehérjét is a szervezet, de miért? mert kellenek a ketontestek többek közt az agynak. 10 nap után egyébként radikálisan lecsökken a fehérje bontás (100g/napról 20g/napra) mert az agy megszokja a ketontesteket. ami sovány vígasz tekintve hogy elég kevés idönk lenne hátra. viszont ebből is látszik hogy NEM a kevés fehérje miatt bontja le hanem azért mert NINCS GLÜKÓZ.

2011. jún. 23. 08:37
 43/52 anonim ***** válasza:

Ovisoknak találták ki hogy ők is megértség, az oviban van is egy nagy poszter róla a falon asszem már akkor ott volt amikor én jártam oda.


Nem kell végigenni az étlapot. Nagyon jól néz ki az egész kár hogy a tejtermékektől hasmenésem van, a hüvelyesek puffasztanak, a gabonaféléktől meg hetente képes vagyok 1 kilót hízni és gondolom sok ember jár hasonló cipőben.


Minden ember eltérő és mindenkinek magának kell kitapasztalnia hogy miből mennyit.

2011. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
biztos mert tejcukorérzékeny vagy. -.-" a hüvelyesek egy kicsit mindenkit puffasztanak és a kenyeret sem kell kétpofára tömni, de legalább aranyosan írtál és igaz hogy mindenki más, és magának kell kitapasztalni de ezek egyéni különbségek, nagyátlagban ok a piramis.
2011. jún. 23. 11:05
 45/52 bix ***** válasza:

kérdező. annyi baromságot írsz össze hogy én befejeztem. 5000 ről 1800 ra levinni a kalóriát de ez az arány maradjon meg? amikor elérhető millió jobb formában a szénhidrát ami nem gabonaféle feltétlenül? ha radikálisan csökkentjük a szénhidrátot, de az arány megmarad akkor miért esznek több zöldséget meg húst?


teljesen mindegy. veled vitatkozni teljesen fölösleges, a piramis úgyis már a csapból is folyik hogy energetizál stb, ez lesz a diétázók szabadalmaztatott mintaétrendje.


köszi szépen

2011. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
ja, én se tudnék a helyedben mit mondani már erre. így maradt az hogy okos ember látszatát keltve "hagyod az egészet" . (Y)
2011. jún. 23. 22:54
 47/52 anonim ***** válasza:

Ekkora f*szságra nem lehet mit mondani.


Azért gáz, hogy mi segíteni akartunk itt mindenkinek, ti meg hozzátok ezt a sz@rt, és csodálkoznak, hogy jobban fogynak.. IZOMBÓL... Csak hogy drágám van olyan, hogy szívizom is..

2011. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 bix ***** válasza:
és egyébként azt meg senki nem vitatta hogy a szénhidrát a hajtóerő. viszont a fehérje a tégla amivel építkezel. vagy majd az edzésteljesítmény magától javul amikor egyébként is alacsony ch szinten vagy. próbálj ki alacsony ch-val egy fehérjementes diétát (mozgás ezek szerint kizárva, mert enni kb semmit nem fogsz:D ) kíváncsi vagyok mit fogsz látni.
2011. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

F-aszság, mi? Mert nincs leírva kerek perec hogy glükóz kell a szerveknek…

Meg nem mintha a szénhidrát csoportosítása úgy nézne ki hogy:

I) monoszacharidok:

3 szénatomos triózok szabadon a sejtekben nincsenek

5 szénatomos pentózok szabadon a sejtekben nincsenek ennek két tipusa a ribóz és dezoxiribóz

6 szénatomos hexózok szabadon is, di és poliszacharidokat építenek fel, ide tartoznak a glukoz, fruktóz,mannóz, galaktóz. a glükőznak két izomerje van az egyik alfa a másik béta a kettő között a különbség az első C atomhoz kapcsolódó OH térbeli elhelyezkedése


II)diszacharidok:

- monoszacharidok kapcsolódása révén jönnek létre vízkilépéssel

- két alfa glükóznál maltóz

- két béta glükóznál cellobióz

- egy alfa glükóz és egy fruktózzal szacharóz

- egy alfa glükóz és egy galaktózzal laktáz


III) poliszacharidok:

- több 100 vagy 1000 monoszacharidból

- 2 funkció:

1) tápanyag: növényekben keményítő, állatoknál glikogén

2) vázképzés: pl cellulóz, N tartalmú kitin


IV) oligoszacharidok:

Kb 8-10 monoszacharid összekapcsolódásával létrejövő fehérjékhez és lipidekhez kötődve markerként funkciónáló vegyületek.


Jó azt már tudjuk hogy a kristálycukron át a zöldségek keményítőivel együtt a vatta és a bogarak páncélja is szénhidrát.


De miből készül a kenyér? Porrá őrölt gabonamagvakból. Mivan a gabonában? Keményítő van a gabonában. Mint a rizsben, mint a burgonyában stb.

Nah. Úgy kezdjük hogy megesszük: a nyálban van amiláz ami cho-t bont. A szájban közel semleges a pH ami amiláz barátunknak nagyon jó, de ott mivel keveset van a falat, csak kevéssé tudja elkezdeni bontogatni a keményítőt. Így jobb esetben eljut egy kis rész a két glükóz egységből létrejövő maltózig, de a legtöbb rész megreked a kb 100egységből álló molekulánál.

A gyomor savas, így ott amiláz sajnos nem működik, legközelebb a patkóbél amiláz enzimje folytatja a lebontást mostmár úgy hogy mind szép maltóz legyen. Innen majd a vékonybélben a bélnedv maltáz enzimje bont egészen glükózig. Nah szóval minden cho-ból glükóz lesz (csak ha nem tiszta, érted...) Cellulózt sajna nem bontunk, de nem is baj, mert azért kell a normális bélműködéshez, ezért jók a teljes kiőrlésű cuccok.

A bélbolyhokon keresztül a vérbe szívódik fel a glükóz ami aktív transzport szal energiaigényes folyamat. Innen megy aa májba. A máj szépen beállítja az odaáramló vér cukorszintjét + méreganyagot is szűr. Ami nem kell azt a máj glikogénként raktározva elteszi nehezebb napokra.

Na de miért jó a sejteknek a glükóz, persze hogy energiaforrás. Biológiai oxidációnak hívják.

3 része van:

1)glikolízis: a hat szénatomos glükóz 2ATP és 2CO2 keletkezése mellett 2szénatomos acetil csoportokra esik szét ezeket az Acetil koenzim A viszi a citrátkörbe ami a motikondriumban van

2) citrátkőőőőr: az acetil csoportok először a 4 c atomos oxálecetsavhoz kapcsolódnak majd többször átalakulnak, végül a két c atomos csoportok leválnak és co2ként kijutnak a sejtből, a folyamat végén újra oxálecetsav alakul ki. minden co2 távozásakor a molekulából H-ek is kiválnak ezeket a NAD viszi a

3) terminális oxidációba, a H elektronjai egy ún redox rendszeren haladnak keresztül közben folyamatosan energiát veszítenek amit a sejt ATPként raktároz, a rendszer legvégső elektronfelvevője az oxigén, megyek az elektronokkal és a NAD által szállított protonokkal vízzé alakulnak

A fehérjénél is bla bla mindegy, mind aminosavakra bomlik. Az aminosavak lebontása során keletkeznek olyan anyagok amik mintegy melléktermékként beléphetnek a citrátkörbe és így részt vehet az energia termelésben is.

És felépítésben is. Amikor aminosavkból bázishármasaiból polipeptid láncok lesznek RNSek segítségével a riboszómákon. VÉGE.

Ja meg itt egy idézet:

Fontos megemlíteni, hogy jelenlegi táplálkozási szokásainkban és rendszerünkben igen magas a fehérje fogyasztása, ez szélsőséges esetben akár a napi 100-200 grammot is meghaladhatja (ún. fehérje-luxusbevitel). Napi 100 g feletti fehérjefogyasztása esetén 3 g körüli ammónia keletkezik a bélben, amit a májnak kell semlegesíteni, azaz méregteleníteni. Ez a májra igen nagy megterhelést ró, következményesen csökken a máj egyéb méregtelenítésre (gyógyszerek, tartósítószerek, stb. →szabadgyökön) vonatkozó munkájának energia mennyisége. Így a felhalmozódott méreganyagok a vérkeringéssel eljutnak a zsírszövetekbe (hirtelen történő fogyás, túlzott fogyókúra esetén visszakerülnek a vérkeringésbe!), csontokba, izületekbe és ott lerakódnak.

Azt meg elmondhatná valaki hogyha megvan a megfelelő cho akkor mi a búbánatos teherbebaxott pííícsáért bontaná el a szervezet a saját fehérjéit???!

Csak hogy stílusosan fejezzem be. :-D Cakát.

2011. jún. 24. 00:20
 50/52 bix ***** válasza:

értem én hogy megy a copy paste a könyvekből, de hasznos infó kb nincs abban amit leírsz.

"De miből készül a kenyér? Porrá őrölt gabonamagvakból. Mivan a gabonában? Keményítő van a gabonában. Mint a rizsben, mint a burgonyában stb. " jah csak a kenyérben még a barnában sincs feleannyi rost mint a rizsben, a krumpliról meg ne is beszéljünk.


aminósavakra bontódik a fehérje. meglepetés számomra hidd el. nem az a kérdés hogy ha megvan a szénhidrát beviteled akkor hozzányúl e az izomhoz, de a diétában nincs meg. ha megvan akkor nem fogysz az a baj. innentől ha elvetted a ch-t terhelés alatt van az izom de nincs fehérje akkor para lesz, akármit mondasz.


3 évvel ezelőtti diétámban csak annyit tettem hogy elvettem a nagy súlyokat az edzésből, és kisebbel végeztem jelentősen több ismétlést. 2 hónap alatt buktam 4 kiló izmot. izom volt mert tzs% rendszeresen mérve volt..


a fehérjebeviteles ammóniás sztoridról meg csak annyit, hogy nálam a 300 g fehérje se volt ritka idén tél végén tavasz elején, de 200 fölött vagyok 4 éve folyamatosan. havonta van vérvételem cégesen (a főnök egy pöts) és a májfunkcióm tökéletes...


értsd már meg. diétában alapvetően ha a szénhidrát sorodat zöldségre cseréled akkor eredményes leszel. a szénhidrátforrások közül pedig azt kell preferálni (ha már a keményítőket nehéz kikerülni) amiben több a rost, a vitamin. fehérjét meg igenis enni kell, ha nincs elég aminó akkor se "bont" izmot, mert ugye te is tudod hogy az izomsejtek száma nagyságrendileg konstans, csak a térfogatuk változik jelentősen, de egy alacsony ch szinten tartott diétában kevés fehérjével csökken az izmok tápellátása, és így csökken a keresztmetszetük, nomeg az edzésteljesítmény.

nem kell egész nap csirkét enni, és alapvetően hülyeség amit sok testépítő oldalon írnak, napi 5 csirke rizses étkezés diétára. hüvelyesektől kezdve sok növényi fehérjeforrás is van...


és a lényeg hogy értsük egymást... Az izom leépülése ott kerül előtérbe ahol a kedves fogyózó hirtelen úgy érzi jó ötlet lenne 2 almával megy egy túrórudival kihúzni a napot, ergó koplal. ekkor a szervezet akár 1000 kcal körüli deficiten is lehet, és hozzányúl a glikogén raktárakhoz, mert jelentősen könnyebben kap onnan energiát mint a zsírból.


a másik meg hogy diétánál a gyors anyagcsere is fontos. ez többszöri étkezést követel. abba pedig egy 1500 kcal körüli diétába nem fér bele ez az arány akármit mondasz. sokkal több zöldség, hüvelyes kell mint keményítő alapú szénhidrát, mert a sok mozgás mellett jó ha nem csak a megfelelő mennyiségű ch van meg, hanem rostok, vitaminok, stb... az arányok nagyon max súlytartásra lennének megfelelőek, de akkor is csak ha tk liszel készült cuccokról beszélünk, és ésszel fogyasztva

2011. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!