Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra szakértők láttátok...

Fogyókúra szakértők láttátok már valaha a táplálékpiramist? XD Vélemény?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 22. 20:58
1 2 3 4 5 6
 51/52 A kérdező kommentje:

Jajdejó végre válaszolható „hangnem” :-)

Nem tudom te hogy csinálod de én még nem tudtam ctrl V-t nyomni a könyvben hanem fáradtságos munkával lepötyögtem, és leegyszerűsítettem nagyvonalakban nagyjából érthető formára. Csúnyán lebutítva. Szerintem hasznos dolog.

Főleg azért amíg lehet olyanokat hallani hogy „én nem eszem kenyeret mert vegetáriánus vagyok!” Volt ilyen, élő személy, nekem mondta… Nem árt tisztában lenni egy két dologgal.

Tök hasznos infó szerintem abból a szempontból is hogy nap mint nap olvasok itt olyat hogy szar szemét szénhidrátok. Valóban nagyon szemetek lehetnek főleg hogy a szervek többségének AZ KELL. Nem véletlenül találták ki a piramist. Az meg csak annyi hogy ha valaki nem akar egy kicsit sem a véleményétől tágítani, hogy nem érti meg hogy a piramis egy sablon. Ha te nem akarsz kenyeret enni? Ok, nyugodtan ki lehet hagyni a kenyeret. Meg bármilyen pékcuccot ha akarod. Azzal nincs nagy baj (még) . Mert ha megnézed akkor az alsó két sor tulajdonképpen cho. A pékcuccok is, a gyümölcs is meg a zöldség is cho. (persze mind kevert egy kicsit mert a zöldségekben is van fehérje, igaz azokat komplettálni kell, viszont a gombában komplett fehérje van, csak rosszul szívódik fel pl. szóval kivétel van – tudom hivatalosan nem növény hanem gomba, meg hát a tejben is van cukor, meg zsír is, meg a húsban is van zsír többek között szóval ez korántsem olyan egyszerű dolog.) A lényeg az hogy kb szénhidrát 60-65% legyen hús 15-8% és tejtermék 15-8% és az olaj zsír gumicuki stb meg kevesebb mint 5%.

Abban nyilván igazatok van hogyha színtiszta glükózt eszek akkor az sokkal hamarabb kerül a vérbe, mivel a keményítőnek egy rakás bomláson kell keresztül mennie mire felszívódik. Ez ok.

A rostokat nem tudjuk megemészteni. Azok pont arra kellenek hogy a normális bélmozgás működjön. Minél több annál jobb de ha már egy elfogadható mennyiség van az már jó.

Aminosavakra bontódik a fehérje. Bocs de ha ez meglepetés számodra, az baj, de csak akkor ha ezzel foglalkozol. Ha nem akkor nem baj, végülis az emberek többsége azt se tudja melyik oldalon van a mája. És mi az a lép. És hogy kerül oda egyáltalán.

De minden arra bomlik amiből felépül. A fehérjék elsődleges szerkezete az aminosav sorrend. Másodlagos szerkezete az alaplánc formációja ami lehet hélix, redő, vagy rendezetlen. Harmadlagos az egész fehérjemolekula térszerkezete, a negyedleges a fehérjemolekulák egymáshoz viszonyított helyzete.

Na és az aminosavakat (20féle van) felépítő bázisok sorrendjét szokták a kodonszótárban megnézni:

[link]

vagy

[link]

A fehérjeszintézist meg most hagyom a fenébe mert ha akarod elolvasod:

[link]

A fehérjebeviteles sztorimról meg annyit hogy mese nincs, ammónia keletkezik ami aztán karbamidként a pisikével kijön. Az, hogy neked bírja a májad (még) az nagyon jó, tiszta szívből örülök neki a Jóisten tartsa meg neked ezt a tulajdonságod, de elképzelhető hogy nem mindenki van vele így. Nekem meg érthetetlen okokból mindig is magas volt egy kicsit a vas meg a transzferrin a véremben sosem voltam vérszegény, pedig vörös húst jó ha van hogy egy hónapig se látok, nem szedtem semmilyen vaskészítményt mindig minden teljesen rendben volt a vérképemmel (engem is elég gyakran szúrtak) vannak érthetetlen dolgok a világon. De örüljünk neki.

,, értsd már meg. diétában alapvetően ha a szénhidrát sorodat zöldségre cseréled akkor eredményes leszel.”

Megértettem,de a zöldség sor is szénhidrát.

,, a szénhidrátforrások közül pedig azt kell preferálni (ha már a keményítőket nehéz kikerülni) amiben több a rost, a vitamin. fehérjét meg igenis enni kell”

Teljesen igazad van! Mindkettőben! Fehérjét kb 15-8%ban! A fehérje kell a fehérje nagyon fontos de a fehérjéből elég ennyi. Ehetsz többet felőlem, de nem muszáj.

Az izomsejtek =izomrostok száma pedig tényleg állandó. Élettani keresztmetszetnek hívják. Vagyis ha elvágjuk az izmot a rostok lefutására merőlegesen akkor látjuk. Mert vannak a párhuzamos rostú izmok az unipennátus izmok meg a bipennátus izmok. Mindnek más az élettani keresztmetszete. Elsőnek a legkisebb utsónak a legnagyobb. Az izomerő a működő izomrostok számával arányos. Az izomrost fokozott igénybevételre vastagszik, ha meg nem használod akkor sorvad.

,, de egy alacsony ch szinten tartott diétában kevés fehérjével”

Mindenből alacsony? Hát ezt hívják „éhezésnek” az senkinek sem jó.

,, nem kell egész nap csirkét enni, és alapvetően hülyeség amit sok testépítő oldalon írnak, napi 5 csirke rizses étkezés diétára. hüvelyesektől kezdve sok növényi fehérjeforrás is van... „

IGAZ!

,, Az izom leépülése ott kerül előtérbe ahol a kedves fogyózó hirtelen úgy érzi jó ötlet lenne 2 almával megy egy túrórudival kihúzni a napot, ergó koplal. ekkor a szervezet akár 1000 kcal körüli deficiten is lehet, és hozzányúl a glikogén raktárakhoz, mert jelentősen könnyebben kap onnan energiát mint a zsírból. „

Lehet, de ez kinek baj? A glikogén az ~cukor, ettől az izomrostjaid még jól érzik magukat.

Viszont a glikogén raktárak hamar merülnek. A test a saját fehérjéit már csak a legutolsó utáni utáni utáni pillanatban kezdi el lebontani amikor ez a folyamat van hogy vissza sem fordítható.

De valóban nem jó koplalni mivel teljesen igaz hogy a szervezet utána raktároz.

Az utolsó bekezdéshez most nincs türelmem igy is elég hosszú lett.

2011. jún. 24. 12:28
 52/52 A kérdező kommentje:
A testzsír%-od meg azért lehetett több mert az a % is egy arányszám, vagyis ha az izmaidat kevésbé terhelted valószínű az izomrostok kicsit vékonyodtak, lehet hogy előtte is meg utánais hasraütök 5kg zsír volt rajtad csak megint előjön ez a fránya arányaiban több % lett a zsír. Az izom alapvetően a használattól vastagszik. Új izomrostok nem képződnek, gyönyörűen leírtad. Most akkor mi a bibi?
2011. jún. 24. 12:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!