Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » DUCILAND? Az lesz az új...

DUCILAND? Az lesz az új trend, hogy az elhízás és a cukorbetegség menő?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 24. 21:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
70%

Valami humorosat akartam ide írni, de inkább nem.


Tény, hogy bár teljes mértékben ellenzem a beteges és kockázatos életmód támogatására alapuló csoportokat, van egy társadalmi háttere az egésznek, amellyel meg kell birkóznia az amúgy is rossz közérzettel rendelkező túlsúlyos személynek.

Nem mintha ezek a csoportosulások volnának az ideális megoldás, de a szándékot értékelni tudom egyrészt...másrészt nem, ugyanis a pszichológiai támogatás PLUSZ kellene legyen, az életmód váltás mellé, nem pedig HELYETTESÍTŐje az egészséges életmódnak és elhitetve az emberekkel, hogy " maradj csak beteg, a lényeg, hogy mosolyogj "- tulajdonképpen mi ad okot a nevetésre ? Egy esztétikailag hátrányos test, amely hosszú távon számos betegséget von maga után ? Nincs az a nő, aki valóban boldog tudna lenni úgy, hogy 30 évesen mindössze a macskáival fekszik az ágyban és sütiket ropogtat ( vagy ha mégis van ilyen nő, akkor az úgyse olvassa a soraimat ).


Tehát kár, hogy egyrészt a társadalom agyontapossa a beteg embert, viszont a másik végletben meg ott van az álomvárral kecsegtető személyek csapata- egyik sem jobb a másiknál és mindkettő megéri a pénzét.

2013. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
64%
Ez csak önigazolás részükről. Ha ezt hangoztatják, akkor ők is elhiszik...de hidd el, legbelül mindegyik tisztában van azzal, hogy nem jó ez az állapot.
2013. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
29%
Olyan szép, hogy így támogatjátok egymást napok óta! :)
2013. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
33%
az önámító szövegektől idegbajt kapok, végig se olvastam az összeset.
2013. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
42%
Végignéztem a képeket. Béres Andi az egyik chszegény termékek oldalán főszószóló, állandó jelleggel szidja a Norbi update termékeket, merthogy ő azoktól nem fogyott, és hogy ettől a csodás DW lisztektől már 30 kilót fogyott. Elnézve a képeket, még rajta volt 30kg??????
2013. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
89%
Amit a képeken láttam, az már nagyon túlzás. De talán abból ered az ilyesmi, hogy a legtöbben még ma is csak azt tekintik embernek, nőnek, pláne vonzónak, aki sovány. Egy egészséges, 38-42-es méretű nőt már zsírdisznónak, bálnának titulálnak és még ő szégyellje magát, mert van melle, feneke. Szélsőségek mindig vannak és most a szélsőséges soványság fétis váltja ki az ellentétét szintén szélsőséges formában.
2013. febr. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%

Na, megnézegettem én ezt az oldalt. Egy idézet onnan:


"Magyarországon minden harmadik ember túlsúlyos, vagy kórosan elhízott. Viszont minden második ember érintett hozzátartozója által.

Fontos hogy változtassunk! Egy kiegyensúlyozott duci ember, aki ebben a formában szereti és elfogadja önmagát, könnyebben, kényszer érzése nélkül tud változtatni az életén, legyen szó teljes életmódváltásról, vagy akár pár kiló leadásról."


... és ez így is van. Nem elég testben változni, lélekben is kell. Én magam is tapasztaltam, hogy ha kiegyensúlyozottabb vagyok, könnyebben tartom a formámat, ha pedig lelkileg a padlón vagyok könnyebben felszalad rám pár plusz kiló és még ha mindenféle diétával, meg tornával is kínzom magam, nem olyan az eredmény, meg a hangulatom sem.

Örömmel és energikusan könnyebb fogyni és mozogni is, mint szégyenkezve, bűntudatosan. Jó kis kezdeményezés ez, hajrá!

2013. febr. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
97%

Megnéztem ezeket a nőket, és szerintem ez már nem duciság. Duci az, akin van pár kiló felesleg, nem az, akin van vagy 50.

Egyébként szerintem jó, hogy megpróbálják elfogadni magukat, talán ez változásra sarkallja majd őket. Ha meg mégsem, akkor legalább vidáman lesznek túlsúlyosak, és nem önsajnáltató módon.

2013. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Ajánlanék Taoista életmód közösséget nekik.. lehet több harmóniát és lelki egyensúlyt érnének el a szellemük tudatos felemelésének gyakorlásával, mint az állapotukkal való barátkozással. Tehát a szememben még amivel próbálkoznak, abban is amatőröknek tűnnek, hiszen van kijárt út, módszer a lelki egyensúly eléréséhez. Hogy ebben a testi egyensúly is szerepet játszik, ez vajon visszatartaná őket mondjuk egy kis jógázástól?
2013. febr. 25. 07:48
 10/63 anonim ***** válasza:
96%

De szépek :)

Birom az ilyen embereket akik inkább ilyen közösséget alakítanak , mint inkább mozognának kicsit, vagy bármit is tennének az egészségükért, jah persze ez egyszerűbb.Csak nem kéne reklámozni , hogy ne tudjonak túl sok embert behálózni.

2013. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!