Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » DUCILAND? Az lesz az új...

DUCILAND? Az lesz az új trend, hogy az elhízás és a cukorbetegség menő?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 24. 21:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Nem ez az uj trend, csak gondolom belatod, hogy konnyebb ugy fogyni, hogy kozben nem akarod kinyirni magad, mert annyi gyuloletet erzel a sajat tested irant.

En (es sok masik duci is) ezt ereztem, hiaba valtottam eletmodot es fogytam 30 kg-t kemeny 2 ev alatt. A lelki allapotom miatt ment annyira nehezen.


Szerinted hogy lehet ugy fogyni, hogy egy semminek erzed magad, ongyilkos akarsz lenni???

2013. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Van tudományos (valós) alapja annak, hogy a pszichés problémát (önbecsülés hiánya, öngyilkossági vágy) az elhízással hozod összefüggésbe?


Millió ember millió más okra fogja az öngyilkossági és önutálat hajlamait, erre továbbra is léteznek igazi terápiás megoldások (pszichoterápia, keleti egészségfejlesztő gyakorlatok) az önsegítő csoportok lehet, hogy nem kuruzslások, de a hatékonyságuk nem valószínű hogy vetekedhet a jól bevált, igazolt módszerekkel. Tehát ha lelki problémám van, azt pszichológus szakember segítségével oldom meg, ha egyedül nem megy. Sok gyenge ember összefogásában (jelen esetben lelki/testi beteg) nem látom a rációt. Egészséges és erős, nagy tudású ember köré kell összpontosulni, akire számítani lehet, aki valóban tudja hogyan lehet előrébb jutni, fejlődni, gyógyulni, nagyobb egészségre szert tenni.

2013. márc. 12. 12:32
 53/63 anonim ***** válasza:

Szamomra valos, hoszen ateltem. A koversegem miatt neztek le, azert szoltak be, A KOVERSEG MIATT volt keves onbizalmam!


Ne tudomanyoz magyaratokat keress, hiszen ennek erzelmi alapja van!

Ne legyel mar ennyire egyugyu.

2013. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

De ha a kövérség miatt lelki problémáid voltak, miért nem pszichológus szakembert kerestél fel?


És a kiváltó ok megszüntetése, tehát a lefogyás. Ebben mennyit tudtak segíteni? Ehhez is komoly tudás kell, nem véletlen, hogy a legtöbb ember nem tud sikeresen fogyni.

Például a magam részéről egy egészséges életmóddal, táplálkozással foglalkozó csoporthoz való csatlakozást találnék logikusnak. Sajnos a dietetikusok bezavarnak, mert ilyen témában ma ezeket a szerencsétleneket tartják kompetensnek, de idővel majd elmúlik.


Ahogy írtam, problémái pedig mindenkinek vannak! Valakit a túlsúlya miatt néznek le, valakit mert vékony, valakit mert szemüveges, valakit mert nincs semmi fogás rajta de csak azért is lenézik. És? Teszem azt nekem foglalkoznom kellene az 'együgyű' megjegyzéssel? Persze hogy nem érdekel, ha naponta százan vágnák a fejemhez, tényeken akkor sem változtatna: nem rendelkezem rossz szellemi képességekkel, sőt..

A lenézés benned dől el, és ha zavar mások lenézése, akkor a pszichédet kell megerősíteni. Mint írtam ezen a beszélgetésen, erre vannak technikák, de egyik sem baráti összejövetel és egymás bátorítása néhány másik túlsúlyos nővel. Szakemberek állnak rendelkezésre, akik segíthetnek a szellemünk-lelkünk rendbetartásában. Ha valakit mások lenézése zavar, ez problémát okoz, akkor igazi segítséget kell igénybe venni. Ha bejött ez a csapat, csoport akkor gratulálok, nyilván több járható út van..

2013. márc. 13. 08:40
 55/63 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted? Most ez komoly??


Szerinted hogy lehet úgy fogyni, hogy gyűlölöm magam, a testem, mindenem??? Elárulom, hogy 2 éven keresztül kemény diétát tartottam, személyi edzővel sportoltam, mégis csak havi 1 g-t fogytam!

Ez a csoport segített elfogadni és szeretni a testemet, önmagamat, és láám, azóta havi 3 kg-t fogyok, pedig heti 1x már nasit is megengedek magamnak!


Eddig is feltűnt, hogy te nem vagy valami intelligens ember, de ezzel a kérdéssel be is bizonyítottad.


Az már csak mellékes, hogy honnan lett volna pénzem nekem 16 évesen pszichiáterre meg pszichológusra... ?!

2013. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Az élet pénzbe kerül.. Az edző és a 2 éven át tartó divatdiéta is.


Én a tudományban hiszek, Te 2 éven át követtél hatástalan diétát. Szimplán egyszer kellett volna megtanulni normálisan táplálkozni :D


A fogyásnak gyakorlatilag semmi köze az önelfogadáshoz vagy éppen az önutálatnak, ha lecsökkented a táplálék eredetű hormonális zavarokat, gyulladásokat a testedben, stabilan tartod a vércukorszintedet, akkor önutálat ide vagy oda, fogytál volna már korábban is. Ehelyett diétára és (inkompetens?) edzére pazaroltál időt (pénzt?), értelmes edzést, táplálkozást a mai napig nem biztos, hogy sikerült elkezdeni.


Nem volt pénzed pszichológusra, de jóga vagy Taichi edzésre elmenni se? Ezek szerves részét képezi a lelki egyensúly fejlesztése! :)

2013. márc. 13. 11:19
 57/63 anonim ***** válasza:

Hatástalan diéta????


Reggeli 50 g zabpehely vízből, délelőtt 1 alma, délben natúr csirkemell rizzsel, uzsonna 1 gyümölcs, vacsi natúr csirkemell!!!


Ebéd-vacsi baromi változatos: csirkemell, hal, túró!


Rohadj meg ott ahol vagy, dietetikus állította össze, személyi edzőhöz jártam, nekem ne pofázz, hogy hatástalan diétám volt!! Képzeld, most még lazábban tartom, mégis többet fogyok!!


IGENIS VAN KÖZE LELKI ÁLLAPOTNAK A FOGYÁSHOZ!


Idióta vagy!!

2013. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Én tudom milyen kövérnek lenni és ezért amit mondok, azt a saját szemszögemből írom le. Szerintem az általad is belinkelt ducicsoport nem ér semmit. Én akkor kezdtem el diétába és sportba, mikor az önbizalmam 0 volt. De láttam magam előtt, hogy mennyivel jobb lesz akkor, ha leadom a felesleget. Ehhez viszont az kellett, hogy tényleg zavarjon a súlyom. Ha az ilyen oldalak üzenetét fogadnám el, akkor az miben segítene? Ha elfogadnám a testem, akkor nem akarnék változtatni. Tagja vagyok pár csoportnak, de mindegyik vagy a diétás ételek főzéséről szol vagy az edzésről v. mozgásról. Összehasonlításképp, ha 10 percre felnézek ezekre, a ducicsoportosan azt látom, hogy jó vagyok így is. Ennek az lesz az eredménye, hogy inkább kihagyom a mai mozgást, inkább nassolok helyette kicsit. Míg ha sportos csajokat nézegetek, nekem is meg jön a kedvem a mozgáshoz.

Tehát én nem értek egyet azzal, hogy önbizalomhiányban szenvedők ne kezdhetnének el fogyni. Én úgy voltam vele, pedig egész életemben csúfoltak a súlyom miatt. Most viszont elkezdtem fogyni, és ahogy hónapról hónapra egyre több megy le, úgy lesz egyre több önbizalmam.

2013. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

57. Válaszoló, FEGYELMEZD MAGAD! A különböző nézőpont még nem indokol ilyen hangnemet, kitöréseket!

Rizst, zabot, túrót eszel. Nem írom le a véleményemet a dietetikáról, ezek nagyon ócska ételek. Miért fogyna velük bárki is... néhányak egy ideig fogynak vele, szerencsések. A dietetika áltudomány, és köszönőviszonyban sincs az egészséges táplálkozással. Hát ezért nem fogytál. Most valamit jobban csinálsz, bármilyen biológiai, hormonális pozitív változás történhetett. Gratuláció a fogyásodhoz.


58. Válaszoló, köszönöm a válaszod. Így látom én is, logikus amit írsz.

2013. márc. 13. 12:32
 60/63 anonim ***** válasza:

Most, hogy végigolvastam az összes választ, én is szeretnék hozzászólni. Elnézést kérek előre is, ha valaki számára sértő lesz, amit írok, igyekszem kulturáltan fogalmazni, de a beállítottságom, véleményem leírom. Mikor először megláttam az oldalt, grimaszokat vágtam, és megnéztem pár posztot. Mikor a 20. "Gyönyörű!" feliratú képet láttam, rajta túlsúlyos nővel, az ocsmány szó jutott eszembe, és szó szerint a szőr felállt a hátamon. Egyszerűen nem bírom az ilyet, és amit ez az oldal képvisel, nálam kiveri a biztosítékot, mert azt a belső manipulációt alkalmazzák, ami túlzásokra, és sokszorosításra alapul. Magyarul, ha valaki elég sokszor mondd valamit, azonosul a hallottakkal, már tudatalatti szinten is. És ez nem megoldás, soha nem is volt az, mondjon akárki akármit, ez a menekülés egy fajtája, az utolsó mentsvár. Egyetértek a Kérdezővel, hogy az oldal propagandaként is felfogható, mert itt szó sincs VÁLTOZTATÁSRÓL, ez arról szól, hogy "fogadjuk" el magunkat, maradjunk kövérek, és minden megoldódik, ha mosolygunk. A név (Duciland), a képek, minden egyes poszt ezt sugározza. Bár akkor nem kötnék bele, ha valaki művészet szempontjából közelítené meg a dolgot, és, mint kövér nő fétises látásmódját akarná érvényesíteni a világban, de itt nem erről van szó.

Én életemben soha nem voltam 76 kilónál több, már régóta nem is vagyok annyi, lefogytam. Soha nem értettem, hogy lehet odáig eljutni, ameddig azok a nők eljutottak, és, most saját tapasztalataimból vonom le a konklúziót, mert én is imádok enni, és én is ugyanúgy ráfoghattam volna a kövérségemet a szörnyű életemre, és az ételhez való menekülésemre. Én is sok ilyen embert ismerek, akik siránkoznak, pedig csak a valódi akaraterő hiányzik..

Ez az oldal, és képviselői egy olyan belső frusztrációt vezetnek le, ily módon, melyet okozhatott a média, a társadalmi sztereotípiák, a családi háttér, és a sok befolyásoló tényező, ami őket körülvette, és szerintem ez nem normális. És nem egészséges, hanem végtelenül destruktív.

2013. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!