Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » DUCILAND? Az lesz az új...

DUCILAND? Az lesz az új trend, hogy az elhízás és a cukorbetegség menő?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 24. 21:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim válasza:
-l
2013. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

30-as én megértem, hogy rosszulesett, hogy leszóltak, mert vékony vagy. Hasonló cipőben jártam, ráadásul középiskolás koromban, amikor a legérzékenyebb korban voltam én is sokat kaptam. Én voltam a legvékonyabb a suliban és elég ronda beszólásokat kaptam. Girhesnek, gebének hívtak és csak elrettentő példaként emlegettek páran, hogy nehogy ilyen soványak legyenek. Pedig nem voltam anorexiás, csak ilyen alkat. Tehettem volna ellene más étrenddel, mozgással, de annyira elment az összes önbizalmam, hogy már semmihez sem volt kedvem, elkönyveltem magam undorítónak és kész.

De ez még nem ok arra hogy ha valaki kövér, akkor gúnyolódjak vele, vagy megalázzam. Lehet véleményt mondani másokról anélkül is, hogy jól megtaposnánk.

2013. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

29. köszönöm, ez is egy vélemény, ráadásul teljesen érthető vélemény.


Gondolkoztam, hogy én vajon negatívan állok-e ehhez a jelenséghez. De csak azt találtam, amit talán már leírtam: ha segíteni akarnak magukon és másokon, akkor fejlesztik magukat. Ennek nem az összefogás az elsődleges módja, hanem megfelelő gyakorlatokkal lehet a szellemünket erősíteni, így elérhetik azt az áhított kiegyensúlyozott állapotot, amiből aztán könnyebb változtatni. Nyakatekert kicsit, ugyanis semmilyen utalást nem láttam egészségfejlesztést, a szellem felemelést segítő gyakorlatokra, de még pszichológia vonatkozású anyaggal sem találkoztam az üzenőfalon.


Márpedig ha valaki fejlődni akar lelki-szellemi szinten, akkor azért a jóga, vagy a csikung gyakorlatok, a psziché rendbetételéhez pszichológus szakember, pszichoterápia már csak képbe kerülnének.


Előttem ez a 'változtatunk!' címszó üresnek tűnik, sajnos ezt erősítették meg mások saját tapasztalataik alapján.


"Én szívesen látok minden olyan kezdeményezést, ami arról szól, hogy egy negatív élethelyzetből, lelkileg, testileg kikeveredjen az ember"


Nagyon jó, kívánom én is hogy ez így legyen! De én azt látom, hogy ha egy szervezet hitelesen foglalkozik ezzel, segít utat mutatni az embereknek, lehetőséget ad, akkor ott a kezdeményező ember éhen is halhat, mindegy mekkora tudású szakember. Ellenben kevéssé hiteles, de egyszerűbb utakat ajánló emberek rögtön közönségre lelnek. Ebben pont benne élek, elsőrangú (és elszomorító) tapasztalataim vannak. A végeredmény pedig az, hogy az emberek nem keverednek ki az élethelyzetükből, és ezt előre lehet is látni. Munka nélkül.. ritkán származik gyümölcs.

2013. febr. 25. 17:25
 34/63 anonim ***** válasza:

Én jógáztam, egészségügyi problémák miatt abba kellett hagynom egy idő után, de nem volt rossz, újra fogom kezdeni. Szóval csak jót tudok róla mondani. De szerintem azért ez nem elég a lelki dolgok helyretételéhez. Jó, lehet, hogy egy profi jógaoktatóval más, mintha csak otthon kezd neki egyedül az ember valami könyvből. De nem mindenkinek van pénze erre és nem is mindenhol van rá lehetőség. Úgyhogy sokszor tényleg az marad az embernek, hogy összekaparja a maradék önbizalmát, meg akaratát és valamit kezdjen magával.


Hogy ebből a ducis oldalból meg mi lesz, majd látjuk. Lehet, hogy én vagyok optimista, de én azt remélem, hogy aki fogyni akar, az ott talál társaságot magának, akit meg nem érdekel a fogyás, az meg jól érzi magát a hozzá hasonlóak társaságában, nem pedig arra hajaz majd, hogy a jelentős túlsúlyt egészségesnek állítsa be. :)

2013. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
Dzsízöszkrájszt! Ezek a nők nem normálisak...jó pár évvel megrövidítik az életüket ezzel a felfogással. Én inkább választom a földi életet és a + 20 évet, mint "ducilandi " punnyadást... -.-"
2013. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Így legyen!

Valakinek optimistának is kell lenniük, van mit ellensúlyoznod.

2013. febr. 25. 20:15
 37/63 anonim válasza:
49%

Kedves Kérdező!

Én mint a kampány létrehozója kicsit megvilágosítanám a homályt az agyadban!

Vedd a fáradtságot ha kérdezel, előtte járj a témának alaposan utána!

Röviden összefoglalom, hogy számodra is érthető legyen!


Miért tesszük amit teszünk!?

Változtass, hogy változhass!

Fontos, hogy egészségesen akarjunk élni, fontos hogy szeressük magunkat!

Fontos hogy változtassunk!

Egy kiegyensúlyozott duci ember, aki ebben a formában szereti és elfogadja önmagát, könnyebben, kényszer érzése nélkül tud változtatni az életén, legyen szó teljes életmódváltásról, vagy akár egy fogyókúra program megvalósításáról!

Ez egy tapasztalaton alapuló tény! Kár minden negatív szó!

A cél tanácsadás, figyelemfelkeltés. Dobd el a fekete zsák ruhát, légy igényes, öltözz csinosan! Szeresd a tested a kis lábujjadtól a fejed búbjáig és megváltozik az életed! Mosolyogj, sugározz, légy boldog! Ha boldog és kiegyensúlyozott vagy megváltozik a világ!

Megkapod a hőn áhított állást, megkaphatod a szerelmet, felpezsdül a házaséleted!

Változtass, hogy változhass!

Egy fotósorozatot készítettem fotós, sminkes és (átlagember) duci barátaimmal!

Felesleges bántani minket, lepereg a negatív szó! Felvállaltuk magunkat, felvállaltuk egymást ezért mert hiszünk ebben és segíteni szeretnénk!


[link]


Kérdésedre a válasz soha nem lesz az új trend az elhízás és a cukorbetegség!

Jó tanács: Ne csak nézz, láss is!

2013. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim válasza:

Szerintem is van egy kis félreértés a poszt indítójában - és néhány kommentben. Nem is értem hogy lehetne egy anorexiás oldalhoz hasonlítani, hogy ott nem arról szól, hogy fogadd el magad, hanem hogy hogyan legyél "még olyanabb". Egy közösség, akik meg merik mutatni magukat, hogy miért is tartoznak össze nem Isten elleni bűn.

Nem tudom te találkoztál-e már duci emberrel. Biztos neki és mindenki másnak is van egy története, hogy miért lett olyan. Nem bírom ezeket a sztereotípiákat, hogy duci Uram bocsá' kövér vagy dagadt disznó valaki valaki más kívül álló, kívülről ítélkező ember szemében, csak mert nem tudja mi áll a háttérben - és tulajdonképpen nem is értem értem egy duci ember láttán miért egy egyedül ülő, depressziós, egész nap zabáló ember jut eszébe, akinek esetleg a távirányító nyomogatás és a wc-re járás a napi legintenzívebb mozgása. Személy szerint duci vagyok, betegség az oka, ha fejen állok sem fogok soha tudni lefogyni úgy, ahogy a mai társadalom minden nőt látni szeretné - 90-60-90, vagy épp az aktuális címlaplányokat. Én elfogadtam ezt, mindezek ellenére egészségesen igyekszem élni, mozogni (bár csak tollaslabdában, de ott dobogós helyen állok minden megmérettetésen), van férjem, munkahelyem, gyermekem és nagyon boldog vagyok.

Szóval ha az említett sztereotípiák közöl akár csak egy is halványul néhány ember tudatában szerény kis országukban, akkor már sokat elért ez az oldal szerintem. Az hogy ilyen provokatív, szerintem remek dolog, hiszen, ha melegítőnadrágos, átlagos öltözésben lenne 1-2 duci nő a képek, vagy valamilyen skiccel logo, akkor nem biztos, hogy most itt beszélgetnénk. Nyilván ki kell verni kicsit a biztosítékot néha, hogy felfigyeljünk valamire.

Szép estét mindenkinek :)

2013. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

Kedves 37. Válaszoló!


Mint hogy magam is komoly szinten foglalkozom a témával.. Teljes mértékben ellenkező véleményen vagyunk. Önök milyen haladást, előrelépést érnek el? A kóros állapotokat nem kell elfogadni, meg kell gyógyulni.


Ehhez milyen terápiákat használnak? Milyen táplálkozási, életmódbeli tanácsokkal segítik az Önökhöz került hölgyeket? Hogy fog a hormonrendszerük és az egészségük visszaállni az egészséges szintre?


Önelfogadással? Lehet hogy elhamarkodottan vonták le a tapasztalatokat. Az emberi szellem, lélek fejlődése kemény út, sok időt és energiát igényel, komoly gyakorlatokat igényel, de megvan rá a mód..


Önök, ha már csoportba szerveződtek, meg kéne ismerjék az egészséges táplálkozás és életmód alapjait. A mögöttes ideológiai háló az Önök döntése, de csak szubjektív módon lesz segítségükre. Az elhízás problémája objektíven nézve nem az önelfogadás hiánya, hanem az egészségügyi kockázatok. Hogyan segítik ezek megelőzését?

2013. febr. 26. 10:47
 40/63 anonim ***** válasza:
ha napi fél-egy órát rászánnának a tornázásra már nem kellene ilyen klubot alapítani.
2013. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!