Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez megfelelő diétás étrend?

Ez megfelelő diétás étrend?

Figyelt kérdés

R:zabkása tejjel,méz,barack

T:tejeskv

E:spagetti barna tésztábol,kis sajttal

U:1 barack

V:Rántotta zöldségekkel



2015. júl. 13. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És mindennap ezt fogod enni?
2015. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem,csak holnapra ezt találtam ki.

Igyekszem majd változatosan enni

2015. júl. 13. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
A vacsora remek, a többi viszont nagyon megdobja az inzulint. Persze attól még tud fogyni az ember, de azért lehet jobban csinálni. Személy szerint több zöldséget is ennék, az sem kötelező, csak hasznos. Én nem laknék jól egy kevés sajtos spagettivel, sokkal viszont búcsút mondhatnék a kalóriadeficitemnek, de ha Te tudsz ilyesmiből elég keveset anni, tedd, bár vannak tápanyagdúsabb ételek, mint a gabona, a sajt legalább fehérje és a laktóztartalma is igen alacsony, ha érlelt.
2015. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor mit kéne ennem?

Csak mert nem vagyok tapasztalt a diétákban

2015. júl. 13. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó!


Viszont a zab az tömény szénhidrát (durva keményítőforrás), a méz az tömény cukor, a tej pedig ezeken felül is durván megtolja az inzulinszitnedet.


Ez mit okoz? Leáll a zsírégetés, raktározódik a zsír. Nyilván így is lehet fogyni, csak aránylag nehéz.


Tejes kávé, ugyanaz igaz rá mint a tejre. Lehet vele fogyni, de a természetben a tej a pici borjú hízását, növekedését segíti elő. Meg az ember hájasodását. Lehet vele fogyni, de a hatása pont ellentétes.


Búza tészta, ugyanez a hatás, csak még gluténnal, hátha hormongebaszok is bejátszanak. Mert be szoktak játszani :)


Szerintem a vacsorád tényleg jó, a többi is, de azok csak azért mert nem szeretnék ilyen leszólós lenni. De a vacsorádat még én is megenném, ez azért jelent valamit :)

(nem vagyok olyan igényes, én mostanában rizst eszem, olcsó kaja, nem akarok fogyni. fogyózóknak azért figyelnetek kell, jobban mint nekem)

2015. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit kéne - célszerű tojást, zöldségeket (tényleg jó az a vacsi)


Másféle zöldségeket, nyersen, párolva, sütve halakkal, húsokkal. Így ilyesmi egy normál étrend alapja.


Zab, tészta, tej? :) Luxus, luxus. Ezek a legolcsóbb kaják voltak, szegénység alatt ezért terjedtek el. Ma luxus ilyen töltelék kajákra pénzt kiadni, de ugye finomak, megszokottak, még mindig olcsóak és jó a marketingjük. Figyelembe véve mennyi gondot okoznak, betegségeket, elhízást tényleg luxus a fogyasztásuk. Igazából nem engedhetnénk meg magunknak társadalmi szinten, de megtesszük :)

2015. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Az ebédemen nem tudok változtani,mert anyukám ezt főzi holnap és itt lesz a család is.

Esetleg valaki meg tudná mondani,hogy délelőtt mit lenne jó enni? :)

Uzsonnára jobb lenne egy kis nyers répa?

2015. júl. 13. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Á, barackszezon van, szerintem nincs baj az uzsonnával :) Aki egy barackba beleköt, főleg szezonban és spagettis ebéd után, az nagyon furcsa gondolkodású ember.


Akkor az ebéd fix, végülis ez nem a világ vége, az is dícséretes, ha akkor igyekszel, amikor lehetőséged van rá.


Reggelire szerintem fehérje kellene, kis sajt és egy rántotta az egész napi fehérje? Kevés.

Hús zöldséggel, tojás, ha nem unod...

A zabkása legalább egész laktató, de viszonylag kicsi a fehérjetartalma (azért nem minimális) és reggel alacsony az inzulinérzékenység, akkor nem tolnám a szénhidrátbombákat (mondjuk máskor sem s lehet velük fogyni, de előnyösebb nélkülük, egészség szempontjából is). De legalább a tej maradjon ki, ha már ilyeneket eszel s a méz is legyen pici. Valaki azt írta, hogy a zab édeskés. Én nem értek hozzá, szinte sosem eszem, de egy érett barack sokat tud tenni e téren. Nekem nem kellenek sok édesítés, max. beleszórnék egy kis kókuszreszeléket. Ez persze nem a mai átlagember cukorigényét tükrözi, de még az igen édesszájú párom sem cukrozta meg a barackos mochiját (rizslisztes cucc, alapból cukros, nála nem)... Semmi bajom egy kis mézzel, amúgyis finom, de lehetőleg tényleg ne legyen sok.

2015. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

A mézet ki tudom hagyni könnyen :)

2015. júl. 13. 22:20
 10/11 A kérdező kommentje:
Reggelire mozarella sajt paradicsommal jó nem?
2015. júl. 14. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!