Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség alatt hogyan tudnék...

Terhesség alatt hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

2 kg-ról lenne szó, hogy az előírt gyarapodást ne haladjam meg, mire mérésre kerül a sor. (2 hét múlva.)

Nem véleményt kérek.

Hanem hogyan kivitelezhető a dolog, hogy közben ne legyek rosszul. Mert sajnos van, hogy farkaséhség jön rám, és akárhogy számolom, nem tudok 1900 kcal alá menni :S



2018. jan. 13. 14:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként bocsi, de viccesnek tartom, hogy eszed az íztelen, zsírszegény húsokat, mellé pedig sajtkrémet, sajtot :) Ez olyan, mint amikor bemegy valaki a cukrászdába, kér egy jó cukros sütit és mellé édesítőszerrel a kávét...
2018. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek terhességi cukra volt így meghatározták mikor és mennyit ehet persze úgy, hogy ne szenvedjenek hiányt se ő se a baba. Mire megszületett a gyerek nagyon lefogyott. Nézz utána ilyenkor mit kell ennie a kismamának. De ami még.jobb ha felkeresel egy dietetikust aki ért hozzá és tud segíteni.
2018. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szedek magnéziumot egy ideje.

Fehérjét is igyekszem napi 100 g-ot megenni.

Reggel szoktam enni aszalt szilvát, mert a wc-re menetel is probléma, de nem nagyon segít semmi.

A zöldségeket, gyümölcsöket szívesen enném, csak eléggé sérült a fogzománcom a terhességeim alatt, és ha nyersen eszem, különösen érzékeny rá.

Amire gondoltam, inkább sütök kekszet zabpehelyből, édesítővel, és akkor azt eszem a bolti helyett.

2018. jan. 14. 10:32
 14/23 A kérdező kommentje:

#11

Meg fogsz lepődni, nem a diéta miatt eszem ezeket, hanem a gyomrom nem bírja a zsírosakat, a sertés szagától egyenesen rosszul vagyok, ha nem vagyok terhes, akkor is. A szárnyasoknak is csak a mellét eszem meg, mivel a többitől undorodom. Ez szerintem annyira nem vicces.


Ahogy az sem lenne az, ha pl elmennék egy Mc Dolald's-ba (ami nem sűrűn fordul elő, de nem ez a lényeg), betolnék egy menüt, és light kólát kérnék mellé. Mert így lenne. És nem a kalóriák miatt, hanem azért, mert folyadék formájában egyszerűen nem bírom a cukrot, rosszul leszek tőle. Én sem tudom az okát, mert ha édességet eszek, nincs ez. De ha olyat iszok, minden bajom van.

2018. jan. 14. 10:37
 15/23 A kérdező kommentje:

Amúgy a sajtkrém, amit eszek, 14% zsírtartalmú. Megeszek belőle a 4 szelet abonettre kb 20 grammot, az durván 3 g zsír. A trappistából is megeszek 2 dekát, kb 5 g...

A kefírben meg a csokiban több van, az jobban aggaszt, mert megiszok fél litert, az 15 g zsír... Az ajánlott napi mennyiség meg kb 50 :S

2018. jan. 14. 10:42
 16/23 A kérdező kommentje:

#15

Első terhességemnél kaptam a beszólásokat, pedig akkor nem a gyarapodás volt a sok, hanem az alapsúlyom nagy. Hát rosszul érintett, főleg 1 hét vészes hányás után, hogy ahhoz hasonlította a gyarapodásom, mikor nem ettem semmit.

Másodikkal nem oda jártam, nem mondtak semmit erre soha.

De most megint új helyen vagyok, és nem tudom, mire számítsak.

2018. jan. 14. 10:45
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekem volt enyhe terhességi diabéteszem, 180 g CH-diétán voltam, ami viszonylag könnyen tartható. Erre találsz egy csomó mintaétrendet. Túrórudi és müzliszelet nem igazán fér bele, a kekszek és abonett helyett inkább egyél teljes kiőrlésű rozskenyeret. Édesítőnek pedig inkább sztíviát, esetleg nyírfacukrot használj, vagy egy kevés mézet, ha ragaszkodsz az édes ízekhez, ne mesterséges édesítőszereket. Azt pedig tudd, hogy az aszalt gyümölcsök töményen tartalmazzák a gyümölcscukrot.:-) Ha gondod van a szorulással, inkább egyél éhgyomorra valami aprómagvas gyümölcsből készült lekvárt egy kanállal, meg natúr joghurtot, de akár bele is keverhetsz a joghurtba egy kis ribizlit pl. (fagyottat kiolvasztva, nem kell sok.) A diétába bele kell számolni a tej, tejtermékek CH-tartalmát is, sokan megfeledkeznek róla. Ha nem bírod a nyers zöldséget, készítsd el párolva, akár egész napra előre, és a köretek legalább felét helyettesítsd ezzel. Nem láttam az étrendedben tojást, pedig az is remek fehérjeforrás, ráadásul egy tapadásmentes serpenyőben, minimális zsiradékkal készített 2 tojásos omlett, megtöltve egy kis apróra vágott paradicsommal, kaliforniai paprikával, lila- vagy póréhagymával, csirkemellsonkával vagy párolt csirkemellel, brokkolival stb, meg pár deka reszelt sajttal meglepően laktató, és alig tartalmaz kalóriát. De dúsíthatod főtt tojással a főétkezéseket is, vagy eheted tízóraira, uzsonnára zöldséggel, fél szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.
2018. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Számolom a ch-kat, mindent bele szoktam számolni (azt is tudom, hogy 1 szem aszalt szilva tartalmaz kb 5 g-ot), de kb 190 alatt nem tudok maradni.

Az elméleti részével tisztában vagyok, mert nem terhesen 150-et is tudtam tartani, de most valahogy nagyon kínkeservesen megy a dolog...

A tojást a zsír miatt nem nagyon ettem eddig, mert kb 4 db nekem kellene egy étkezésre, az meg már megint nem túl baráti. Régebben ettem sokat, de akkor bírtam úgy, hogy ne egyek mellé mást.

2018. jan. 14. 11:39
 19/23 anonim válasza:
100%
Szerintem meg ne számolgass, hanem csak szimplán egyél normálisan, ne csak zabpelyhet, meg 0/néhány %-os, egészségesnek kikiáltott de valójában haszontalan ételeket.
2018. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a 11-es válasz miatt, nem sértésnek szántam. Sokan csinálják, amit írtam, és nem az általad felsorolt indokok miatt, hanem mert nem gondolkodnak.

Mindenesetre azt írod, hogy próbálsz 190 g ch alatt maradni, de közben aggódsz a tojás 5g/db zsírtartalma miatt. Ez így nem megy. Vagy a ch kevés, vagy a zsír, mindkettőt nem lehet drasztikusan csökkenteni, mert akkor miből lesz energiád? Nekem csak úgy sikerül levinni a ch-t, ha a zsírt emelem, pl. nekem a 150 g ch-hoz kb. 100 g zsír kell. Ennél kevesebbel állandóan éhes lennék, pedig én nem is vagyok terhes.

2018. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!