Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire le kell...

Tényleg ennyire le kell fogyni a lapos hashoz? Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés

160 cm magas nő vagyok, idén elkezdtem sportolni és 56 kilóról lefogytam 47-re. A gond az, hogy egy kis hasam még mindig van. Ébredés után reggel már egész tűrhető, de amint reggelizek és megiszok egy-két pohár vizet, újra ott van.

Komolyan 45 kilóra le kell fogynom, ami a testtömegindexem szerint már nem az egészséges határ ahhoz, hogy nézzen ki valahogy a hasam is?

Kezdek elkeseredni.

Normális ez így?



2018. nov. 7. 19:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Van akinek ilyen a genetikája...
2018. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggel nincs hasad, csak evés(ek) után, akkor NEM fogyni kell, hanem olyan ételeket enni, amiktöl nem fújódik fel a hasad.
2018. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
jaj istenem te összekevered a hájat a puffadt hassal. csak megsugom hogy MINDENKINEK tágul a hasa térfogata evés után, mivel hogy is mondjam.. A KAJA KITÁGÍTJA. ha ez nem tetszik akkor pusztulj éhen, mást nem tehetsz.
2018. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy írták, nyilván megnő a hasad evés, ivás után, ez természetes jelenség, felesleges berzenkedni ellene, ez ilyen.

Nyilván ne akarj egészségtelenül vékony lenni.


Illetve még megteheted, hogy csak közvetlenül lefekvés előtt (vagy amikor hazaérsz és már senki nem látja a hasad) eszel, akkor nem nő meg a hasad a reggelitől vagy ebédtől. Ezt nem komolyan írom ám, csak akkor csináld, ha a szervezetednek ez jólesik. Ami bizonyára ritka dolog. Csak alá akarom húzni ezzel, hogy ha eszel, akkor nőni fog.


Illetve bizonyára enyhébb a helyzet, ha icipici térfogatú ételt eszel. De ez is olyan, hogy szerintem az egészséged, közérzeted, energiaszinted legyen az első, ne a kinézeteddel kapcsolatos irreális elvárások.


Csak mert egy karcsú alakon van egy evés miatti dudorosabb has, az nem ronda. A hasnak nem kell full laposnak lennie nonstop, ahogy a combnak sem kell vékonykának lennie, nem ez a természetes kinézetük.

2018. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

"plusz nem elég az a hasizom, kétnaponta minimum kell."


Ez butaság. Én heti egyszeri hasizmozás mellett szabályos kockahasat csináltam 10 hét alatt, úgy, hogy előtte még egy kis pocak is volt.

A kulcs a diéta, nem pedig a has gyakorlatok.

2018. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

"

Maximum 3 étkezés legyen egy nap. Ha bírod akkor elég kettőt is enni, mert akkor nagy menyiségben letudsz fogyni és a hasról beszélek, de ha nem bírod akkor a maximum 3 maradjon meg. Ha reggel nem vagy éhes akkor ne egyél."


Te szándékosan trollkodsz, vagy tényleg ennyire hülye vagy? Miért pofázol bele olyan dolgokba mikhez láthatóan semmit nem értesz? Maximum 3 étkezés fogyáshoz? Napi 5 is kevés, ha pörgetni akarja az anyagcserét, inkább napi 7.

2018. nov. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem trollkodom, lapos hasról volt szó, és nem mond azt nekem, hogyha többet eszel akkor lefogsz mert ez ebben semmi logika nincsen.
2018. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Lefogsz=lefogysz
2018. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
2018. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az étkezések számának semmi köze semmihez (jó, ez túlzás, de amiket itt írtak, az nem igaz általánosan), a fogyáshoz kalóriadeficit kell, nem kevés vagy sok étkezés. Az anyagcsere nem lassul napi egy étkezésnél sem (ahhoz több nap koplalás kell), sokan így fogynak kényelmesen, igaz, egyesek így tömegelnek. Az egy étkezésre fogyasztott kalória NAGYON tág keretek közt változik s míg van, aki képtelen 300 kcal fölött enni, van, akinek egyszerre 1000+ kcal kell, különben pokolian éhes lesz (1000 kcal nem is sok, nekem 2000 még egy normál, nem nagy étkezés, de láttam már embereket a duplájával is).

S az ember jóllakáshoz szükséges kalóriaigénye nincs erős korrelációban a kalóriaigényével.

2018. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!