Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem túl drasztikus, ha bevisze...

Nem túl drasztikus, ha beviszek napi 1500 kalóriát és elégetek 500-at?

Figyelt kérdés

2019. júl. 6. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Ezt így nehéz megmondani, elég légbőlkapottnak tűnik.

Nemed, magasságod, súlyod?

2019. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bzs03 ***** válasza:
32%
Nem troll vagyok, nem akarok okoskodni de egy jo tanancs: hagyd a francba a kaloriakat makrot szamolj nincs ilyen h ennyi meg ennyi kaloriat egetek el egy edzessel egyebkent a kaloriaszamlalastol meg lehet orulni mert nem olyan pontos mint ha grammokra mered a makrot illetve nem olyan komplex mint a makrotapanyagszamitas
2019. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Mert attól nem lehet megőrülni, hogy méregeted a makrókat minden kajádban :DDDD Jesszus!


Alap egészséges életmód, mértékletes adagok és rendszeres sport, nem kell bekattanni, számolgatni, meg méricskélni!

2019. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előzővel egyetértek. A kérdésedre valaszolva pedig rohadt kevveset eszel...
2019. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
De, valószínűleg túl kevés. Én nem kattanok be a számolgatástól, sőt. Szerintem is érdemes a makrotápanyagokat és a cukrot is figyelni, a mai programokkal nem egy nagy bonyolultság.
2019. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
2-es! Kalória számolás hülyeség mert szamolni kell....de a makró szamolása nem. Téged se az eszedért szeretnek az is biztos
2019. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarod elcseszni az anyagcseréd, hagyd a kalóriamegvonàst, marhàra nem mindegy miből van az a kalória. Pl az olajos magvakban sok kalória van, a tojàsban is van rendesen, de jobb hatàssal vannak a szervezetedre mint egy fehér lisztes zsemle példàul. Egészséges tàpanyagok!!!! Nem a kalória a fontos.

Tàpanyagokra fókuszàlj, én ezt tudom javasolni. De persze azt csinàlsz amit akarsz. De ha 1500 kalóriàt eszel, 500-at elégetsz, olyan mintha 1000- ret ennél ami koplalàs.

Nekem személy szerint a zsír alapú, alacsony szénhidràttartalmú életmód jött be, hozzà több fehérjét eszem. ( Alacsony szénhidràtbevitel 100 gramm alatt van) . Pàr hét utàn szàmolgatni se kell, csak odafigyelni mit eszel.

2019. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es valaszolonak igaza van!


Es egyebkent a kerdesre pedig igen eleg drasztikusnak nez ki, ird le hogy kb mit eszel egy nap ugy konnyebb megmondani.

2019. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaza van .
2019. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

A kalóriatáblázatot úgy állították össze hogy teljesen elégették a kajákat és megnézték mennyi hőt adott le közben.


Ennek mégis mi köze az emésztéshez? Az ember nem egy kályha.


Ráadásul egy nagyon átlagolt értékről van szó, hiszen pl barack és barack között is hatalmas a szórás. Vagy pl napraforgó olaj is változhat évről évre (mint a bor ;) ), napraforgótábláról táblára, az előállítási eljárástól is függ, és még egy halom dologtól. Erre a neten találsz egy kb 70 éve kimért/átlagolt értéket hogy 884 kcal ami lehet a valóságban csak 600, de akár 1200 is simán, és elkezdesz osztani szorozni vele. Kb semmi köze nem lesz a végeredménynek a valós értékhez.


A "kalóriaelégetés" számítása meg méginkább becslés.


A kérdésed valójában így kell hogy hangozzon:


"Nem túl drasztikus, ha beviszek napi 800-1800 kalóriát és elégetek 200-800-at?"

2019. júl. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!