Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor lehet edzeni?

Mikor lehet edzeni?

Figyelt kérdés

sziasztok..


arra lennék kiváncsi hogy fogyáshoz mikor lehet edzeni? kora reggel is edzhetek reggeli után ha még csak egy reggeli van a szervezetembe? vagy van ennek valami rendszere hogy mikor lehet csak edzeni?



2021. febr. 16. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Bármikor, de lehetőleg ne éhgyomorra.
2021. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Én reggel éhgyomorra szoktam edzeni, először leedzem a napi bevitel egy jó részét, és utána már nincs rá "gondom" napközben! És az éhgyomorra edzés a leghatásosabb😊
2021. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Edzeni bármikor lehet. Állítólag,ha éhgyomorra csinálod,akkor gyorsítja az anyagcserét, ez nem tudom mennyire igaz,de én inkább délután szoktam. Én sokkal hatékonyabban és több ideig vagyok képes edzeni, ha előtte 1-2 órával ettem.
2021. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Éhgyomorra azért nem ajánlott edzeni, mert a glikogén raktáraid eléggé le vannak ürülve, nincs semmi energiád, és ha így állsz neki, akkor sok esetben az izmaid bánják (meg persze el is ájulhatsz, sajnos én jártam már így, mert nem bírtam enni reggel). Vannak ugyanakkor kivételek: aerob edzéshez például kifejezetten ajánlott az éhgyomros edzés, mivel eleinte úgyis a glikogén raktárak ürülnének le. De anaerob edzést, vagy erősítést feleslegesen csinálsz reggel, hacsak nem az a célod, hogy direkt az izmaid is kisebbek legyenek.
2021. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
akkor ha reggel edzek reggeli után akkor nem fogyni fogok hanem az izmaim bánja?
2021. febr. 16. 12:21
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#12.21 A fogyás legnagyobb részben az étkezésen múlik. Akármikor edzel, ugyanazzal az edzéssel ugyanannyi kalóriát égetsz el, csak attól függően, hogy épp van-e a véredben tápanyag, az energiát onnan, vagy máshonnan nyeri a szervezet. Ha neked a fenti válaszolókhoz hasonlóan mindegy, hogy zsírból vagy izomból fogysz, akkor nem kell ügyelned az edzés időpontjára.
2021. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

természetesen zsírból akarok fogyni, hisz a kérdésem is arról szól,

de 2különböző választ kaptam,

az egyik hogy lehet reggeli után edzeni a másik pedig nem

2021. febr. 16. 12:36
 8/19 anonim ***** válasza:

Azért kaptál eltérő válaszokat, mert nincs megegyezés a szakértők között sem.

Ott vannak pl. a böjtölők, akik éhgyomorra edzenek simán és vannak a dobozolósok, akik az edzéseket az étkezésekhez kötik. és még egy csomó irányzat

Igazából neked kell sokat utána olvasni és az olvasottak alapján eldönteni melyiket próbálod ki.

2021. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Badarságokat írnak. Évek óta délután edzek. Kaja után 3 órára rá. Nekem így hatékony. Ki az a hibbant, aki nekiáll korgó gyomorral, erőtlenül bohóckodni? 😀 Nem is értem... De hát, mindenki más... Erről eszembe jut, hogy mindig mikor mentem melózni a kora teggeli busszal, a kis nyomorékok már ott lebzseltek a kondi előtt nyitásra várva. 😀 Egyik cigizett, vedelték az energiaitalt 😀 Azóta sztem azoknak 70% uk fekélyes lett 😀
2021. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
Én reggel ezzel kezdem a napot, felébreszt és jobban érzem magam. Súlyzós edzés, nyújtás kis meditáció. És délután munka után egy órás intenzív sétával zárom a napot,de nem késő délután, mert felpörget és nem tudok pihenni. Az tény hogy teli gyomorral nem megy úgy az edzés. Nálam éhgyomorral sokkal jobban működik. Az étkezésekre oda kell figyelni. Legyen rendszeresnapi 5 alkalom és mértékletes, változatos ha megteheted. Heti egy-két kiló elég ha lemegy, ha hirtelen sokat fogysz, az vissza is jön.Sok sikert :)
2021. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!