Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor lehet edzeni?

Mikor lehet edzeni?

Figyelt kérdés

sziasztok..


arra lennék kiváncsi hogy fogyáshoz mikor lehet edzeni? kora reggel is edzhetek reggeli után ha még csak egy reggeli van a szervezetembe? vagy van ennek valami rendszere hogy mikor lehet csak edzeni?



2021. febr. 16. 10:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

#9

nem tudom miért kell alapból lenézni azokat, akik nem úgy edzenek és esznek ahogy te....

lehet h hihetetlen hogy más is működhet egy teljesen másik embernél, mint az ami neked bejött.

Azért mert te éhgyomorra csak bohóckodni tudsz, még lehet h más tud teljes értékű edzést csinálni.

+elég sekélyes dolog pár 10 ember alapján leírni több százat...

2021. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%
Én megtehetem! Író vagyok 😀
2021. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#11, azért éhgyomorra letolni egy crossfit-et, vagy erőemelő edzést, TRX-et, vagy akrobatikát... Hát, sok sikert. Én azért ájultam el egy ilyen alkalommal, mert azt hittem menni fog, úgyse vagyok éhes. Tényleg nem voltam, de egy órányi intenzív izommunkát igénylő edzést nem bír ki éhesen a szervezet. Ezért is írtam, hogy aerob edzés mehet, az hatékonyabb is olyankor. Plusz az a diétázó legjobb barátja, mivel nagy százalékban bontja a zsírt, sokkal jobban, mint bármi más. De komoly erőt nem fogsz tudni kifejteni éhgyomorra. Egy kis erősítés, ami általában hasazás, meg pár guggolás és hasonló dolgok a nőknél, valóban menni fog, de próbálj meg a testsúlyod másfélszeresével guggolni 3×10-es sorozatot. És akkor ez csak a guggolás, semmi mást nem csináltál. Én is reggel szeretek edzeni, mert felébreszt, és alapból jobban indul úgy a napom, de egy shake-et meginni előtte nem nagy kaland, akkor sem, ha nem vagyok éhes.
2021. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ahogy latod, mindenkinek mas valik be.

En peldaul ha futni megyek azt csak reggel szeretem reggeli elott, elotte iszok kis vizet es ugy indulok el, igy a tempom es a megtett tav is jobbnak bizonyult mint delutan.

Viszont ha erosito edzest csinalok azt delutan szoktam legalabb 2 oraval ebed utan.

Probald ki ezt is/azt is hogy meglasd a szervezetednek melyik jobb. Amig kaloriadeficitben vagy es meg mozogsz is, fogyas szempontjabol lenyegtelen melyik napszakban edzel, a nagyobb hangsuly ugyis az etkezeseden van.

2021. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#13

Ezt én ugyan megcáfolni személyesen nem tudom, csak azt tudom, hogy a böjtölőknek nagy a táboruk és ők kifejezetten éhgyomorra szeretnek edzeni.

De ők erre készülnek is, nem úgy vannak vele, hogy egyszer nem eszek, amikor amúgy szoktam, na próbáljuk meg :) úgy persze h rosszul van az ember.

Rendszeresen szoktatják a testüket a böjthöz és a böjt alatti edzéshez.


De ok ha nem hiszed el, nem muszáj, csak aki olvassa még az tudjon róla h ilyen is van :)

2021. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
rendben , akkor folytatom úgy hogy edzek egy nagy adag reggelit és utána torna, utána pedig ebéd után is :)
2021. febr. 16. 13:57
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

Vigyázz h ha étkezés után túl hamar edzel akkor attól is rosszul lehetsz.

Én a vizet is kihánytam amikor vízzel volt tele a gyomrom 😕

2021. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#15 a böjtöt alapvetően baromságnak tartom. Nem szoktam kitérni erre, mert ha meg vannak győződve róla, csinálják, nekem igazából nem fáj. De semmiféle tudományos okról nem tudok, amiért jót tenne az edzésnek, fejlődésnek, formálódásnak (olvastam cikkeket, de mint biokémikus egyiknek sem láttam valódi alapját, vagy hivatalos kutatási eredményét). Fogyáshoz nyilván jó lehet, az alacsony kalória miatt, de csak azoknak, akiknek mindegy, miből, hogyan fogynak, csak mutasson kevesebbet a mérleg. Azt pedig továbbra is kétlem, hogy intenzív edzést tudnának így csinálni. Nem vagyok a mindent eldobozoló fajta, sem az, aki mereven ragaszkodik az adott kalóriákhoz. Inkább a testemre figyelek: ha indokolatlanul éhes vagyok, akkor eszem még egyet, ha nincs étvágyam, akkor nem tömöm magamba a kaját, miközben rosszul vagyok tőle.

Aztán lehet csak én ragaszkodom túlzottan mereven ahhoz, hogy az, amit csinálok minél nagyobb hatásfokú legyen. Meg nekem nem is szimplán a vékony test volt a cél, hanem a formás, tónusos.

Na mindegy, eléggé elvittük a topikot. Igazából a legfontosabb, hogy mozogj rendszeresen. Kipróbálod így is, úgy is, és meglátod. Borzalmasan nagy hibát nem tudsz elkövetni igazából, ha a bemelegítésre, nyújtásra, helyes kivitelezésre figyelsz. Ha közvetlenül edzés előtt akarsz enni, akkor az valami könnyen emészthető legyen: akár egy kis gyümölcs, zöldség például, vagy shake. Utána meg majd eszel normálisan.

2021. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

A rádióban is beszéltek egy szakértővel, aki támogatta a böjtöt 🙃

Meg elég sok kutatás támasztja alá, de nem promózni akarom csak megemlítettem 😀

2021. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!