Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha betartom a megfelelő...

Ha betartom a megfelelő kalória bevitelt,akor ehetek bármit? Nem fogok hízni? 17/L

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 09:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
A 6-os tipikus hülyeséget ír. Az energiamegmaradás törvénye zárt rendszerekre vonatkozik. Az emberi szervezet nem az.
2021. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

#11, Ha nem zárt a rendszer, akkor a felvételt és a leadást kell figyelembe venni, és pont ezt csináljuk a kalóriaszámlálásnál. Az emberi szervezet valóban felvesz és lead energiát.


Mivel az energia nem tűnik el magától, amit fölvett, azt vagy le kell adnia, vagy raktározni fogja. Ha többet ad le, mint amennyit fölvett, akkor a raktárai ürülnek, ez testsúlycsökkenéssel jár, jó esetben a zsír fog fogyni (rossz esetben az izmok, szénhidrátként relative kevés energiát tárolunk), mivel energia nem is keletkezik a semmiből.


A felvétel főleg a táplálékkal történik, minden más (pl. süt rád a nap és melegszik a bőröd) elhanyagolható ehhez képest. A leadást meg becsülik a kalkulátorok, ez persze sokkal kevésbé lehet pontos.

2021. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
29%

11es, mivel en ezt tanultam igy pontosan tudom.

Az emberi szervezet igenis zart rendszer inkabb.

A norbis upatel hulyeseget ne itt promotald!

2021. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A valóságban nincsenek zárt rendszerek, mesterségesen létre lehet hozni egy közel zártan működőt, de maguk az élőlények sosem lesznek azok. Mindig ott lesz a légkör, annak páratartalma, élelembevitel, külső hőmérséklet, mikroorganizmusok, elhalt hámsejtek, sérülések, mozgás, tápanyagok minősége, felszívódási folyamatok változása, szervezeti ciklusok stb.


"mivel en ezt tanultam igy pontosan tudom"

Akkor vagy nagyon félreértettél valamit, vagy hülyeséget tanítottak, de az biztos, hogy a zárt rendszer definícióját nem ismered. Ha az emberi szervezet zárt rendszer lenne, se lélegezni, se enni, se inni nem kéne.

2021. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
11-es, el ne kezdjük megint Pödör hülyeségeit..
2021. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
És ha például 7 óra után is ennék és nem haladnám meg a megfelelő kcal bevitelt akor híznák? Amúgy nem szoktam 7 óra után enni,csak kérdezem.
2021. máj. 19. 13:55
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a kalória a lényeg.

Írok egy elég szélsőséges példát: Ha te éjjel 12-kor befalsz 1500 kalóriát kristálycukorból és disznózsírból, de a szükségleted 1700 kalória, akkor fogyni fogsz. Ez ilyen egyszerű.

2021. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy ettől függetlenül ezt ne csináld, mert nagyon egészségtelen, de nem hízlal.

17-es vagyok.

2021. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted miért számít a 7 óra? Utána már nem emésztesz? Nagy hiba, hogy az emberek túl sokat foglalkoznak a "mikor" kérdéssel, pedig a "mit" a legfontosabb. Jobb éjfélkor egészséges kaját enni, mint délben egészségtelent.
2021. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Senior Séf ***** válasza:
57%

Az emberek többsége csak a "túlevéses" hízást ismeri, pedig többféle hízás létezik. Van, amikor a bélflóra borul fel, túlsúlyba kerülnek a firmicutes fajok, azok pedig adott mennyiségű ételből 3x annyi energiát képesek kihozni, mint a normál bélflóra. Létezik ezenfelül a mérgezéses hízás is, amikor a máj nem tud mit kezdeni a bolti szarokkal folyamatosan bevitt toxinokkal, és zsírpárnába csomagolva ártalmatlanítja azokat. Ledepózza valahol, hogy alkalmas időpontban amikor éppen ráér, és majd akkor ártalmatlanítja azokat. Csakhogy a mai táplálkozás mellett erre sohasem kerül sor.

Szóval nem mindegy, hogy mit eszel.

2021. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!