Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falásrohamokkal mihez kezdjek?...

Falásrohamokkal mihez kezdjek? Mitől lehetnek?

Figyelt kérdés
Korábban sosem volt ilyen gondom, mindig figyeltem az alakomra, vékony voltam, az éhséget is jól bírtam. Most a második szülésem óta viszont állandóan éhes vagyok. Már régóta nem szoptatok, kb 4-5 kg maradt rajtam, eléggé meglátszik. Pajzsmirigy túlműködésem van, arra szedek gyógyszert. Ez a betegség elvileg tud nagy étvágyat okozni, mert gyorsítja az anyagcserét, ugyanakkor éppen ezért még nagy étvágy mellett is fogyás a jellemző. Én viszont nem tudok fogyni. Próbálok "jól" enni, ami néha sikerül, de sokszor iszonyú éhség tör rám, olyankor elveszítek minden önkontrollt és csak eszem és eszem, szinte gondolkodni sem tudok. Ha sok ilyen van, akkor fel is jön néha 1 kg, aztán néhány hét alatt lemegy, aztán megint jön a sok falásroham... Így folyamatosan 60-61 kg között stagnálok, ami nekem nagyon nem áll jól... Van valami tanácsotok ez ellen?

ápr. 16. 20:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hú, hát ez sajnos nagyon változó. Jobb napokon 1500 körül, rosszabbokon nem is számolom, de bőven 2000 fölött.
ápr. 16. 20:12
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Elég nagy eséllyel mentális oka van
ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Na de miféle mentális ok? Mert ezen kívül nem utal semmi arra, hogy problémáim lennének mentálisan.
ápr. 16. 20:20
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen a súlyon stagnálsz, akkor nem lehet akkora a baj, mert legalább nem hízol tovább. :) Szerintem kezdj el sportolni, egyrészt kalóriát égetsz, másrészt nagyon jó élettani hatásai vannak ami segíthet helyrebillenteni a dolgokat. És a mentális egészségre is remek hatással van. :) Gondolom hogy kisgyerekek mellett nem könnyű, de ha kezdetnek csak egy napi fél órát meg tudsz oldani, attól már sokkal jobb lesz minden. :) A leírásod alapján szerintem nagyon sokat segítene neked.
ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egy ideje minden nap megcsinálok egy 20 perces hiit edzést. Jó lenne egyébként többet mozogni, de ennyi fér bele, ameddig mindkét gyerekem alszik.
ápr. 16. 20:29
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Próbálj rendszeres étkezést, 3 óránként enni. Reggeli legyen lassu felszivodasu es max 1 oraval ebredes utan
ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt megpróbálom!
ápr. 16. 21:04
 9/21 anonim ***** válasza:

Dietetikushoz nem mész el esetleg? Ő tud személyre szabott étrendet adni, a te alkatodhoz, igényeidhez, szokásaidhoz mérten, olyat keress, aki ért a pajzsmirigy betegségekhez is.


Az szuper, hogy mozogsz, hányszor csinálod meg a hiit edzést?


A Gyerünkanyukám programjai nagyon jók, ha változatosságot szeretnél, nehogy megund az állandó hiit edzést.

ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
Az 1500 kcal fogyókúrás mennyiség. Azért jön rád falásroham, mert éhezel. Te nem "jól eszel", nyúlkaját, hanem kifejezetten rosszul. Egyél többet rendszeresen, tervezetten. A 60-61 kiló teljesen jó. Nem tinédzser vagy, hanem anya. Pszichológust javaslok, önbizalomhiány, szorongás.
ápr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!