Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falásrohamokkal mihez kezdjek?...

Falásrohamokkal mihez kezdjek? Mitől lehetnek?

Figyelt kérdés
Korábban sosem volt ilyen gondom, mindig figyeltem az alakomra, vékony voltam, az éhséget is jól bírtam. Most a második szülésem óta viszont állandóan éhes vagyok. Már régóta nem szoptatok, kb 4-5 kg maradt rajtam, eléggé meglátszik. Pajzsmirigy túlműködésem van, arra szedek gyógyszert. Ez a betegség elvileg tud nagy étvágyat okozni, mert gyorsítja az anyagcserét, ugyanakkor éppen ezért még nagy étvágy mellett is fogyás a jellemző. Én viszont nem tudok fogyni. Próbálok "jól" enni, ami néha sikerül, de sokszor iszonyú éhség tör rám, olyankor elveszítek minden önkontrollt és csak eszem és eszem, szinte gondolkodni sem tudok. Ha sok ilyen van, akkor fel is jön néha 1 kg, aztán néhány hét alatt lemegy, aztán megint jön a sok falásroham... Így folyamatosan 60-61 kg között stagnálok, ami nekem nagyon nem áll jól... Van valami tanácsotok ez ellen?

ápr. 16. 20:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, napi 20 percet csinálok, több nem fér bele. Én régen is sütöttem a hiit-et, ráadásul másfajta edzésből 20 perc nem sokat ér.


Egyelőre próbálom megoldani dietetikus nélkül.


Azért fogyókúrás mennyiség, mert fogyni szeretnék. Nem, nem jó nekem ez a súly, mivel alacsony vagyok. Nem vagyok szorongó, nem is értem, hogy ez miből jött neked...

ápr. 17. 05:05
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerettem* 😂
ápr. 17. 05:05
 13/21 anonim ***** válasza:

Ezt itt mindig az ember fejéhez vágják hogy nem is kell fogynia... Én 165/60-al úgy néztem ki mint egy puding amit kilöttyintettek egy tányérra. És nem, ilyenkor nem elég edzeni, zsírból is le kell adni. Inbody mérésen is kijött, hogy túl sok rajtam a zsír, kevés az izom. Meg attól hogy nem tini vagy, hanem anya, még nem kell elhagyni magad. Tök kiakadok az ilyen véleményektől. :D

Esetleg lehet hogy nem jó összetételben eszed azt az 1500-at? Elég rostdúsan eszel, elég fehérjét fogyasztassz? Max még arra tudok gondolni hogy ez nem jó, mert ha mondjuk fánkból (most nyilván túlzok) viszed be azt az 1500-at, akkor nem lennének meglepőek a falásrohamok.

ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, én is 164 cm vagyok és szintén, mint egy puding.😄


Sok fehérjét és nyers zöldséget próbálok enni. Így átgondolva talán épp a szénhidrát lehet túl kevés.

ápr. 17. 09:24
 15/21 anonim ***** válasza:

13 vagyok.

Én is sok fehérjét ettem, nekem nagyon gyorsan csoda történt a testemmel. :) Viszont nekem volt időm sokat edzeni. Volt kardió is, súlyzós edzés is, alapból bringázom heti 150 km-t, és van egy kutyám akivel napi 10 km-t sétálok. Így 4 hónap alatt el tudtam érni a kívánt célt. :) De ez rengeteg idő, ezt te nyilván nem tudod megcsinálni. Jó most az a hiit, esetleg ha késsőbb még egyszer 20 percet be tudsz iktatni, akkor súlyzós edzést is csinálj hogy izmosodj. Meg azért az is éget legalább valamennyi kalóriát.


Nekem amúgy ezekkel az adatokkal (165/60) az Inbody azt adta ki, hogy 6 kg felesleges zsír van rajtam, és 4 kg izom hiányzok rólam. De ez nyilván mindenkinél más. Most már 52 kiló vagyok nem tudom milyen arányban történt a változás, de így most elégedett vagyok magammal. :)

ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, régen én is ilyen sokat mozogtam, sok izommal 56 kg körül tök jól néztem ki. Szeptemberben a nagyfiam elmegy oviba, akkor fogok tudni rendesen edzeni, alig várom.
ápr. 17. 11:26
 17/21 anonim ***** válasza:

na akkor én lesz a te embered, mert én táplálkozástanácsadóhoz fordultam a falásrohamok miatt. Először is ha megfigyeled, lehet épp ovuláció környékén jellemzőek ezek, nekem ez abszolút megfigyelhető volt. Ilyenkor a szervezetnek nagyobb a kalóriaigénye, ilyenkor ne próbálj koplalni, mert falásroham lesz a vége.

ami fontos:

1, Magnézium - Nekem Gal magnezium biszglicinátból kell napi 3x1-et, tehát 1 db reggel, délben este. Ovuláció környékén szedhetsz egy picit többet, ajánlotta még a magnézium fürdősót, vagy az epsom sót.

Szedhetsz még esteleg krómot is, ez is étvágycsökkentő valamelyest. Ajánlotta a NOW 5-p-5-őt a ciklus 2. felére

2, szénhidrát - a női hormonháztartás minimum 140 gramm szénhidráton működik optimálisan. Ha ezt drasztikusan lecsökkentetted, pl keto, vagy low carb diétát tartasz, ez is okozhat falásrohamokat.

3, általános tápanyaghiány -gal multit javasolta. Ebbe minden benne van, emellé már csak a magnéziumot szedem, plusz a krómot

ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

OFF TOPIC: 17 vagyok

Hihetetlen amúgy...most olvastam végig a válaszokat. Azért remélem kérdező, majd össze tudod hasonlítani az enyémmel és érzed picit a különbséget.

"Önértékelés, pszichológus, biztos éhezel az 1500 kalórián :D"

és folyamatosan én vagyok ebben a topikban lepontozva, aki ténylegesen szakemberhez fordult segítségért. Endokrinológus, táplálkozástanácsadó, személyi edző, pszichológus, csináltam az insumed diétát orvosi felügyelettel. PCOS, IR-em volt, falásrohamokkal küzdöttem, megjártam mindent az elmúlt 5 évben, és még a könyveket, amiket olvastam ezzel kapcsolatban nem is említem. Amikor ide írok, általában olyan baromságokat olvasok hogy hihetetlen, konkrétan senki nem említi azokat a válaszaiban, amiket én írok, és emiatt állandóan le vagyok pontozva. Legutóbb is belémállt valaki, aki 2000!!! kalórián fogyott 60 kilóról 52-re, hogy az 1400 kalória az éhezés, mikor nekem 2 különböző szakember adta meg azt a mennyiséget. Persze fogalma sem volt róla, hogy mi az az IR, úgy okoskodott a kérdezőnek, hogy neki mit kéne ennie.

Tendencia az is, hogy halvány lila gőzük sincs, hogy milyen makrókat esznek, az egyszerű kalóriszámlálást, ami egy elképesztően elavult primitív módszer élteti mindenki. Rengetegen panaszkodnak, hogy problémáik vannak, akkor meg jön az, hogy biztosan zabálsz, biztosan nem mozogsz, és most mint itt is, hogy nincs önbizalmad.

Nem azt mondom, a falászavar egy pszcihológiai probléma. De első körben 0. kilométerként, azért próbáljuk már meg kizárni a táplálkozásbeli okokat, mert lehet, hogy faék egyszerűségű problémáról van szó, ami nagyon könnyen megoldható.

ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

18

Olyan szépen forgatod ki a sztorit, mint egy közmédiás újságíró, ügyes.:D

Pár fontos dolgot elfelejtettél: te az 1400 Kcal-t egy 105 kilós nőnek ajánlottad, ami valóban éhezés, mert 1800 körül van a BMR-e, ráadásul sportol is.

Igen, valóban 2000 Kcal-al fogytam, csak elfelejtetted megemlíteni a rengeteg sportot mellé. Tudod, nem mindenki csak tesped és a csodát várja...

És igen, nem értek az IR-hez, de az eredeti kérdésben ez benne sem volt, így nem annak tudatában válaszoltam. Illetve ott is azt próbáltuk megértetni veled, hogy mivel több anyagcserét is érintő betegsége is volt a kérdezőnek, ne nyomasd minden áron azt azt ami neked volt jó. Ilyenkor orvoshoz kell fordulni, nem a gyakorin tájékozódni.

ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
28%

csak azt felejted el megemlíteni, hogy kb koppra ugyanazokkal a paraméterekkel indultam mint az a kérdező (magasság, testsúly, anyagcsere betegségek) amikkel én rendelkeztem és nekem akkoriban ajánlotta 2 szakember is az 1400 kalóriát.

De oké, maradjunk a vita tárgyánál, hogy nem vagyunk ugyanolyanok, ne általánosítsak, az egy dolog, hogy nekem ezt mondták. Csak azt nem értem, hogy akkor te kezdettől fogva miért vagy egy olyan alapbeállítódásban, hogy az 1400, 1200 kalória az éhezés, bezzeg te 2000 kalóriával fogytál. Nem veszed észre hogy ugyanezt csinálod? Azaz a saját helyzetedből kiindulva degradálod más véleményét. Csak mellettem legalább szól annyi, hogy szinte teljesen ugyanaz volt a kiindulóhelyzetünk, és nekem szakemberek ajánlották ezt.

Az, hogy te 2000 kalóriával fogyni tudtál, ráadásul ilyen kevés súlyfeleslegből, baromira egyedi és kivételes. Valószínűleg nagyon jó a genetikád, gyors az anyagcseréd, vagy tényleg úgy sportolsz, edzel, ahogy egy kezdő, hétköznapi ember még egyelőre nem képes. Nem képes, mert nyilván több 10 kg felesleg nem a sportos életmód miatt jött fel rá.

Ebből a nagyon szélsőséges egyedi paraméterből indulsz ki, és mindenkire ráhányod, hogy éhezik meg keveset eszik. Holott vannak olyan helyzetek amikor igenis 1200, 1400 kalórián fogy valaki. Főleg olyanok, aki mögött kb semmilyen sportmúlt nincsen, 40-50 kiló feleslege van, nyilván nem tud olyan aktivitást belevinni, mint te anno 60 kilósan.

Továbbra is tartom, hogy totál szélsőséges egyedi eset vagy, itt nagyon sokan durván elhízva, több anyagcsere betegséggel szenvednek, nyilván jóval nehezebb nekik fogyniuk, azért is írnak ki kérdéseket, te meg egyfajta lekezelő magatartással kinyilvánítod, dehát csak mozogj, meg számold a kalóriát, mi ebben a nehéz?

És nem nagyzolásból mondom, de pont azért jártam végig rengeteg szakembert, olvastam a témában rengeteget, mert nekem komoly problémáim voltak, nem értettem semmihez, azt sem tudtam, hogyan kell a súlyokat megfogni... És azért mert nehezen fogytam a hormonális, mentális betegségem miatt, időt, pénzt nem sajnálva végigjártam ezt az utat, mert nekem nem olyan a genetikám, lassú az anyagcserém, endomorf testalkat vagyok, könnyen hízok. Nem hiszem hogy voltál valaha hasonló helyzetben. Ebből kifolyólag, és csakis ebből, tehát az extrém nehézségekkel terhelt helyzetem miatt vagyok tájékozott a témában.

Amit csak mellékesen megjegyeznék abból is látszik, hogy mennyire tájékozatlan a hozzászólók nagy része kb minden kérdésnél, hogy a fogyási nehézséget kivétel nélkül mindenki a kalóriákra vezeti vissza. Soha egyetlen egyszer sem láttam sehol azt a szót, hogy inzulin. Mikor ez a fogyás kulcsa. Alapvető biológiai tény, hogy zsírégetés akkor történik, ha az inzulinszint alacsony. És nem...most nehogy azt hidd, hogy ez csak az IR, pajzsmirigy szekciót érinti, hanem minden emberi szervezetre igaz. Soha egyetlen egy helyen sem olvastam arra vonatkozó tanácsot hogy hogyan tarthatod alacsonyan az inzulinszinted. Ez kb mindent elmond erről a topikról.

ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!