Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok, hogyan...

Nikca kérdése:

Mit tanácsoltok, hogyan fogyjak le 3-4 hónap alatt 25 kg-t? Aztán még majd 25 kg-t?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és 119 kiló.2 éve 2 hónap alatt fogytam 18 kg-de 25 jött vissza. Most újra elkezdtem fogyózni. Általában salátát eszem reggelire, gyümit és án roston csirkemellett savanyúsággal délután. Cukormentes üdítőt iszom 2 naponta (Hohes C, Watt Ligt. ) Ez baj? Vagy lehet inni?Milyen tornát javasoltok ehez a súlyhoz?
2012. júl. 19. 10:45
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én 119-ről, hanem csak 86-ról indultam, de bele tudom magam élni a helyzetedbe, ezért is gondoltam, hogy próbálok segíteni azzal, hogy nekem mi vált be.


Semmiképpen se vágj bele semmilyen diétába, amíg az alap szokásaidat nem változtatod meg, mert kudarc lesz a vége. Valószínűleg nagyon rossz az életmódod, amiből hirtelenfelindulásból nem lehet jót csinálni, mert kínlódni fogsz és feladod.


Első lépésben felejtsd el a folyékony kalóriát. Nekem ez alapelvem, inni csak olyat, amiben nincs kcal (kivéve nálam a kv a tej miatt, de amikor diétázom, akkor csínján bánok azzal is, súlytartásnál elfér).


Ha van okos telód, akkor tudok appot ajánlani, ha nincs akkor zsebben elférő notesz és mindig legyen nálad. Kezdj el felírni mindent amit megeszel. De tényleg mindent! Az utolsó "bekaptam a szoliban az ajándékcukorkát" dolgokat is.


Legalább 2 hétig írd, ha gondolod utána segítek átnézni. Ennek már lehet, hogy önmagában eredménye lesz, mert ha az ember látja leírva feketén-fehéren, akkor az némiképp korlátozza az evést is. Utána át lehet nézni, hogy mik azok a dolgok, amiket ki kell szórni az étrendedből és mik azok, amik maradhatnak.


Első körben egyáltalán ne a kilókra fókuszálj. Ha 50 kg-ot le akarsz dobni, arra legalább másfél évet rá kell szánni.


Olvass utána a makrotápanyagok jelentősségének, a szervezet működésének. Nagyon fontos, hogy tudd mit miért eszel, mi micsoda, mi milyen hatással van. Ehhez segítség lehet ez a pár bejegyzés:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha már egy ideje írod és látod, hol vannak a problémák elkezdhetsz változtatni. Első körben szerintem még nem kell a matek, inkább kísérletezd ki, hogy miket szeretsz, mi esik jól az egészséges kaják közül. Próbálj áttérni a napi ötszöri étkezésre, lehetőleg mindegyikben legyen fehérje, zöldség, és valami alacson glikémiás indexű szénhidrát. Lehetőleg a szénhidráttal csínján, és reggel legyen a legtöbb, este lehetőleg már semmi.


Az alap kaják, amiket a következő másfél évben enni fogsz:

Zab, Túró, 0%-os zsírtartalmú natúrjoghurt, hal, csirkehús, zöldségek, esetleg light sajtok, alacsony zsírtartalmú sonka, kevés olajos mag, tojás ilyesmik. Érdemes kísérletezned a fűszerezéssel, meg nézegetni mindennek a kcal tartalmát, mert mondjuk a ketchupban nagyon sok van, mustárban jóval kevesebb. Majonéz tuti felejtős, a vaj/margarin is.


Szerintem eleinte ne foglalkozz a mennyiségekkel, meg a kilókkal, szokj rá a napi ötszöri étkezésre, és lehetőleg tedd egészséges ételekkel. Kezdd el kiiktatni a kenyeret, a tésztát, a krumplit. Továbbra is vezesd a kaja naplót, és ha van időd, kezdj el matekozni is.


Ha édességre vágysz, arra is találsz alacsony kalóriás, magas fehérjetartalmú megoldást. Én pl. mindig tartok otthon mirelit gyümölcsöt, és ha elfog a vágy, akkor túró, joghurt, gyümölcs összeturmixol, meg is van a finomság.


Neked mindenekelőtt meg kell értened, hogy hogyan működsz, megismerned a szervezetedet, hogy mire hogy reagál, és teljesen lecserélni az étkezési szokásaidat, méghozzá úgy, hogy a régi rossz szokásaid sose térhessenek vissza.


Ilyen komolya túlsúllyal érdemben mozogni nem szabad. De heti ötször 40 perc tempós séta is sokat jelent, azt nyugodtan csinálhatod, esetleg bringázni is lehet. Futást, edzőtermet egyelőre ne kezd el.


Ha pedig már jól haladsz, megszoktad, hogy egészségesen is lehet finomakat enni, akkor el kell kezdeni matekozni a mennyiségekkel, hogy onnantól pörögjön lefelé a heti fél-1 kiló.


20 testsúlykilógrammonként meg kellene inni napi 1 liter vizet, ami a te esetedben 6 litert jelent. Ezt is fokozatosan kezdd el, hogy ne terhelje a veséd, de tornázd fel nagyon a vízfogyasztásod, az is sokat segít!


Remélem segítettem :)

2012. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim válasza:

már irtam neked ma...

de meg gondolkoztam a helyzeteden, es nagyon tamogatlak.. az egeszseged ngyon fontos.

en mikor fogyiztam ugy csinaltam h reggelire joghurt, aztan delben csibe mell, vagy natur, vagy rantva, (jobb a natur) es aztan este narancsot ettem, aztan mikor mar jobban haladtam es lattam eredmenyt este ettem szaraz kenyeret, vagyis nem kenyer, hanem amiket lehet venni felfujtakat..

konnyen beszelek, mert en 7kg akartam leadni, ami kicsit konnyebben indult el. de en hetente haromszor jartam tornazni, bicikliztem egy orat husegesen, aztan meg futogepen voltam egy orat, es ezt valtogattam...

kell valaki aki melletted van, es tamogat, aki nem huz magaval hogy egyel, hanem inkabb egyutt csinaljatok... mivel nyar van egyel nagyon sok gyumolcsot, es zoldseget, a zoldseg mindenhez jo szinte, es telit, es nem hizlal.. szoval nyaorn a legjobb fogyozni, mikor jok es izletesek a zoldsegek..

en szamoltam az uzletben a kaloriakat is hogy miben mennyi van.. peldaul sajtbol a medvebol a lightot vettem, ( haromszog) aztan ugyanugy szalamibol selyemsonkat vettem mindig a csibet.. egy kicsit mindenrol le kell mondanod... ha peldaul eszel tojasrantottat vacsira vagy ebedre, 2 tojasnak csak a feherjet tedd bele egynek pedig a sargajat is teheted... a sargaja nagyon nagyon hizlal... ne felejtsd el ha pl fozol is magadnak tojast, ami nagyon jo! - annak is csak a feherjet ed meg, a sargajat vagy dobd ki, vagy add a melletted levonek aki esetleg jobb formaban van es eheti...!

ha 10ig dolgozol nehez megallni hogy ne egyel ejjel, DE muszaly egyel inkabb narancsot

ha mesz uzletbe legjobb es legegyszerubb ha kerulod a csoki regalokat, en azt csinaltam..

ilyesmit hogy kalbasz, sonka felejts el. ebeded nagyon valagosd, a hal is jo, de ne pangasiust mert az a legzsirosabb halfajta...

ha foetelhez koret helyet csinalsz salatat, semmikepp ne tegyel ra tejszint vagy ilyesmit mert azis hizlal, inkabb csak egy pici oliva olaj, es kesz is.

remelem sikerul lekuzdened vhogy a kiloid.

2012. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

Csak egy gondolat, de az csupa nagybetűvel:

AKI FOGYÁSNÁL TELJESEN KIIKTATJA A KENYERET, A KRUMPLIT ÉS A TÉSZTÁT, AZ LEHET, HOGY GYORS EREDMÉNYT ÉR EL, DE HA MEG IS AKARJA TARTANI (MAGYARUL NEM AKARJA VISSZAHÍZNI), ÉLETE VÉGÉIG LE KELL MONDANIA RÓLA.

Gondoljátok át, képesek vagytok-e erre.


A kérdező PONTONSAN TUDJA, hogy ez így van, hiszen TAPASZTALTA: 18 helyett 25-öt hízott vissza, és tök mindegy, mivel magyarázza, az ok a ROSSZ MÓDSZER volt.

2012. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Ezen vagyok,életmódváltáson,kalóriatáblázatokat nézek stb,de néha úgy érzem belebolondulok...Kenyeret eddig se ettem,tésztát pedig talán 1 hónapban 2-3-szor.Mostanában virslit eszek saliban(virsli,kigyóuborka,1 szelet sajt, 12%os tejfölel)Aztán du 2 szelet natúr roston csirkemellet vegyes vágott savanyúsággal...de du állandóan éhes vagyok.:( A hízásom pedig a szteroid tartalmú gyógyszer miatt indult...aztán persze a csokit,a sajtburgert,a gyrost sem vetettem meg...de ezt én hibáztam el!
2012. júl. 20. 11:20
 25/57 anonim ***** válasza:

És még egy nagyon tanulságos, mai cikk, illetve valós történet a témához:

[link]

2012. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

Látod, ezért javasoltam, hogy eleinte csak írogass és kísérletezz, mert ha éhes vagy az nem jó. Úgy értem persze, kell az éhség a fogyáshoz, de a sok éhség feladáshoz vezet.


Ki kell tapasztalnod, hogy mit hogyan szeret a szervezeted. Pl. van akinél bejön, ha reggelire csak fehérjét eszik, és nem lesz mellette éhes napközben. Én ha nem eszem reggel szénhidrátot, akkor megveszek egész délelőtt, és ebédre tuti nem tudok ellenállni a szénhidrátnak.


Vagy mondjuk próbáltam, hogy ebédre még volt egy kis rizs, de uzsonna meg vacsi már csak fehérje, akkor meg délután voltam kiakadva.

Nekem kell egy kis szénhidrát uzsira (kefírbe egy kis zab, vagy egy műzliszelet), hogy vacsinál ne essek kísértésbe.


Először az a fontos, hogy ezeket kitapasztald, és csak utána lődd be diétádat.


Pl. ha ebédre kevés a saláta, azon segíthet a párolt zöldség, ami laktatóbb, vagy bevállalhatsz valamilyen hüvelyest (bab, borsó, lencse), ezekben ugyan sokkal több a szénhidrát, mint a többi zöldségben, de épp emiatt jobban fogod bírni vele a délutánt.


A virsli, a tejföl nagyon rossz választás. Fehérje alig van bennük, ellenben állati eredetű zsír nagyon sok. Tényleg kezd el utána számolni a dolgoknak.


Matekozd ki hány kcalra van szükséged a fogyáshoz, ezt lődd be úgy, hogy legyen benne legalább 240g fehérje, a maradék kcal többi részét pedig adja minimális zsír és több szénhidrát.


Eleinte nem lesz pontos, de ki tudod tapasztalni, hogy nálad mi válik be. Aztán rá fogsz jönni, hogy ami beválik az drága, és akkor még egy kis sakkozás, hogy bírd is, meg ne is költsd rá a gatyádat, és végül kialakul az a fajta táplálkozás, amit évekig tudsz tartani rosszérzések, meg éhség nélkül.

2012. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
Akkor no virsli és tejföl.barnakenyér gépsonkával,vagy sága selyemsonkával?reggelire ezekből mennyit lehet enni?a diétás shakekről véleményetek?
2012. júl. 20. 18:44
 28/57 anonim ***** válasza:

Tényleg kezdj el utánszámolni! 1sz kenyér, sok sonkával, paradicsommal, mellé főtt tojás akár, sok paradicsom. Ezzel pl jól lehet lakni reggel. Vagy mondjuk zabkása pár szem olajos maggal, kis gyümölccsel.


Te heti egy kiló fogyáshoz ha nem mozogsz semmit, akkor is ehetsz 1600 kcalt. Ebben lehet 150-200g szénhidrát, legyen mindenképpen legalább 100g fehérje, a maradék zsír.

A fogy is turmixok többsége tele van szénhidráttal, de egy jó minőségű ch mentes fehérjeturmix hasznos lehet.

2012. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
köszi.ma puff.rizs,alma volt a reggeli.ebéd sonka,update sajt lesz.vacsi light ivójoghurt.igyekszem figyelni.szerintem 1400 kaloriánál nem eszem többet.
2012. júl. 21. 11:04
 30/57 anonim ***** válasza:
Csak ebben megint nulla fehérje van, a nagyrésze szénhidrát. Az ivójoghurt tápanyagrartalmára kíváncsi lennék, mert az eleve gyanús. És ötször kéne enni, nem menni alapanyagcsere alá, stb. Sztem ez amit most eszel neked kevés, pláne ha azt feltételezzük, hogy mostantól örökké így kell enned.
2012. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!