Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tdnátok segíteni? Zabálás-hány...

Tdnátok segíteni? Zabálás-hányás-hashajtók-éhezés. Mert már nem akarom ezt a gyerekes hülyeséget folytatni!

Figyelt kérdés

tavaly februárjában valamiért elkezdtem fogyni (nem tudatos volt.. vagyis lehet hogy a sok év szekálásai-csúfolásai hatására a lényeg hogy nem olyan elhatározás volt hogy "holnaptól fogyózom!")

lány vagyok (akkor voltam 18) 19éves most 50kg és 159-160cm (tavaly akkor közel 90kg) de nem látszik meg az az 50kiló mert nem vagyok sovány -és nem azért mert "kövérnek látom magam, fúj de közbe csontos vagyok.." dolog- hasleszorítót kell hordanom még nyáron is a bőröm miatt és a karomon is lóg a bőr.. tavaly nyáron kórházba küldtek 43kg voltam akkoriban csak gyümölcsöt ettem semmi mást ami értékelhető és hasznos lett volna

most eszek rákot-halat-csirkemellet csak vizet iszok esetleg citromos vizet vagy a coopba lehet venni diétás szörpöt(csak a szörpben 100ml-ben van 8kalória ami szerintem rendben van néha) őőő.. lecsót eszek (mint ma is) rengeteg zöldséget (köret helyett szóval krumplit max levesbe de ott se nagyon) esetleg néha eszek rizst.. tejes dolgokat nem szoktam mert időközben kialakult nálam a laktózérzékenység ja és tojás is szoktam

szóval úgy összeségében szerintem ezek jók LENNÉNEK HA! normális adagokat tudnék enni (gondolom ezzel lehet a baj) mert van hogy 1-2hétig jól vagyok eszek, fogyok majd aztán BUMM bezabálok valamiból.. és aztán rohanok hashajtóért (azthiszem ezt már nevezhetjük függőségnek mert 2nap alatt beszedek egy 50dbos stadalaxot is)

szóval segítsetek légyszi! mit csináljak? ehetek néha édességet? esetleg azzal lenne a baj? hogy megvonok magamtól minden édes-cukros (kivéve gyümölcs) dolgot? mert mikor eszek egy kocka csokit akkor mintha "drog" lenne egyből az van hogy: úristen akarok még, megeszem az egészet.. és aztán azt a tábla csokit bezabálom kb félperc alatt (nem is érzem az ízét csak eszem) majd aztán minden házban található édességet szépen sorjában


szerintetek? félek hogy egyszer túladagolom (lehetséges?) a hashajtót vagy akármi

19éves vagyok most végeztem a gimibe már felkéne nőnöm és nem ilyen "hülyeségekkel" kínlódni


ja és: biciklizek mellette sokat 50kilométereket(futást nembírom)


mit csináljak a hasammal? úgy érzem hogy csak műtéttel lehetne segíteni és ha meglátnám azt hogy a lógó bőr alatt hogy is nézek ki igazából akkor értékelném és jobban vigyáznék vagy nem tudom.. (itthon nem tudnak ezekről)



2014. júl. 20. 12:43
1 2
 1/12 anonim válasza:

A táplálkozásban mint sok másban is a mértékletesség lenne a fontos.Mindenből lehet de csak egy bizonyos adagot.Az nem jó ha valamiből beeszel.Reggelire csinálj gyümölcs turmixot,esetleg zabpehellyel és ezek mellé egyél magvakat amik szükségesek a napi energiához,sózatlan,pörkölt földimogyoró,dió,esetleg nagyon kevés kandirozott gyümölcs ami feldobja a vércukrodat és az aszalt gyümölcs ami egészséges.Ebédre húsok mellé párolt zöldség,főzelék minimális rántással,tojás.Időnként töpötű,szalonna ami megadja az immunitást.A vacsora legyen nagyon laza,este már ne egyél gyümölcsöt mert megterheli a szervezeted.

A hashajtó azért káros,mert kihajtja a vizet a szervezetedből és amiatt felléphet egy nagyobb fokú dehidratáció ami miatt majd kórház lesz a vége.

Orvossal kellene megkonzultálni,hogy a hasadon lévő bőröddel mit lehetne csinálni.Nagy a gyanúm,hogy ilyen mértékű gyors fogyás után plasztikai sebész fogja tudni helyrehozni.

2014. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezzel a sok méreggel (gyógyszerrel), fogyókúrával elállítottad a szervezeted. Gyümölcs fogyókúra idején.? Ez minek.? Leépül az izom, felette zsír keletkezik és logó bőr. Petyhüdt test a végeredmény.

Keres fel valami szakembert aki visszabillenti az agyad a normális kerékvágásba. vagy olvasd el "A sárga kapszula" c. ingyen letölthető könyvet és tedd helyére a dolgokat a fejedben. Mi az ami működik és mi az ami nem. Mi lesz ha ezt csinálod és mi történik ha azt.

2014. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szögeznem, hogy amit csinálsz, az nem "gyerekes hülyeség", hanem egy súlyos pszichiátriai zavar, amit úgy neveznek, hogy anorexia nervosa-bulimia. (a te esetedben keveredik). Orvoshoz kell fordulnod, ha meg akarod érni a 30. születésnapodat és ezt a legkomolyabban és a legnagyobb jóindulattal mondom.
2014. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de mégis hogy menjek orvoshoz? nem akarom hogy a szüleim megtudják

meg nem vagyok az a "tipikus" anorexia kinézetű lány.. szerintem csak kiröhögnének

csak egyetlen egy legjobb barátnőm tud ezekről de ő is 200kilóméterre lakik tőlem..

2014. júl. 20. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy még nem nézel ki úgy, mint egy tipikus anorexiás, még nem jelenti, hogy agyilag is rendben vagy!


Semmiképpen nem fognak kinevetni, a problémáidról akar majd többet tudni.

2014. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minek menjél orvoshoz? Mert ha nem teszed, meg fogsz halni: tudod az ember nem programozott robot, ami tetszőleges ideig dolgozik, cselekszik, létezik megfelelő mennyiségű tápanyag nélkül és nem készíti ki a beleit a hashajtó meg az önhánytatás. Vagy ha te kivételnek érzed magad, akkor gratulálok, mert biológiai csoda vagy.
2014. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat: az elejét félreértettem. Hogy menj orvoshoz? Elmész szépen a háziorvosodhoz és elmondod neki, amit nekünk. Ő beutal a megfelelő szakorvoshoz. A szüleid pedig nagyon nagy baj, ha nem tudják. Azért a szüleid, hogy a gondodat viseljék és minden erejükkel azon legyenek, hogy segítsenek, ha bajban vagy. Márpedig most nagy bajban vagy. Jobbulást!
2014. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

és ha a szüleim megtudják hogy elmentem egy orvoshoz és mérgesek lesznek?

egyszerűen csak úgy szeretném megoldani hogy ők ne tudják meg mert nem akarom hogy ezzel foglalkozzanak

(ma ismét bezabáltam.. egész nap normálisan ettem majd az előbb bejött apám és elkezdett inni amitől szomorú és mérges lettem és megint megtörtént.. holnap valószínűleg rohanok hashajtóért.. NEM AKAROM EZT TOVÁBB)

2014. júl. 20. 20:08
 9/12 A kérdező kommentje:

annyira sokszor eszembejut az hogy "most utoljára annyit eszek amennyit csak bírok és aztán öngyilkos leszek és legalább boldogan halok meg"

..de nem tenném mert másoknak nem akarok fájdalmat okozni


nem tudom hogy oldjam meg

2014. júl. 20. 20:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Én inkább a szüleidre vagyok mérges, amiért nem veszik vagy nem hajlandók észrevenni, mekkora bajban vagy. Miért nem vagy feléjük bizalommal?
2014. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!