Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan váltsak életmódot,...

Hogyan váltsak életmódot, amit aztán tartani is tudok? Mennyi idő alatt tudok 67 kg-ról 55kg-ra lefogyni? Mit egyek? Mit ne egyek?

Figyelt kérdés
Sportolni heti 2x 1 óra futás és biciklizés. 165 cm vagyok. 86 kg-ról fogytam le, de nem életmód váltással. Viszont mostanába állandó falásrohamaim vannak. Mi lenne a jó megoldás?

2016. ápr. 18. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Olyan életmódot kell találnod, ami számodra tartható. Nem tudhatom, hogy ez nálad pont mi.

Mozgás azért nem ártana több.


Eddig hogyan ettél?

2016. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kihagytam a mindennapos 30 perc szobabiciklit ès sétát.


Eddig viszonylag egészségesen ettem de egy ideje össze vissza. És mostanába egyre többször jön rám a zabálás is. :(

Ezért vagyok tanácstalan. Hátra van még 12 kg minusz.

2016. ápr. 18. 20:12
 3/14 anonim válasza:
Én körülbelül 1 éve vàltottam életmódot. Nem eszek fehér lisztes ételeket, csak teljeskiörlésűt. A kenyeret magamnak sütöm. Nem eszek semmit, amiben cukor van. Magamnak sütöm a sütit, amit eritrittel, xilittel vagy kókuszviràg cukorral édesítek. Kerülöm a vörös húst. Minden héten legalàbb egyszer eszek halat. Napraforgó olaj helyett kókuszzsírban sütöm az ételeket és alà is azt hasznàlom vagy kacsa\liba zsírt. Próbàlok kevés tésztàt enni és vàltozatos köreteket hasznàlni (hajdina, barna rizs, bulgur, kuszkusz). Gyümölcsből is a kevés kalóriàsokat részesítem előnyben, a banànt kerülöm. Próbàlok inkàbb sok zöldséget enni nyersen is és pàrolva. Ha emellett még mozog is az ember akkor könnyen tud fogyni, ha pedig nem mozog, akkor sem hízik, csak stagnàl a súlya. Ja és este 6 utàn màr nem eszem.
2016. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, tippeket! Melyik gyümölcs a jó akkor? Recepteket tudsz mondani?
2016. ápr. 18. 20:44
 5/14 anonim válasza:

Grapefruit, alma, meggy, eper, citrom, görögdinnye, körte, szeder, ribizli, ananàsz, mangó, narancs

Kenyér: 0,5 kg teljes kiőrlésű tönkölyliszt, 1 joghurt\tejföl, só, 1 nagy marék lenmag, 1 élesztőpor, negyed bögre olívaolaj és langyos víz annyi, hogy szépen összeàlljon. Fél óràt àllni kell hagyni, majd àtgyúrni és cipó formàt készíteni. Zsírpapíron sütő tàlcàra ràrakni és 170 fokon, alsó-felső sütésen fél óràt sütni.

2016. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Ja és a süteményeket úgy csinàlom, ahogy a recept írja, csak fehér liszt helyett teljes kiőrlésű tönkölyliszt ez hasznàlom és cukor helyett az édesítőszer rakom bele, de csak fele annyit. Arra kell még figyelni, hogy a xilit\eritrit nem jó kelt tésztàkba mert nem tàplàljàk az élesztőgombàt. És nem is karamellizàlódnak, égetett cukrot nem lehet belőlük készíteni. És ami nagyon fontos, hogy a xilit hashajtó hatàsú nagyobb mennyiségben.
2016. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából bármilyen gyümölcs jó, mennyiség kérdése. Én ma többször ettem banánt, de így se adott annyi cukrot, mint fél alma... Illogikus, hogy azt ki kéne hagyni, mindössze nem mindenkinek előnyös nagy mennyiségben. Van, akinek fogyáskor is az, persze, az emberek sokfélék.

A párom zsiradék nélkül készíti a tk kenyeret, elég puritán: egy kiló liszt (a zöme tk tönköly, de mehet bele sok más is), 6 dl víz, 4 dkg élesztő, 2,5 tk só. Gondoltam, leírom én is :) Ha én készíteném, lenne benne zsír, de meglepően jó tud lenni így is, az leginkább a liszteken múlik. 100% tk tönköly még nem készült, de tuti jó az is. Persze, ízlések és pofonok.

2016. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok értelmes és segítő választ! Kiindulási pontnak szuperek!

Szerintetek heti 3 nap húsfogyasztás elég? 2x csirke 1x hal?

2016. ápr. 19. 02:25
 9/14 anonim ***** válasza:

#3-as jól beszél.

Mehet a hús minden nap. Annyi, hogy ameddig fogyni akarsz a gyümölcsöket én kivenném a kajálásodból, rengeteg bennük a cukor. Idény gyümölcsöt egyél, abból se sokat :) egyél zöldségköretet! És itt most nem a hagyományos karfiol+brokkoli+répa+kukorica fagyasztott zöldségre gondolok (attól engem is kiráz a hideg), hanem pl sült répa, sült zeller (sült krumpli formájúra vágja, kókuszzsírban vagy sütőben kisütve tökéletes alternatívája a sült krumplinak!!), én lepénykéket is rengeteget csinálok, tökből, cukkiniből (tojás, fűszerek (só, bors, fokhagyma), útifűmaghéj vagy konjacliszt, és a reszelt tök vagy cukkini és azt sütöm ki). Vagy zellergolyók, ilyenek :) lecsó!

Szóval én javaslom a sok zöldséget, és a husit :)


Ha tudod akkor a tejtermékeket hagyd el, joghurtok, tej mind visszafoghatja a fogyásodat!:)


Kitartás! Ja és ne koplalj, lakj jól a JÓ kajával :)

2016. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot! Nem koplalok !!! :)

Ha van esetleg jó receptetek azokat is szívesen olvasnám/ csinálnám :)

2016. ápr. 19. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!