Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le?

Hogyan fogyhatnék le?

Figyelt kérdés

Mivel most nincs sulim, ezért lenne időm egészséges ételeket készíteni, de van, hogy túl keveset eszem, máskor meg zabálok, szóval nem tudom hol a határ, és mi a megfelelő kalóriamennyiség, 1200 vagy 1500kcal? Illetve sportolásból elég ha napi 30 percet tornázok vagy futok,és 6-7 km-t sétálok?

17l, 170 cm, 52 kg, max 3-4 kg-t szeretnék fogyni,annál többet semmiképp se, és inkább az lenne a fontos számomra hogy látható legyen az eredmény, és ne csak a mérlegen lássam nem csontváz szeretnék lenni, hanem, hogy a zsírréteg helyére izom kerüljön.



2020. márc. 14. 15:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

akkor legalább egy személyi edzővel vagy egy dietetikussal beszélgess, mert valami nem oké nálad!

ill a háziorvosoddal a koronavírus hiszti után!

2020. márc. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
.
2020. márc. 15. 13:02
 13/16 A kérdező kommentje:

(Előző véletlen)

Mondom, hogy nem csontváz szeretnék lenni, hanem formásabb nőiesebb alkatot, amit kihangsúlyoztam már előbb is, hogy vékonyabb derekat, és formásabb feneket, ha tudtok ehhez írni étrendet, esetleg valami edzést, akkor azt megköszönöm.

2020. márc. 15. 13:04
 14/16 A kérdező kommentje:
És a kérdésben is kihangsúlyoztam, hogy azt szeretném, hogy izmosabb legyek.
2020. márc. 15. 13:06
 15/16 A kérdező kommentje:
A súlyom pedig genetikából adódik, mindenki hasonló testalkatú a családban.
2020. márc. 15. 13:07
 16/16 anonim válasza:

Hey Girl! Egy hónapja én is feltettem egy hasonló kérdést. 158centisen 54 kilorol indulva 48kilosan feltettem egy olyan kérdést, hogy hogyan tudnám leadni azt az utolsó pár kilót. (én tényleg kövér voltam, 30% testzsir) És az emberek annyira letámadtak! Egymásnak mondogatták h milyen hülye vagyok, minden második ember egyenesen pszichiátriára akart küldeni. De jött még az is, hogy biztosan nem figyelnek rám a szüleim stb. Egyedül egyetlen egy lány keresett meg privátban h ő nem ezt gondolja és szeretne segiteni:)

Az adataid alapján nem vagy kövér. De ha úgy gondolod, h le szeretnél adni egy picit én azt csak támogatni tudom.

Szeretném felhivni a figyelmedet egy fontos dologra! Ha nagyon keveset eszel (kb 1200 kalória alatt), akkor a szervezeted raktarozo üzemmódba fog kezdeni. Még azt a kevés kaloriamennyiseget sem fogja feldolgozni, hanem szépen lerakja zsirkent a hasadra, belső combodra és az összes hizekony területre. A másik az, hogy fokozatosan le fognak épülni az izmaid. Valamint egyáltalán nem lesz energiád mozogni. Negyedikként pedig le fog lassulni az anyagcsered, az említettek következtében pedig még akár hizhatsz is.

Úgyhogy eszedbe ne jusson nekem ilyen 800kcalokon koplalni. Egészséges életmód és edzés, mindkettő kell a tested atformalasahoz. Szerintem tisztában vagy az egészséges ételekkel, de ha kellenének diétás ételek akkor írj nyugodtan. Nem érdemes számolni a kalóriát, mert egyáltalán nem mindegy hogy mit eszel. Natúr gorogjoghurtbol vagy répából esküszöm nincs olyan, hogy túl sok.

A látható eredmény másik feltétele a mozgás. Nagyjából jó az elképzelés, amit írtál. Én azt tudom tanácsolni, hogy legyen egy napi 30 perces otthoni edzésed. Ez legyen valami brutal gyilkos, és tudom, hogy nem létezik helyi fogyás, de azért próbáld meg, ilyenkor hasra illetve fenékre edzél. Erre jók a six pack in 30days alkalmazasok, csak ne hidd el az elégetett kalóriákat. (700helyett nagyjából 180kcal). Még jobb, ha valami fitnesz edző edzestervet követed. Én most Pamela Reif egyhetes edzestervet csinálom, amihez a videók mind fent vannak Youtube on. A 30perces napi tornaid akkor lesznek sikeresek, ha felviszed a pulzust és nagyobb intenzitáson csinálod. Ha hasizmozol, akkor is egy-egy perc magas terdemeles, terpeszugras, négyütemű szükséges.

A tested átformálásához szükséged van még valami hosszútávú sportra, amit szívesen űzöl és nem kinzod vele magad. Ez lehet lassú kocogás, biciklizés. Érdemes ezeknél HIIT edzestechnikat alkalmaznod. Magas intervallum edzés vagy valami hasonló, a lényeg, hogy lassú kocogás, utána 1percig fuss gyorsan. Nem tudom szeretsz-e gorkorizni, de brutal sok kalóriát lehet vele égetni és a lehető legjobb edzés fenékre.


Kitartást! Én biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog:)

2020. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!