Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a tévhit miért terjedt el...

Az a tévhit miért terjedt el hogy az egészséges táplálkozás drága?

Figyelt kérdés

Csirkemell, csirkecomb, marhahús, hal (alaszkai hal is teljesen jó, nem egyből lazacra kell gondolni) burgonya, rizs, tojás, zöldségek, minimális gyümölcs, zabpehely, víz, mogyoróvaj, protein por.


A fentebb említett alapanyagokból akinek van egy csepp esze/érzéke változatosan lehet étkezni és jó minőségű tápanyagokat viszel be a szervezetedbe.


Én minden szart kiszórtam az étrendemből. 3 hónap alatt fogytam 15 kilót és 10% körül van a testzsírom, életemben nem voltam ilyen jó erőben.



2021. júl. 13. 12:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
56%
28-as, minden drága! Azon belül az egészséges táplálkozás nem drágább vagy csak elhanyagolható módon, mint a hagyományos étkezés. Amit még az egészséges táplálkozás hívők nem említettek azonkívül, hogy egészséges, benne van a nevében,- aki így érkezik nem jojózik a vércukorszintje, egy idő után azt veszi észre, hogy kevesebbet eszik. Nincs szüksége amerikai adagokra. Nem nasikál vagy ha igen, azt is egészséges dolgokat, pl. egy kis magot vagy gyümölcsöt. Így sokkal kevesebb kaját vesz. Aki nem hiszi, próbálja ki!
2021. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
28%

Viszont még mindig nem kaptam arra választ, hogy a rántott húsomat, fasírozottaimat mivel süssem ki!

Ne nekem beszéljetek egészséges étkezésről, mivel ezt próbálom tartani, viszont azért írjátok már le, hogy ti minimálbérből éltek-e vagy nem, mivel ez se mindegy. Én minimálbérből próbálom kihozni a legjobbat, nem keresek 200-500 ezer forintot, azért ezt is kalkuláljátok már bele.

Szívesen sütnék kókuszzsírban, csak akkor a fasírozottam nem ennyibe kerülne.

A hal pedig dupla annyiba kerül, mint a csirke, vagy a sertés. Persze, aki több százezret keres, annak persze, hogy nem drága és nem érzi meg.

2021. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudsz olvasni? Én is azt írtam, hogy hagyd a kókusz olajat. Ott a sima napraforgó olaj. Más kérdés, hogy alapból egyik olaj sem egészséges, én nagyon ritkán használok, többnyire egy tál ételeket főzök olajmentesen, rengeteg zöldséggel, gabonával.


#31

Ez egy nagyon jó pont. Ahogy az is, hogy ha egészségesen élsz (itt nem csak a táplálkozás a lényeg, mozogni is kell, valamint a mentális egészség is nagyon fontos), nem kell 40 évesen húsz féle gyógyszert, vérnyomáscsökkentőt és egyebeket szedni, amik mind sok pénzbe kerülnek. Ezeket is bele kell számolni, ezek megspórolása is egy érv az egészséges étkezés mellett.

2021. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
0%

#33

De tudok olvasni. Az egy dolog, hogy te nem csinálsz fasírtot, de a kérdésember még mindig várom a választ. Ha egyik se jó, akkor mivel is csináljam, ha már ennyire okosnak hiszed magad, akkor írd le, hogy a fasírtot, rántott húst mivel csináljam, ha az olaj se jó, meg a zsír se jó.

2021. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
58%
Ha se az olaj, sem a zsír nem egészséges, akkor azt hittem sikerül levonni a következtetést, hogy a rántott hús sem az. Ettől még néha lehet enni, de nem ezen kell élni. Fasírtot amúgy olaj nélkül is jól meg lehet sütni sütőben. De ha mindenképp választani kell, akkor csináld a napraforgó olajjal, ami ugyanúgy egészségtelen, mint a többi, de legalább olcsó.
2021. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
80%

Drágaság, tökmindegy, mivel sütöd ki a rántott húst, kókuszzsírral vagy étolajjal, a rántott olajban sült kaja már eleve nem egészséges. Persze alkalmanként belefér, de nem minden hétvégén azt zabálni.

Én napraforgó olajjal sütök mindent, viszont nagyon ritkán készítek bő olajban sült dolgokat, mert egészségtelen! És tényleg BAROMIRA mindegy, hogy miben sütötöd ki. Sőt, olívaolajat (hidegen sajtoltat) nem is szabad hevíteni!

Kókuszzsírt sem használok, túl van hypeolva.

Én fasírtot is ritkán sütök, de néha úgy csinálom, hogy sütőben sütöm, minimális olajjal meglocsolva. Viszont időben ki kell venni, hogy ne süljön túl, mert akkor beletörik a fogad.

Összefoglalva: én is olajat használok, viszont nem mindegy a mennyiség, nem kell tocsognia. Egy eleve zsíros húshoz meg nem is kell olajat adni (sült hús).

2021. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
Ahol az egészséges életmód költségeiről beszélünk, ott hogy jön a képbe a rántott hús? Én ritkán eszem, de ha igen, akkor inkább étteremben, nincs is olyan fajta olajom otthon, amiben ilyesmit lehetne sütnöm. Natúr csirkét, ilyesmit szoktam és befújom flakonos kókuszolajjal a serpenyőt, ez megy a tojásrántota alá is, minimális olaj fogy és hónapokig elég. Van még itthon ghi, néha azt használom.
2021. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
0%
Pl azért mert az. Hús drága, zöldség drága, sajt drága, tojás drága, olajos magvak drágák, ha valaki nem szar fehérlisztes tésztát/ kenyeret akar hanem mondjuk amiben legalább kevesebb ch van mert az kell a diétájába, az is drága. + Nekem pl szükségem van vitaminpótlásra is, az + 10.000 ft.
2021. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
52%
Ja és a zsír is drága, és én kénytelen vagyok azt használni, mert a napraforgó olajoktól hasmenésem van, az oliva meg számomra borzalmas ízű. 38 voltam.
2021. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
62%
Aki azt hiszi, hogy akkor lesz egészséges, ha szénhidrát csökkentett étrendet követ, annak fingja nincs az egészséges étrendről, így azt sem tudja megítélni, hogy drága-e vagy nem. Vitaminpótlásra is annak van szüksége, aki nem ért ehhez és nem tudja bevinni a szükséges vitaminokat az ételekből. Van 1-2 vitamin, amit tényleg ajánlott szedni, de az biztos nem havi +10 ezer. Milyen vitaminokat szedsz?
2021. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!