Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a tévhit miért terjedt el...

Az a tévhit miért terjedt el hogy az egészséges táplálkozás drága?

Figyelt kérdés

Csirkemell, csirkecomb, marhahús, hal (alaszkai hal is teljesen jó, nem egyből lazacra kell gondolni) burgonya, rizs, tojás, zöldségek, minimális gyümölcs, zabpehely, víz, mogyoróvaj, protein por.


A fentebb említett alapanyagokból akinek van egy csepp esze/érzéke változatosan lehet étkezni és jó minőségű tápanyagokat viszel be a szervezetedbe.


Én minden szart kiszórtam az étrendemből. 3 hónap alatt fogytam 15 kilót és 10% körül van a testzsírom, életemben nem voltam ilyen jó erőben.



2021. júl. 13. 12:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

Akkor másodállás? Amit szintén szeretsz? Nem kell annyira, mint az alapszakmádat. Olyan munka is megtetszhet amúgy, amire nem is gondolnál, hogy milyen jó lesz. Vagy akár meg is cserélheted, hogy a jelenlegi munkád legyen a másodállás, és akkor vana mit szeretsz is csinálni, és pénzed is lesz. Nem kell erre válaszolni, ha nem akarsz, de kíváncsi lennék, milyen kultúrában lévő munka van, amihez diploma kell, és csak minimálbért adnak érte.

Nem félvállról mondtam, nem mondtam hogy nem drága. Azt mondtam, hogy nem drágább kint az egészségtelen. Ezt viszont teljesen jogosan mondhatom félvállról, mert ez igaz, ezen kár is vitázni.

Persze, van akinek a Camaro sem drága. Nézőpont kérdése. Aztán hogy melyik ember hány nézőpontból tud megközelíteni egy adott dolgot, az már csak az intelligencia kérdése.

2021. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

#51

Könyvtárban dolgozom, nettóm 164 ezer forint.

Húsvétkor volt cirkusz, hogy elvették a közalkalmazotti státuszunkat, úgyhogy most már csak munkavállalók vagyunk. Egyébként legalább 10 éve nem rendezték a bérünket, mikor még közalkalmazottak voltunk, most se, csak az kapott 6%-os emelést, aki elfogadta ezt az átállást. Eddig is minimálbéren voltunk, sőt még bérkiegészítést kellett, hogy kapjunk, de ezután is minimálbér körülit keresünk.


Oké, nem teljesen garantált bérminimum, csupán azért, mert volt ez a 6%-os béremelés.

2021. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
39%

"Diplomás vagyok...." " könyvtárban dolgozom....." -----"félvárról"


ok.

2021. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Könyvtári munkában 2 nap múlva hazáig futnék :D Nem vagyunk egyformák. Hidd el, van a 164-től lejjebb is, 5.5 év egyetem után :)

Gondolom nem szereted a pörgést, szóval valami home office munka esetleg?

2021. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
58%
Mert konyebb arra fogni 😅
2021. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
52%

Régebbi kérdés de... én kezdő pszichológusként hasonlóan keresek, sajnos ezt el kell tűrni amíg el lehet jutni fejlődési lehetőségekig.


Értem én, hogy bizonyos munkákat is kell, jó csinálni, de amíg nem nyújtanak fejlődési lehetőséget az pl. Nem nekem való. Rengeteg jobban fizető munka van, amit ugyanúgy lehet szeretni, mint a könyvtárosi állást. Végül is ez is egyfajta adminisztratív munka, lehet mást is csinálni helyette.


Én egyetértek azzal, hogy az egészséges étkezés nem olcsó. A csirkeszárny és a csirkecomb feleannyiba kerül, mint a csirkemell, a darálthús is olcsóbb (pedig a fasírt egészségtelen), úgyhogy sajnos kb. 2000 ft/kg árú húsokat nem veszek, kivéve a lazacot, mert az laktató és nagyon szeretem, heti 1-2x beleférkőztetem a keretbe. Vitaminokat szedek, de az havi bontásban annyira nem drága. Amúgy én nem étkezem egészségesen, de látom, hogy egy teljes átállás necces lenne.


Mondok példát az egészségtelen egészséges összehasonlításra: krumpli vs. tészta. 1 kg tészta 199 ft, 1 kg krumpli 250-300 ft. Édesburgonya 600-1000 ft. Mindenhogy drágább és 1 kg krumpli és nem tart addig, mint 1 kg tészta, tapasztalatból mondom. Plusz a tészta eláll, míg a krumpli sajnos nem.


Masik példa 1 kg alma 550 ft nem akciósan, ebből kijön 2 tábla csoki, ami nekem 2 heti adag. Ezt sem eszi senki aki egészségesen étkezik gondolom, de 1 kg alma az kb. 5x200 gramm, és én nem tudom enni, mert refluxos vagyok, nem bírja a gyomrom az almasavat.


A banánt szeretem, nem tartom drágának télen (de nem egészséges), a narancsot, mandarint minden mást szeretek és van is otthon. De hát gyümölcsöt sem kéne minden nap enni. A zöldségeket sokkal drágábbnak tartom, esküszöm a kajapénz majdnem fele ezekre megy el.


Tejtermékekben sok a cukor, azt is minimalizálni illene sokak szerint. Csakhogy elég laktatóak, és nem bántják a gyomrom, sőt kifejezetten jók gyomorégés ellen is. Úgyhogy napi 1 pohár tej meg 1 joghurt lecsúszik, de én laktózmentesen kell étkezzek, ami szintén plusz költség...


3 tojást eszem minden nap, semmivel sem drágább, mint megenni egy péksütit reggelire. Én viszont azt is veszek, ha van időm sütök, mert munkában a legegyszerűbb bekapni valami édeset vagy egy szendvicset (ezek baromi rossz szokások, de valamit enni kell napközben, és egy banán vagy joghurt nem elég).


Akkor összegezve a mondandómat, elhagyván a gyümölcsöt, mindenféle édeset, akár még a tejtermékeket is pontosan annyit lehetne spórolni, amennyivel többe az egészséges köretek és húsok kerülnek. Úgyhogy én nem tagadom hogy az egészséges étkezés drága, de ahhoz el kell hagyni mindent (de tényleg mindent), ami egy kicsit is egészségtelen, és ugyanannyiba kerül az étkezés mint az átlagos árú termékekből. És persze mindent otthon főzve.


Viszont én sem tehetem meg hogy mindig otthon főzzek, barátaimmal is eljárunk ide-oda és egy maximálisan hybrid (nevezzük átlagosnak, semmint egészségtelennek) étkezéssel bizony a hónap utolsó hetére legalább össze kell húzni a nadrágszíjat, úgyhogy kevesebb zöldség-gyümölcs fér bele(a szénhidrát mindenhogy olcsóbb).


És tudnék többet költeni kajára , akár egy 10-essel is, de muszáj félre is tenni valamit, úgyhogy amíg olcsó a kilós tészta mindig van mit enni...


És akinek van elég pénze, az azért nem érti meg, hogy mi vállalható ár és mi nem, mert nem tudja, milyen az, amikor valami más miatt sajnos a kajapénzt kell meghúzni. Olyankor az ember nem jár el barátokkal, nem vesz zöldséget, hanem eszik amit tud. Ez van.

2021. júl. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%

#56 csak egy-két észrevétel:

- a csirkemellt én 1000Ft-kg áron veszem

- nálam pont fordítva van, ugyanannyi gramm krumpli és tészta megevése után a tészta esetében sokkal hamarabb leszek éhes megint

- rizst se felejtsd el, mint köret

- "de valamit enni kell napközben": főzz otthon, aztán berakod egy ételhordóba. A legtöbb munkahelyen van mikró, illetve 20-30 perc ebedszünet (légyszi ne most kezdjen el háborogni az a pár kivétel). 10 éves korom óta így ebédelek.

- a végéhez csak annyit tudok mondani, hogy a gyógyszer drágább lesz, és az életminőség is romlani fog. Nem attól a havi 3 alkalomtól, amikor tésztát eszik valaki rizs/krumpli helyett. Ha csak ennyi lenne a probléma az emberek táplálkozásával, nem a 120+ kg-s emberek gurulnának jobbra-balra 2/3 arányban az utcákon.

2021. júl. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%
56-os tele vagy önkorlátozó meggyőződésekkel, hibás berögzülésekkel, téves hitvilággal! Szinte átsütött a gondolkodásmódod ês annak hatásai. Ha tényleg pszichológus vagy, kezd el magadon gyakorolni a tanultakat!
2021. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

-57-es főtt kaját is viszek, de 2x kell enni munkaidő alatt (aki kibírja egy ebéddel, vagy mert nincs más választása, az más kérdés, de 8 óra alatt nem elég 1 étkezés). Preferálom a főzelékeket amúgy, a szárazabb húsos ételekhez meg a salátát mindig.


-A rizst nem felejtettem el, csak nem azt hoztam fel összehasonlításként. Inkább eszem rizst, mint tésztát az is biztos.


-Nem tudom hol veszel csirkemellet, nálunk még a hentesnél is 1300 ft kilója, a csirkecomb meg 700-800 ft.


58-as hadd nevessek már, valamiféle spirituális szakember lehetsz. :D Nem étkezési-anyagi tanácsadó vagyok. Amúgy abban igazad van, hogy a családi hátterem nem volt a legfényesebb. Nem voltunk pénzesek, nem étkeznek a szüleim egészségesen ma sem, én amennyire tudok, igyekszem változtatni az életvitelemen. A 120 kilós tepertőt evő apám 52 évesen már nem fog szemléletet váltani sajnos. Az esetleges szarkazmusomért (pl: hogy csokit nem eszik aki egészségesen él) meg elnézést kérek, de mi értelme álszentnek lenni, mikor még a legsportosabb vega ismerősöm is imádja a csokit (igaz ő nem minimálbérből él, személyi edzőként).


A legtöbb ember, ha nem is teljesen egészségtelenül (zsirt zsírral, szénhidrátot szénhidráttal), de hybrid módon táplálkozik. Néha becsúszik egy-egy hambi, pizza és hasonlók. Gratulálok mindenkinek, aki baráti társaságban sem fogyaszt ilyeneket (saláta mindenhol van). De az átlagember bizony megeszi ezeket is. Úgyhogy ez is hozzájárulhat a sok egészségügyi gondhoz, mert teljes tudatosság nélkül élünk. Azonban nem csak a túlsúlyos emberek betegednek meg, ha ennyire egyszerű lenne... dolgoztam egészségügyben, nem voltam hozzá elég erős lelkileg, úgyhogy kénytelen voltam otthagyni. Mert aki oda bekerül akár pszichés problémával is, onnan nagyon ritkán tér haza. :( Szóval nem maradtam olyan helyen, ami egyenes út lett volna a kiégéshez számomra.


Változtatni fiatalon amúgy sokkal könnyebb.

2021. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

#56

Gyümölcsöt nem kéne minden nap enni? A banán nem egészséges? Azért nem vagy benne biztos, hogy az egészséges életmód olcsóbb, mert nem igazán tudod a kommented alapján, hogy mi egészséges és mi nem. Azzal semmi gond nincs, ha valaki alkalmanként a barátaival (vagy egyedül) megeszik egy pizzát. A kórosan elhízottak nem azért néznek ki úgy, mert néha bedobnak egy kis junk foodot, miközben a hónap többi napján egészségesen táplálkoznak és edzenek.

2021. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!