Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok, mit csináljak?

Miért nem fogyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb 10-12 kg feleslegem van.

A kenyeret szinte teljesen letettem, édességet eddig sem ettem. Gyümölcsök közül almát szoktam enni, azt se túlzásba vive. Adagaimat jelentősen csökkentettem.

Heti párszor tornázom, igazából mindig mikor belefér. Heti egyszer több órát sétálok. Semmiféle súlyt nem sikerült leadnom immár hónapok óta.sőt az utóbbi pár napban még híztam is kb 3 kgt. Nem értem.



2022. máj. 14. 09:12
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
70%
A fogyás része csak a kalóriákon múlt. Az egyéb faktorok viszont valóban nem csak a kalóriákon múltak. Egy inzulinrezisztensnek nyilván rengeteget számít maga az inzulinválasz, az inzulinérzékenység, a szénhidrát típusa, a szacharidok mennyisége, a glikémiás index, a felszívódás, meg még számos egyéb tényező, de a kérdező esetében rohadtul nem erről van szó.
2022. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
38%
31 teljesen mindegy kiről van szó, úgy általànosságban tagadni szokták itt azt a tényt hogy az emberi szervezet nem egy zárt rendszer, nem egy számológép,hanem dinamikusan változó energiaigényű, hormonálisan működő élő szervezet, ami a fogyás- hízás szerves részét képezi.
2022. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
74%

Fogyás-hízás szempontjából az ember egy számológép, egy kazán. Táplálkozási és egészségügyi szempontból azonban egy dinamikusan változó energiaigényű, hormonálisan működő élő szervezet.

Így már pontos a kijelentésed.

2022. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
31%
Fogyás- hízás tekintetében sem vagyunk számológép, na de mindegy...aki akar majd tájékozódik hiteles forrásokból, nem a gyakoriról.
2022. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
67%
Én csak ez alá a kérdés alá három szakirodalmat linkeltem, úgyhogy te ne papolj nekem hiteles forrásról, amikor a kommentelők 99 százaléka csak YouTube videókból és blogokról ellesett félinformációkat puffogtat mindenféle tanulmányi alátámasztás nélkül.
2022. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
30-as, az 1700-1800 kalória csak a bevitt érték, ebben az sincs benne, hogy egyáltalán felkeltem az ágyból. Viszont en elég sokat gyalogolok, a napi mellett heti egyszer 3 óra biztosan megvan, és heti többször tornázom. Már rég le kellett volna fogynom, ha mindenkire igaz lenne ez a kalóriaszámolós elmélet.
2022. máj. 15. 18:27
 37/53 anonim ***** válasza:
67%
Mindenkire igaz a kalóriaszámolás elmélete, ugyanis mindenkire igaz a gravitáció is. Ez tulajdonképpen ekkora evidencia. Te kivétel vagy, te UFO vagy. Rád a biológia és a fizika törvényei nem vonatkoznak. Téged az univerzum túlsúlyossá teremtett.
2022. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
23%

Én vagyok az orvostanhallgató, aki már előbbiekben már kommentelt.

Szóval, hogy tegyünk tisztába mindent... az emberi szervezet sokkal összetettebb, bonyolultabb, minthogy "sima" kalória szamlalason muljon a fogyás. Persze, azt én sem vitatom, hogy igen is nagy jelentoseggel bir. DE!Mozgás, megfelelő makro-és mikrotápanyagok bevitele, megfelelő egészségugyi háttér nelkul mindez semmit sem ér.

Lehet a kérdező alapveto problémája az, hogy nem volt kaloria deficitje, viszont nem csak ezen mulik a fogyás! Igen is felborult hormonhaztartas, gyogyszerek( fogamzasgatlok pl)kulonbozo betegsegek( inzulinrezisztencia, hypothyreozis) is okozhat hízást, ill.hogy fogyókúra mellett sem fogy az illető.

A kérdező helyében ezt csinalnam:

- mozgás(kardio is!), heti 5x minimum

- tsh, inzulin kivizsgálása(diff dg)

- testmagassághoz beállított idealis testsúly eleresehez szukseges kaloria bevitele

- megfelelő étrend, nem koplalás, hanem életmódváltás!

Teljes kiörlésű lisztek, lassan felszívódoó szenhidrat a "sima" liszt helyett. Cukor kerülése, nagyon zsíros ételek mellőzése, sok zöldség, rostban gazdag ételek fogyasztása

+ türelem... heti 0.5-2kg fogyás idealis( mondjuk ez is sokmindentől függ)

Ui: nem érdekel, ha lepontoztok, a kerdezőnek szetetnék segiteni,más véleménye nem mérvadó

Puszi, ölelés

2022. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
70%
Kedves orvostanhallgató kolléga! Az általad felsorolt tényezők értelemszerűen elképesztő fontosak. Attól még, mert mi nem soroljuk fel ezeket minden egyes hasonló kérdés alatt, attól még egyikünk sem vitatta, hogy a mozgás, az orvosi vizsgálatokon való rendszeres részvétel, és a makrotápanyag/mikrotápanyag források helyes megválasztása mennyire lényeges. Ezek számomra evidenciák. Ha valaki számára nem, annak pedig az az igazság, hogy hiába írod le.
2022. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
23%
39-es csak azert irtam le,mert azt latom, sok embernek ez tiszta, hogy csak kalória számlálással nem lehet fogyni/vagy nem fenntartható a fogyás... itt mindenki azt sulykolja, hogy csak az a fontos, pedig ennél összetettebb az emberi szervezet. Mint ahogy ezt te is tudod 🙂
2022. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!