Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok, mit csináljak?

Miért nem fogyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb 10-12 kg feleslegem van.

A kenyeret szinte teljesen letettem, édességet eddig sem ettem. Gyümölcsök közül almát szoktam enni, azt se túlzásba vive. Adagaimat jelentősen csökkentettem.

Heti párszor tornázom, igazából mindig mikor belefér. Heti egyszer több órát sétálok. Semmiféle súlyt nem sikerült leadnom immár hónapok óta.sőt az utóbbi pár napban még híztam is kb 3 kgt. Nem értem.



2022. máj. 14. 09:12
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
31%
Ha tenyleg semmi sem megy le, alhat hormonalis ok a hatterben. Kerj beutalot vervetelre, nezzek meg a tsh-d, nincs-e pajzsmirigy alulmukodesed pl
2022. máj. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
36%

21. Így van. De a gyakoris népek szerint ilyen nem létezik, hogy hormonális problémák miatt nem fogy valaki, szerintük minden csak a kalóriákon múlik😂


Kérdező, nézess inzulinszintet is, az is bőven okozhatja a fogyási nehézségeket, ha pl inzulinrezisztenciád van.

2022. máj. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
43%
Inzulinrezisztenciám van, 22 kilót fogytam... 🤷‍♀️
2022. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
76%

Az öcsém 2-es típusú cukorbetegséggel küzd, mégis 4 hónap alatt leadott 18 kilót. A testzsírszázalék növelése (hízás) vagy csökkentése (fogyás) szimplán csak az energiabevitelen múlik, azaz a kalóriatöbbleten vagy a kalóriadeficiten. Ennyi. Ehhez a pajzsmirigynek, az inzulinválasznak, semmi egyébnek nincsen köze. Ez egyszerű matematika. A legszélsőségesebb pajzsmirigy alulműködésben szenvedő beteg is képes lefogyni, ha a kellő mértékűre csökkenti az energiabevitelt, és tartós kalóriadeficitbe kerül.

Ez az "inzulin-pajzsmirigy fogy/hízás probléma" egy olyan ezer éves tévhit, amiről már szerencsére az OKJ-s személyi edzők is tudják, hogy egy tudományosan cáfolt bullshit. Naponta jön ki egy tucat tanulmány, ami erre rámutat:

[link]

[link]

[link]

A kérdező saját bevallása szerint sem számolja a kalóriákat, mert idegörlőnek tartja; egy ezzel kapcsolatos telefonos alkalmazást sem tudott beállítani; tegnap tudta meg, hogy pontosan hogyan is lehet elérni a tartós kalóriadeficitet mozgás és táplálkozás által; folyamatos jojó-effektusban van; a kalóriatöbblet miatt még hízott is 3 kilót, és szerintetek a TSH hormon miatt nem tud fogyni? Komolyan?

2022. máj. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes, anorexiások körében valahogy sosincs olyan, aki ne fogyna le, mert hormonbaja van.

És még mielőtt beleköt valaki: persze, hogy beteges dolog és nem úgy kell fogyni.

Csak jelzem, hogy ahol kalóriadeficit van, fogyás is lesz, pajzsmirigytől független.

2022. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
28%
22es igen... 21es vagyok, orvostanhallgato, megis ugy lepontoztak, hogy csak na😅 azt hiszik, minden a kaloriadeficiten mulik... pedig egy kivizsgalas szerintem nem arthat. Lehet nincs semmi baja a kerdezo inzulinszintjevel, tsh-val, de az is siman lehet,hogy ez all a hatterben.
2022. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, én felpontoztam az orvostanhallgatót, bár nincs semmi ilyesmi bajom szerencsére.

Eléggé belemerültem a témába a hétvégén, és arra jutottam, hogy a kalóra dolog nem minden. Kiszámoltam, hogy amióta nagyjából elhagytam a kenyeret meg csökkentettem az adagokat, azóta szerintem 1700-1800 kalóriát eszem meg egy nap. Emellé persze még mozgok, tehát egész biztosan kalóriadeficitben voltam, annak ellenére, hogy nem számolgattam. A kalkulátor azt adta ki, hogy a testsúly fenntartásához több mint 2100 kalória kéne. Ennek ellenére nem fogytam, tehát nem itt lehet a gond.

Nézegettem videokat és találtam pár érdekeset.

Ez a legjobb szerintem, 18:30 tól és több magyarázatot is ad arra, hogy miért nem sikeres a kalóriaszámolás önmagában.

https://www.youtube.com/watch?v=C20LLr4PaoA&t=1287s

2022. máj. 15. 16:00
 28/53 anonim ***** válasza:
70%

Ha viszont nincs semmilyen anyagcsere problémád, és tényleg kalóriadeficitben voltál, akkor nincs olyan, hogy nincs fogyás. Nehogy már te valami UFO vagy, akinek teljesen más az élettani működése.

A belinkelt videó pedig szakmailag/tudományosan értékelhetetlen. Ebben szerintem az orvostanhallgató kolléga is meg tud erősíteni. De én több regény terjedelmű írást már nem pazarlok ez alá a kérdés alá. Így is azt gondolom, hogy túl sokat dolgoztam/dolgozok ingyen. Ha téged a tanulmányok és a szakmai források nem győztek meg, YouTube videók azonban igen, akkor rendben.

Sok sikert a fogyásban és a diétázásban!

2022. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
38%
23. Nekem is IRem van, meg még sok más, és sokat fogytam. De ahhoz speciális összetételű diéta kellett, abszolut nem a kalóriákon múlt a dolog.
2022. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
65%

Ha 2100 a súlytartód és te 1800at ettél (ami ugye kábé, mert nem számolod), akkor napi 300 kalória deficitben voltál.

Azzal kb havonta fogytál volna egy kilót, esetleg, ha betartasz mindent, és tényleg 1800at eszel, mert azt mindenki alá szokta becsülni valahogy.

Mi a kérdés? Nyilván nem fogytál ettől.

2022. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!