Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit diéta vagy Testkontroll?

Paleolit diéta vagy Testkontroll?

Figyelt kérdés

Valakinek van valamilyen tapasztalata bármelyikkel - esetleg mindkettővel - kapcsolatban? Nagyon megköszönném a véleményeket!


Nem fogyáshoz kellene, életmódszerűen szeretném ezek közül valamelyiket követni. Azt tudom, hogy elméletben melyik hogyan működik, az érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyire tartható, kifizetődő a módszer.


Melyiket javasolnátok 18 éves, kicsit mozgó, normális testsúlyú lánynak?



2014. máj. 27. 07:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
31%

1AÉ az alap :)


Egyszerűen az index cikkeknek valahogy mindig van egy szellemisége, és érdekes módon ez valamiért mindig unszimpatikus. Szerintük a Jobbik az nácipárt és rossz, ők a nagy liberalisták lenéznek mindenki mást, de ebben persze semmi rossz nincs.


Szerintük (és természetesen ehhez szereznek egy áldozatot aki majd szakértőként a nevét adja egy ilyen cikkhez) a paleó rossz, az index nekem mindent megtestesít ami a cionista, liberalista 'oldalt' jelenti. Ezek a tipikus gyógyszergyár lobbista (védőoltáspárti) 'szivárvánnyuszi' típusok.


Lássuk valójában mennyire is van igazuk. Étrendblöff kritika:


[link]

2014. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
10# De hogyhogy?
2014. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
25%

10% hiába, cukrot kellett volna enniük, egy kis vízzel. Akkor nem kell epe (zsíremésztés) sem fehérjeemésztés. Nyilván ez tök jó.


Másfelől viszont enyhén ijesztő, hogy konkrétan egy egész család képtelen a zsír/fehérjeemésztésre, ez kissé ijesztőbb mint amilyen a valóság lenni szokott. Tipikus kamuszagú írás.

2014. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Én súlykontrollozom, de kicsit átalakítva, tejtermékeket nem fogyasztok. Súlykontroll lényege: alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztása. Érdekes, hogy minden hús és zöldség alacsony glikémiás indexű. Nekem nagyon bevált. 2 hónap -7 kg.
2014. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

A testkontrollról olvastam egykor, de nem ragadott meg.

A paleót azt eléggé megközelítem :) A párom pedig leegyszerűsítve félig paleós ételeket eszik, félig rizst (olykor pedig megengedő paleós sajtot).

A paleo nagyon tág fogalom, sokféleképpen lehet csinálni. Nyilván az ember vegye figyelembe a teste jelzéseit, saját ízlését (no azért vannak rossz szokások)... Csak mert az ember paleós, alapozhat húsra, zsírra, gyümölcsre, sőt másra is, de ez a 3 pont más makrotápanyagot jelent.

Aki nem bírja a sok zsírt, ne egyen sok zsírt, jaj. A paleo nem írja elő. Én sok zsírt eszem, mert nekem ez passzol. A régi szénhidrátos táplálkozásomban is sok zsír volt, el sem tudom képzelni máshogy. A húst már kihagyom, de a fehérjebevitelem is OK. A szénhidrátbevitelem pedig így is túl magas, hiába nem tudok sok gyümölcsöt enni s a cukorféléket is minimalizálom. Nehéz dolgok ezek.

Bő egy éve váltottam életmódot, nem igazán változott semmi. Beteg se korábban, se később nem voltam. Az energiaszintem magasabb, a kalóriabevitelem kevesebb, ha sok zsírt eszem, s nem esik jól a sok szénhidrát. De nem mindenki ilyen. A már említett párom ipari mennyiségben eszi a rizst, gyakran megszórva további szénhidráttal, neki úgy a jó. A zsírosabb magkenyerek viszont nem tetszenek neki, jóllakik velük, majd nyomott lesz. A szelídebb, maglisztes magkenyerek viszont jók neki.

A változatossággal szerintem nincs gond (az nekem fontos, bár ami ízlik, azt naponta meg tudom enni, csak a többi legyen más), ha pedig húst is eszik az ember, akkor különösen. Egy hosszabb elutazás sem szokott zavarba hozni, boltban pedig különösen élmény, hogy alig van olyan szekció, ami érdeklődésemre tarthat számot :D Egyszerűsít, amellett, hogy készülnöm kell saját étellel, ha megyek valahova. De ez nem zavar, régen sem szerettem a boltban venni valami kész cuccot...

2014. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
Én az azt eszem amit szeretek életmódot követem. Eddig nagyon jól bevált. Szóval folytatom.
2014. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

[link]


Az nekik is bejött

2014. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Eddig... Majd jo par ev mulva sajna lehet erezni ( latni ) a szemet kajak utohatasat :S
2014. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

"Én az azt eszem amit szeretek életmódot követem. Eddig nagyon jól bevált. Szóval folytatom."


Mint hedonista, egyet tudok érteni ezzel a felfogással is :) Nálam 1-2 ponton megpróbál bekavarni az egészségtudatosság, de alapvetően ugyanígy csinálom én is. Ebbe ezen az oldalon mindig belekötnek, pedig semmit nem árul el az étrendemről. Én a finom ételeket és az édességeket szeretem, mindig jókat eszem és napi szinten édességezem. Ez simán összefér a majdnem teljesen vega paleóval és a mérsékelt szénhidrátbevitellel. A szénhidrátomat amúgyis a zöldség viszi el, az pedig csak tegye is :) A zöldségek jók és roppant finomak :) Mindig is ők voltak a kedvenceim, kár, hogy jóllakni nem tudok velük.

Sosem értettem, miért gondolják az emberek, hogy a mindenféle élelmiszeripari vackok a finomak. Szerintem nem. A tipikus fogyókúrás dolgok zömét viszont nagy ívben kerülöm én is, a zöldség kivételével. Pl. ha már húst eszem néha, arra gondosan ügyelek, hogy nehogy sovány legyen... Párolt zöldséget sem ennék soha és a salátákat sem szeretem (egyfélét még megeszem néha, de csak sok sült hagymával). Még jó, hogy többféleképpen lehet jól enni és fogyni is.

2014. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

"hogy konkrétan egy egész család képtelen a zsír/fehérjeemésztésre, ez kissé ijesztőbb mint amilyen a valóság lenni szokott. Tipikus kamuszagú írás."


Nem kamu, és tanulj meg olvasott szöveget értelmezni. A 12éves lánynak voltak csak epegörcsei, a zsírt és olajokat egyébként sem bírta annyira, legalábbis a török mogyorótól párszor már hányt, pisztáciától hasmenése volt stb. Fehérje pedig az anyukánál okozott gondod, vesetájéki fájdalmat.


Ami mindhármuknál jelentkezett az a fáradság, gyengeség, folyamatos édesség utáni vágy.

2014. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!