Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit diéta vagy Testkontroll?

Paleolit diéta vagy Testkontroll?

Figyelt kérdés

Valakinek van valamilyen tapasztalata bármelyikkel - esetleg mindkettővel - kapcsolatban? Nagyon megköszönném a véleményeket!


Nem fogyáshoz kellene, életmódszerűen szeretném ezek közül valamelyiket követni. Azt tudom, hogy elméletben melyik hogyan működik, az érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyire tartható, kifizetődő a módszer.


Melyiket javasolnátok 18 éves, kicsit mozgó, normális testsúlyú lánynak?



2014. máj. 27. 07:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Elvonási tünetek... bizony a cukor is tud függőséget okozni. Nem is enyhén..
2014. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Igen, persze.


Tehát egy családban női vonalon jelentkezett a normális élelmiszerekkel szembeni intolerancia.


És én még azt hittem a nők lesznek az erősebbek hosszú távon.


Akkor egy családba tömörültek azok, akik nem szeretnek húst enni, nekik is létezik ám paleo vegán táplálkozás.


Csak lehet az sem lesz jó nekik a végén... :D

2014. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:

19 - egyetértek.


Semmit sem mondtam az étrendemről. És nő sem vagyok. De kösz a képeket.


Egészségesen táplálkozom. (Az, hogy te mit tartasz egészségesnek az irreleváns.) Mind fehérjéből, vitaminokból, zsírból, szénhidrátból, ásványokból megfelelően jut a szervezetembe. Itthon főzök és nem eszem vackokat. Eszem gabona félét, vörös húst és tejterméket egyaránt. Ha akarok lekvárt rakok a lencsefőzelékbe és cukrot a paradicsomfőzelékbe, vagy éppen kenyeret tunkolok a gulyásba.

Nem vagyok elhízva, fitt vagyok és üde. Beteg sem voltam még és nem is leszek.


Az, hogy azt eszem amit szeretek, nem azt jelenti, hogy szeméttel tömöm magam.

Én sem csesztetlek, hogy hogyan táplálkozol, te se oszd itt az észt ismeretlenül.

2014. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Gondolom, korábban is evett fehérjét, de ha baja van vele (ésszerű keretek közt), akkor ki kell vizsgáltatni, étrendtől függetlenül.

Aki nem bírja a sok zsírt, ne egyen sok zsírt.

Minden laza életmódhoz (úgy értem, ami nem ír elő szigorúan dolgokat, csak van egy tiltólistája, ami nem szokott gondot okozni, ilyen a paleo vagy a vegetariánizmus) tartozik egy csomó ember, aki rosszul csinálja és beteg lesz. Ez még nem az étrend hibája. A vegákat sem kötelezi senki arra, hogy szóját, tésztát és édességet egyenek folyton, a paleósokat se, hogy ketogénezzenek :D (Én még nyersvegánként sem ennék sok gyümölcsöt, de az azért már különcködés lenne :D Az egy jóval korlátozóbb étrend.)

De akinek sehogyse megy vagy bármi oknál fogva nem szimpatikus, nem tartható egy étrend, akkor ne csinálja. Ismerve a paleo lazaságát s a leírt problémákat (gond a fehérjével és a zsírral), úgy tűnik, hogy szerencsétlenül választották meg a paleo fajtáját. Amennyiben valaki tanácsát követték hűen, valószínűleg az a személy volt felelőtlen, de ez még mindig kevés ahhoz, hogy az étrendet egy az egyben rossznak tartsuk. Lehet, hogy az a fajtája kifejezetten egészségtelen volt, lehet, hogy emberfüggő, az-e, lehet, hogy a család tagjainak komoly betegsége van, amire ez a változat rosszul hatott... De hogy nem lehet egyszerű követeztetéseket levonni, abban biztos vagyok. Pedig nem is akarom védeni a paleót, totálisan nem is értek vele egyet, ezért vagyok csak majdnem paleós s nem teljesen (s amúgyis jobbára a saját testem javaslatára jutottam el idáig, nem követtem semmit).

2014. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

A kenyeres cukros kaják elég egészségtelenek.


Vegyük már figyelembe, hogy egy 60%-ban elhízott lakosságú országban élünk.. ok? Igen, sokan eszik azt amit éppen jónak éreznek. Ebbe fogunk belepusztulni, hogy a többség beteg és életképtelen.

2014. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
MinimorRris, elég ahhoz a paleo vega is. Néha eltűnődöm a paleo vegán étrendről... Ijesztő, kb. éhenhalnék mellette. Hiába elvileg nem, éhes lennék és a hedonista énem elsorvadna. Még a fehérjebevitelre is oda kéne figyelnem, amire paleo vega módon nem.
2014. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:

Téged az mért zavar, hogy más mit eszik? Amúgy az elhízás nem új keletű dolog. Mindig is jelen volt nagy mértékben.


A cukor pedig kis mennyiségben nem lenne egészségtelen. Viszont mivel szinte minden élelmiszer gyártásakor cukor kerül a termékbe így alapból magasabb a cukorbeviteled, mint kéne. Úgy eszel cukrot, hogy nem is tudsz róla, aztán ha még arra ráeszel tudatosan, nem csoda, hogy olyan könnyen elhízol tőle.


A kenyeret se kilószámra mondtam, hogy enni kell. De ha rákenem a bifsztekem egy szombaton a pirítósra és azt vacsorázom, nem ugrik ki másnap a hasam az ablakon.


Ha valakinek nincs önkontrollja vagy többet eszik mint amennyire szüksége van egy nap. E mellett minden szart összezabál, sokat nassol, stb. Illetve nem képes naponta megmozgatni magát az egy más probléma. De nem az vezet az elhízáshoz, ha valaki cukorral ízesít, vagy párszor megeszik egy szendvicset.

2014. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

En is ezt szoktam mondani. Mertekkel.

Amugy ne felj, egy bifszteket o is megeszik piritossal :P


Milyen finom is az :)

2014. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
51%

Jó hozzáállás, írjam újra hogy a lakosságnak több mint a fele beteg?


A mértékletes táplálkozás egy tudatos betegségipar által kitalált eszme, olyan mint a liberalizmus: jól hangzik, de valójában káros.


Mértékkel a gyulladásfokozó fehérjék majd kevesebb autoimmun betegséget okoznak?

Ez szép elmélet, csak a gyakorlatban még mindig beteg a többség..

2014. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:

Nem kell újra írnod. Elsőre is feldolgoztam.


Engem csak az érdekelne, hogy te miket szoktál enni, hogy ilyen makulátlan és egészséges maradj? Illetve az, hogy milyen határtól tartasz valakit elhízottnak?

2014. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!