Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit diéta vagy Testkontroll?

Paleolit diéta vagy Testkontroll?

Figyelt kérdés

Valakinek van valamilyen tapasztalata bármelyikkel - esetleg mindkettővel - kapcsolatban? Nagyon megköszönném a véleményeket!


Nem fogyáshoz kellene, életmódszerűen szeretném ezek közül valamelyiket követni. Azt tudom, hogy elméletben melyik hogyan működik, az érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyire tartható, kifizetődő a módszer.


Melyiket javasolnátok 18 éves, kicsit mozgó, normális testsúlyú lánynak?



2014. máj. 27. 07:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
51%

Én nem szabok határt elhízott és nem elhízott között, mert engem annyira nem érdekel ki milyen + én nem eszem egészségesen, mert nekem személy szerint nincs semmi különösen nagy célom a világban. Tök mindegy hogy eszek, mivel az is mindegy hogy halok..


Én csak krónikus beteg nem akarok lenni, ennek megfelelően odafigyelek bizonyos szinten az evésre, illetve emellé kiváló edzésem van (ez a taichi).


De én nem szolgálok mintául táplálkozásban.

2014. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Tehat azt mondod, h egy kronikus betegseg rosszabb barminel? :-)
2014. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

De azért a mai étrendemre büszke vagyok:


Reggel valami falat sonka meg tea, c-vitamin..

Munkahelyemen már ettem tojást.


Ebédre toltam savanyú káposztát zsírosabb sonkával, tojással, meló után pedig sikerült vennem 150 ft-ra leértékelt banánt, hát kevertem egy zsírtejet és nyomattam egy banánturmixot majdnem úgy kiló banánból :D


Még eszem majd csirkét, szerintem zöldekkel. Ez elég zsír, bár gyanús hogy nem egy tömegnövelő mennyiségű kalóriabevitel sikeredett, azért ez a banán mennyiség nem esett rosszul. Mostanában rákattantam a nyers tojásos, zsírtejes cuccokra. Zsírtej, a nevét is imádom, krémes, lágy, kókuszzsírral azért kalóriát is lehet bevinni.

2014. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Rosszkislány, én kinyírnám magam ha krónikus beteg lennék. Nekem is kezdődött IBS csak sima gyengeség és rosszullét tünetekkel, na ha ez újra előjönne, én legyengülve nem tudnék élni. Szike alá adott esetben nem feküdnék, úgy gondolom elég szenvedés a földi élet alapból is, hát még ha krónikus bajom lenne, áh.. én nem csinálnám. Te meg egy hős vagy, bár te még a paleót se nyomatod.


Én annyit megtennék, hogy csontra betartanám a paleót hátha azzal helyre jönnék.

2014. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Nekem muszaj volt kes ala fekudni, ha meg akarok maradni... Hat ja. Sokszor en is majdnem feladtam, mai napig sem tudom honnan jott annyi ero, hogy kibirjam... Ongyilkossagot mindenesetre nem tervezgettem.. Talan kicsit kar lenne ertem :D


Mindegy. A hegem mar megmarad. Tokjo erzes h felveszek egy rovidebb felsot es kilepek a hazbol, talalkozom a szomszeddal, es persze mindjart a hasamra teved a tekintete. "Az mi?" Mi a fene lenne b+ ? :D

2014. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Most olvasom Dr. Légrády Péter Tojás, táplálkozás, egészség könyvét, melyben vizsgálatokkal van igazolva, hogy éjszaka felgyűlt epehólyagot reggeli zsíros/koleszterines és egy kis savanyú étel segítségével lehet jól kiüríteni, ami ha nem ürül ki, akkor egész nap kevés ürülget, és ami nem elégséges a megfelelő emésztéshez. Majd a nap során bekerülő szénhidrát a kevés epesav miatt erjedni kezd, és a fehérje rothadni fog (gázképződés, telítettség érzés stb..). Szóval jobb reggel "bőségesen", főleg zsírosat enni (vagy 3 tojás zsíron, szalonnán sütve, ubival, parival, vagy savanyúsággal), majd ez eltelít, és kora délután újra enni valami laktatót és zsírosat, hogy kiürüljön az epehólyag, és esetleg ha este megéhezel gyümölcsöt.

A tojás eddig engem felfújt, de éhgyomorra nem okoz ilyen gondot. Szóval kipróbáltam az olvasottat, és úgy tűnik működik, pedig sokáig én is a testkontroll "híve" voltam.

2014. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Na akkor az én reggelim pont tökéletes, mint általában. Fogtam kb. 8-10 deka zsírban abált szalonnát, azt letoltam egy paprikával, amíg lefőtt a 4 tojásom. Aztán azt még letoltam még egy paprikával, meg egy paradicsommal.


Hú bazz, azért az a zsírtejes móka 1 kiló banánnal, azért eléggé odabasz a szervezetnek. Nyersen szerintem nem nagyon bírnám én a tojást. Meg annyi tömény cukor elfogyasztásának se látom értelmét.


Ha olcsó édességre vágyom, akkor bekeverek 10 deka kókuszzsírt kevés xilittel, kakaóval. Ebbe tolok még egy kis kókuszreszeléket, vagy törökmogyorót, esetleg mandulát. Eléggé fincsi és nem igazán káros energiabomba.

2014. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A zsírtej szerintem is remek, én szépen elosztom a napomban, sőt a párom is boldogan öntözgeti vele az epres rizsét (kókusztejjel csinálta máskor, de az most nincs. ő érzékeny a zsírra, de rizzsel még az én zsírtejemet is elviseli - 1 tojássárgájához 3 deka zsír, próbáltam kevesebbel, nem tetszett, kókusztej és dió. a dió remek ízű, szinte minden ételemben van. a kókusztejemben is alap). De mostanság azért csökkentem a direkt zsír bevitelét, mer közel se laktat annyira a kalóriamennyiségéhez képest, mint az olajos mag vagy a magliszt (a szénhidrátnál persze sokkal jobban, de most már jobban kell igyekeznem a fogyásért, de ugyanolyan nehezen lakom jól, mint kövérebben).

De ha már nagyon zsíros cucc, szerintem a diós vaj málnával vagy eperrel messze a legfinomabb, kókuszzsírral közel se olyan jó. Könnyed édességnek pedig kókuszlisztes krémet eszem, van benne dió, citromhéj és -lé, ma eper, jobb mazsolával, mint sem, de kibírható nélküle, ha az ember különösen vigyáz a szénhidrátra. Kalóriatartalma elég minimális, jól jön, ha már nem vagyok igazán éhes, de még nassolnék :D

2014. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!